Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

‘Söke Söke Alacaksan Bu Sahtekardan Al!’

Gündem

01-07-2021 tarihinde yayınlandı.

‘Söke Söke Alacaksan Bu Sahtekardan Al!’

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’nda AKP döneminde yapılan özelleştirmelere ilişkin konuşmasında, TEKEL, SEKA, Türk Telekom gibi kurumları gündeme getirdi.Özelelştirme uygulamalarının yarattığı tahribatları sıralayıp MKE’nün de özelleştirilmesinin önünün açıldığını kaydetti.

BU KONUŞMALARIN HEPSİNİ GEÇMİŞTE DE DUYDUK

Ağbaba konuşmasında; “Türkiye’nin gündeminde bulunan MKE’nin satışını konuşacağız. Geçmişte TEKEL’le, TELEKOM’la, SEKA’yla ilgili konuşulanlara baktığımız zaman aslında bugün de birebir aynı şeyler konuşuluyor.  “Yeni teknoloji transferi yapacağız, istihdamı artıracağız, üretimi artıracağız, büyüteceğiz.” deniliyor. Bu konuşmaların hepsini geçmişte de duyduk.Örneğin, TEKEL satılırken medya organlarını kullanarak TEKEL’de üretim artacaktı, TEKEL’de tütünler daha fazla üretilecekti, Türkiye bir sigara üretim merkezi olacaktı ama geldiğimiz noktada ne oldu? Tam bir talan oldu, tam bir soygun oldu. Maalesef, TEKEL peşkeş çekildi ve bir tane çalışan TEKEL sigara fabrikası yok.”dedi.

KAÇAK SARAYA BAKIN!

Ağbaba; “Milli Savunma Komisyonu’nda konuşuldu “Nitelikli elemanlar alamıyoruz, liyakat sahibi elemanlar alamıyoruz.” Diyorlar.İnsanın inanası gelmiyor. Geçmişte burada milletvekili olup şimdi milletvekili olmayanların büyük çoğunluğu ne iş yapıyor biliyor musunuz? Devletin kurumlarında arpalıklarda görev alıyor.Cumhurbaşkanlığı sarayına, kaçak saraya bakın, oradaki danışmanların tamamı geçmişte AKP’de milletvekilliği yapanlar, konumuna göre eğer geçmişte Meclis Başkanlığı yapıyorsa Yüksek İstişare Kurulu üyesi oluyorlar ya da Bilim Politikaları Kurulu üyesi oluyorlar”ifadelerini kullandı.

ESKİ AKP MİLLETVEKİLLERİ BANKA YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

“Makine Kimya Enstitüsü’nü “AŞ yapacağız” diyorlar.Geçmişte AŞ yapmaya birkaç örnek vermek istiyorum” diyen Veli Ağbaba, “ Örneğin, Ziraat Bankası AŞ, Vakıfbank AŞ, Halbank AŞ. Allah aşkınıza, bunlarda görev yapan insanlara bir bakın. Ömründe bankaya para yatırmak, çekmek dışında hiçbir bankacılık deneyimi olmayan adamlar Ziraat Bankası’nın Yönetim Kurulu üyesi, Vakıfbank’ın Yönetim Kurulu üyesi. İnsan Allah’tan korkar.Ziraat Bankası ne için kurulmuş? Çiftçiye kredi versin diye. Kime veriyor? Yandaşlara veriyor, haram medyasına veriyor, havuz medyasına veriyor. Vakıfbank’a bakın. İstanbul seçimlerini kaybeden Mevlüt Uysal’ı yönetim kurulu üyesi yapmışlar. Eski Tarım Bakanı nerede? Banka yönetim kurulu üyesi. Siz, var ya, öyle yetenekli bir partisiniz ki… Eski Bakan Zümrüt Selçuk’u demirci yaptınız. KARDEMİR’in Yönetim Kurulu Üyesi yaptınız, 39 bin lira maaş alıyor. Unutmadan söyleyeyim, bu fakir fukara, insanlar iş bulamıyor ya, üniversite mezunu iş bulamıyor ya, onlar iş bulamazken çift maaş, 3 maaş, 5 maaş alanlara o çocukların hakkı zehir zıkkım olsun!” şeklinde konuştu.

TARIM KREDİ DEĞİL, AKP ÇİFTLİĞİ

Ağbaba, Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Üyelerinin yer aldığı tabloyu meclis kürsüsünden göstererek devam ettiği konuşmasında; “Özelleştireceğiz. Efendim, liyakat sahibi insanlar getireceğiz.” Diyorlar.Bu kadar yalan olur mu! Bakınız, size bir çiftlik göstereceğim. Burası Mehmet Aydın’ın çiftliği değil, daha kötü bir çiftlik. Bu çiftlik ne? Tarım Kredi Kooperatifleri. Kimin olması lazım? Çiftçinin olması lazım. Kimin olması lazım? Ziraat mühendisinin olması lazım. Kimin olması lazım? Biraz bu işlerden anlayan adamların olması lazım. Bak, Fahrettin Poyraz kim? Fahrettin Poyraz kim? Eski vekil.Köksal Kacır kim? AKP Bilecik Seçim İşleri Başkanı. Hasan Fehmi Kinay kim? Eski AKP Milletvekili. Davut Arpa kim, Fahrettin Poyraz’ın danışmanı.Danışmanını genel müdür yardımcısı yapmış. Mehmet Aksoy, Gaziantep Milletvekili adayı AKP; Zeynep Müjde Sakar, bu kadın çok yetenekli maşallah, hem üniversite öğretim üyesi hem Cumhurbaşkanı Danışmanı hem de Tarım Kredi çiftliğinde görev yapıyor.Burhanettin Topsakal, eski Trabzon Milletvekili adayı.Adem Tatlı, eski AKP Giresun Milletvekili. Abdürrahim Akdağ, eski AKP Milletvekili. Şu çiftliğe bakın. İsyan ediyor insan.Çiftçinin traktörü icrada satılıyor, sen buradan 5 maaş alıyorsun. İnsanda biraz ar olur, utanma olur. Bunu neyin adına yapıyor? Muhafazakâr, yerli ve millî yapıyor.Şimdi, “Biz, Makine ve Kimya Endüstrisini böyle yönetmeyeceğiz.” diyebilir misiniz? Diyemezsiniz.” ifadelerini kullandı.

1 KİLO KAĞIT ÜRETEMİYOR BU MEMLEKET

“SEKA’yı hatırlıyor musunuz SEKA’yı?”diyen Ağbaba, “ SEKA Balıkesir, 1981 yılında 198 milyon dolara yapılmış, Albayraklar’a 1.1 milyon dolara satıldı. 1998’de 1’ine Albayraklar’a satıldı. Albayraklar kim?Her gün muhalefete küfreden, beyleri öven gazete patronu.Danıştay  5 kez iptal etti fabrikayı vermedi Albayraklar’a, sonra ne oldu biliyor musunuz? Bir vesileyle Bakanlar Kuruluna aldılar fabrikayı, Bakanlar Kurulu imzayla o fabrikayı Albayraklar’a verdi. Giresun farklı mı? Farklı değil. Kocaeli farklı mı?değil. Şimdi, bir kilo kâğıt üretemiyor bu memleket, bir kilo kâğıt üretemiyor.” iddiasında bulundu.

 HELAL OLSUN SİZE!

“TEKEL ne oldu biliyor musunuz, yerli ve millî iktidar kime sattı?”diyerek konuşmasını sürdüren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Önce bir işadamı grubuna 292 milyon dolara, sonra 810 milyon dolara yerli ve millî Hükûmetimiz kime sattı? Önce Amerikalı’lara, Teksaslı’lara, sonra da 2.1 milyon dolara İngilizlere sattılar.Helal olsun size. Devlet bir çiftlik gibi yönetiliyor. MevlütZiraat Bankasının Yönetim Kurulu üyelerine bakın. Veysi Kaynak, eski bakan, milletvekili yapmadılar, Ziraat Bankasında. Faruk Çelik, Mahmut Kaçar… Yiğit Bulut hem TÜRK TELEKOM’da Yönetim Kurulu Üyesi hem başdanışman.200 bin lira maaş alıyor, bir tane bakan vardı, elinde uyuyordu, Atilla Koç, nerenin üyesi? Turkcell’in Yönetim Kurulu Üyesi, çok anlıyor ya, ne özelliği var? Cep telefonuyla konuşuyor, sadece Turkcell’le ilişkisi o. Hilmi Güler, onun ne özelliği var? O da cep telefonuna eliyle bakabiliyor. Türkiye’de “ev genci” diye bir deyim var. Ev hanımı gibi, evinde oturup anasından babasından para bekleyene “ev genci” deniliyor. Türkiye’de her 4 gençten 2’si işsiz. O çocukların iki eli sizin yakanızda. Alınan maaşlar gözünüze dizinize dursun”şeklinde konuştu.

ALLAH’TAN KORKMAZ MI İNSAN?

Ağbaba; “TELEKOM’u anlatmadan olmaz; içim yanıyor, yüreğim yanıyor, bundan daha büyük talan, daha büyük soygun yok.TELEKOM’un yüzde 55 hissesini Lübnanlı Hariri ailesi 2005 yılında 6,5 milyar dolara alıyor, Oger TELEKOM. Kasasında 2 milyar nakit var. 2005-2015 arasında 14 milyar dolar kâr ediyor. 2016’ya kadar olan kârın 12,6 milyarını temettü olarak Oger ailesi alıyor.Sonra Hariri Oger ailesi 2016’nın sonunda TELEKOM’u 3,5 milyar borçlandırıyor.4,5 milyar dolarla Türk bankalarının üzerinde kalıyor, Hariri kaçıp gidiyor. Allah’tan korkmaz mı bir insan! Bir aşk var ki bir Hariri aşkı, bu aşkı anlamak mümkün değil. TELEKOM’u, fakiri fukarayı soyan, kanını emen sahtekâr nerede biliyor musunuz Şu anda sarayda. Bu sahtekâr, başbakan bile değil.Millet ittifakına, Sayın Akşener’e, Kılıçdaroğlu’na Kanal İstanbul’u ima ederek diyor ki: “Tahkim söke söke alır.” diyor. Ya, söke söke alacaksan bu parayı bu sahtekârdan al, bu milletin parasını bu sahtekârdan al. Bu sahtekâr Türkiye’yi yemiş, içmiş, soymuş. Eğer yiğitsen, eğer Kasımpaşalıysan bu sahtekârdan parayı al.Bu toplantıyı nerede yapıyor? Vahdettin Köşkü’nde. O kim? İstanbul’un anahtarını İngilizlere, Yunanlara veren adam. Bütün özelleştirmelere bakın.Bu topraklara düşman olmasanız bu uygulamaları yapamazsınız.Tüyü bitmemiş yetimin, esnafın, çiftçinin, sanayicinin, fakir fukaranın hakkını sizden söke söke alacağıZ” şeklinde konuştu.

Ağbaba’nın konuşmasını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

Bülten- t24.com.tr

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
9 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bülent yavuz

Allah var mehter iyi . Herkes hak ettiğini yaşar. Demek ki hırsızlık islamda suç değil ya da bunlar müslüman değil.

Mehmet

Çok büyük eleştiri yeteneğine sahip biri..
Keşke bir projesi olsa…
Çok iyi gürültü yapıyor…

MUSTAFA

Doğruyu söyleyince gürültü oluyor değil mi?

Koskoca telekom yok edildi.

Zamanında Türkiyenin en büyük işletmelerinden biriydi.

Sayın Erdoğan Lübnanlı Hariri ailesine konuk oldu, hiç br ihale yapılmadan hediye edildi.

Adamın parası yoktu, bir de Türk bankalarından kredi verildi.

Adam hiç bir yatırım yapmadığı gibi telekomu batırdı, banka borçlarını ödemedi.

Hala dün bu adamı Cumhurbaşkanı ağırladı.

Olanlara bakınca nasıl bir ülkede yaşadığımzı anlayamıyorum.

Yılların birikimi koca işletme bir aileye hediye edilip yok edildi.

Ancak kimse hesap soramıyor.

Hesap soranlarada Mehmet bey gibiler gürültü yapıyor diyor.

İnsanlarda ne ahlak ne de vicdan kalmış. Dini hiç söylemiyorum bile.

mehmet emin

bu adamın kıymetini bilin bu adam olmasa malatya milletvekilleri malatyaya çalışmaz.kendine çalışır.

Ali

Sayın Milletvekili Ağbaba gürültü yapma Malatya için çalış.
Malatya’ya bir faydan olsun.

koray

Sn. Veli Ağbaba nın hangi değiği gürültü yada yanlış.
Bizleri aydınlatırsan seviniriz.
Hayır öğrenelim de bizde hesap soralım.

Özgür Dinçer

Sanki adam belediye başkanı. Seçtiğiniz adamlar birşey yapmıyor, Ağbabaya mı diyorsun?

Feridun

elektriğe, doğalgaza gelen zamları, hayat pahalılığını, işsizliği, esnafın durumunu yaz ki memlekete seninde bir faydan olsun. Anladın sen onu.

Mehmet Çalışkan

Ali bey bu açıklamalara, bu tesbitlere gürültü demissiniz. Madem öyle ben de şunu söylüyorum. Altta kalanın canı çıksın. Daha beter olsun. Sürüm sürüm sürünsün. Her halde hiç bir yakının, komşun yada arkadaşın tekelde, sumerbankta veya telekomda çalışmadı. Bu kurumların eski ve yeni halini bilemezsin. Onun için sayın vekilin tesbitleri sana gürültü gibi gelir. Sen devam et.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Alanyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Altay 0 0 0 0 0 0 0 0
Antalyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Beşiktaş 0 0 0 0 0 0 0 0
Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0 0 0
Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0 0
Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0 0 0
Galatasaray 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Göztepe 0 0 0 0 0 0 0 0
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0 0 0
Kayserispor 0 0 0 0 0 0 0 0
Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...