Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

“Cumhuriyet Savcılarına Şikayette Bulunuyorum”

“Cumhuriyet Savcılarına Şikayette Bulunuyorum”
 • 23.05.2020

“ADİL GEVREK GÜVENİNİ KAYBETMİŞTİR”.. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, “8 maçı eğer oynarsak en zayıf halka biziz. Eğer şansımız yaver giderse kurtarırız. Bu süre zarfında 17 maç oynamışlar. Beni manipüle edenlere söylüyorum; 17 maçın 11’ini kaybetmişsiniz. Ben konuştuktan sonra 4 maç kaybettiler. Taraftar nezdinde Adil Gevrek güvenini kaybetmiştir. Bu saatten sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ben de dahil siyasetçilerde kaçamaz, Malatyaspor’un o borcunu sorgulamayıp, hala arkasında durmaları bizi küme düşme noktasına getirmiştir” dedi.

ERTV’de yayınlanan Gündem Özel programında Hülya Kaya’ya konuşan Fendoğlu, BtcTurk Yeni Malatyaspor’un Malatyalıların ortak değeri olduğunu ifade ederek, efsane Malatyaspor’da futbol oynadığını ifade etti.

Efsane Malatyaspor’un Nurettin Soykan döneminde namağlup şampiyon olduğunda yöneticilik ve genel kaptanlık yaptığını anımsatan Fendoğlu, “Şampiyonluklar yaşadım. Çeşitli defalarda yönetimlerde bulundum. En son bulunduğum yönetimde mahkemelik oldu. 300 kişinin içerisinde yargılananlardan biri de benim. Bunda sizin eşinizde var. Böyle bir süreç içerisinde bazı şeyleri görmememiz veya görmezden gelmemiz bir Malatyalı olarak bir kere bulunduğum konum itibariyle yanlış olur. Milletvekilinin görevi nedir? Malatya’nın sorunlarına, Malatya halkının derdine, Malatya halkının sesi olmaya talip olan herkes ve bulunduğu bir siyasi partiden vekil olur; yasama-yürütme çerçevesinde meclisin çatısına gider. Gücü yettiği kadar memleketinin sesi olmaya çalışır ve sorunları dile getirir. Bu sorunlar içerisinde milletvekilinin Malatyaspor’a söz söyleme ya da söylememe hakkı var mıdır, vardır. Bunu bilmeyen İstanbul endeksli bazı sivil toplum kuruluşlarının başkanlarına söylüyorum… İçerisinde çok değerli, kıymetli yönetici arkadaşlarımız var. MASTÖB ve MAKON denilen, belli bir yerden talimat alan ve onları yönlendiren içerisinde de onursal başkanlık yapan Adil başkanın (Adil Gevrek) iki derneğine söylüyorum. ‘Akıllarını başlarına alsınlar. İstanbul’da oturup da Malatya’nın işine burunlarını sokmasınlar’ desem doğru mu olur, yanlış çünkü onlarda Malatyalı. Malatya’nın sorunlarını mutlaka dile getirecekler. Sivil toplum olma gereği olarak Malatya’nın depreminde yoksun, virüsünde yoksun, yardımında yoksun amma velakin mevcut başkan hakkında olumsuz bir şey konuşuldu diye 80 bin oy almış Milliyetçi Hareket Partisi’nin, 51 yıllık bir partinin Malatya’daki milletvekiline bildiri dağıtan iki başkanın hala orada oturmaları Malatya için bir züldür. Siz kimin adamısınız? Malatya sevdalısı mısınız, Adil Gevrek’in adamı mısınız, yandaşı mısınız? Malatyalı bunun hesabını sorar, aynen bugün benim yapacağım gibi… Akıllarını başlarına alacaklar. Beyefendilerin ayar vermeye çalıştıkları kişi de benim. Siz kimsiniz ki, bana ayar veriyorsunuz. Daha bunun hesabını verecekler. Öyle yağma yok” diye konuştu.

Yeni Malatyaspor’daki krizin 2017’de başladığını savunan Fendoğlu, şunları söyledi:

“Lige çıktığımız sezondan başlıyor. Hatırlayayım, Ertuğrul Sağlam ile anlaştık. Ertuğrul Sağlam liste verdi, Adil bey kulüp başkanı olarak verilen listeden sadece 3 futbolcu aldı. Ertuğrul da dedi ki ‘tesisler yetersiz, futbolcu yetersiz, ben prensiplerime saygılı bir hocayım, bu şartlar altında sizinle çalışamam.’ İlk maçı almasına rağmen takımı bırakıp gitti. Bunu hanemize yazdık. Dia ve Barazite transferleri Malatya’ya yük olmuştur. Bunun parasının hesabını da vermemişlerdir. MASTÖB, MAKON, Adil bey bunun hesabını kim verecek? FETÖ’den yargılanan Ersin mi verecek? ‘Oğlum, kardeşim’ diyordun, Ersin ile birlikte yiyip, içiyordun… Ersin hapis cezası aldı, Adil bey hakkında bir soruşturma açılmadı. Malatya’ya geleceksin, hasbelkader kulüp başkanı olacaksın, o günkü belediye başkanı bir iş adamına teklif edecek, o iş adamı da seni getirip buraya koyacaksın ve sende geleceksin ‘astığım astık, kestiğim kestik.’ Burası Malatya. Herkes hesabı gelince sorar. Ben bundan siyasi kazanım elde etmedim. Siyasetimin geleceğini hiç düşünmeden Malatyaspor’un kötü gidişini, geçmiş dönemlerdeki yöneticilik tecrübemle, Malatyaspor’u yakın takip etmemle, Mayıs 2019’daki kongrede çıkıp kendi ağzıyla ’19 milyon TL borcum var’ dedi. Borçsuz devralmış bir kulübü, 19 milyonu ibra ettik, üstüne de 20 milyon borçlandırdık. Mayıs’tan Ekim’e, Kasım’a ne değişti de 41 milyon borca çıkardın sen? O da yetmedi kalktın geldin Şubat’taki borcu yükselttin. Ben bunları söylediğim için ‘Fendoğlu, Malatyaspor’u manipüle ediyor’ dediniz. Ben, Malatyaspor’u manipüle etmiyorum, Adil Gevrek Malatyaspor’u sen ve sana destek verenler manipüle ediyor. Eğer bu Malatyaspor küme düşürse, bu borçla düşerse 3 Mart’tan sonra destekle fotoğraf verenler Malatyaspor’un tüm borcunu da yüklenmek zorundalar. O fotoğraf basında var, herkes gidip alabilir. Dia’yı atlattık, kaptanımız Yalçın vardı. Erol Bulut iyi bir arkadaşımdır. Erdol hoca Yalçın’ı şoförle kavgadan dolayı kadro dışı bırakmıyor, başkan bırakıyor. Yalçın Ankaragücü’ne gitti, biz stopersiz kaldık. O gün bugündür bir Sadık vardı, onu da Fenerbahçe’ye verdik. Bunlar hep sorunlar. Fenerbahçe maçındaki bilet olayı… Sen neye inanarak bilet fiyatını yükselttin? Ondan sonraki Gençlerbirliği maçında da ‘gelirini şehit ailelerine bağış yapacağız’ dedin, 2-3 lira yaptın. Böyle bir istikrarsızlık var mı? Bunlar bir süreç ama konuşulmuyor. Mali kongrede 19 milyon borç, tüzüğü de delerek borçlandırdık, el kaldırdık bende vardım. Altyapıdan futbolcu yetişmiyor. U17 küme düştü, U19’dan bir futbolcu çıkmış o da Ertan Mumcu’nun zamanında kaleci Abdulsamed başka yok. O kadar parayla altyapıya önem verilse Malatya’da geçmişte ne futbolcular çıktı. Futbol köyü projesi kapsamında üniversiteden 100 dönümlük yer istedi iki sahayı geçmedi. Sezona ne ile başladık, iki kupa finali… Ligde şampiyonluk, Türkiye Kupası’nda da final oynama… Ocak ayında hem kupaya hem de ligde boşa çıktı.”

“Ben dua ediyorum ki ligler oynanmasın’ diyen Fendoğlu, “Bakın 8 maçımız var. 8 maçı eğer oynarsak en zayıf halka biziz. Eğer şansımız yaver giderse kurtarırız. Bu süre zarfında 17 maç oynamışlar. Beni manipüle edenlere söylüyorum; 17 maçın 11’ini kaybetmişsiniz. Ben konuştuktan sonra 4 maç kaybettiler. Kim kimi manipüle ediyor? Bu nasıl Malatyalılıktır? Taraftar nezdinde Adil Gevrek güvenini kaybetmiştir. Bu saatten sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve bende dahil siyasetçilerde kaçamaz, Malatyaspor’un o borcunu sorgulamayıp, hala arkasında durmaları bizi küme düşme noktasına getirmiştir. Cumhuriyet Savcılarına şikayette bulunuyorum; bulunduğu süre içerisindeki tün dönemlerin incelenmesini ve özellikle de son iki yılın incelenmesini bir Malatyalı vatandaş olarak talep ediyorum ve bununda takipçisi olacağım. 3 Mart’tan beri sabırla bekledim. Guilherme ile Jahovic’i sen niye verdin? ‘Araya giremeyeceğim hatırı büyük insanların transferi oldu’ diye bir duyum aldım. Bu doğruysa çık açıkla. Araya giren hatırı sayılır kişi kim? Kimin futbolcusunu kime peşkeş çekiyorsun? Depremden dolayı maç erteleme skandalı. Böyle bir şey yok. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı diyor ki; “Afet bölgesi ilan edilmiş Malatya ve Elazığ’da futbolu erteleyelim.” Ne kadar güzel bir şey. İki gün sonra ‘biz oynayacağız.’ Fenerbahçe ağzıyla konuşuyor. Trabzon ile kötü oluyor, Trabzon’da Guilherme’yi elinden alıyor. Basiretsizlik, bilgisizlik, ilgisizlik… Bugün hala kulüp başkanı. 2 trilyona arabaları sattılar. Belediyelerden 5 milyon para aldı. 3 milyon büyükşehir, 1 milyon Battalgazi, 1 milyon Yeşilyurt Belediyesi verdi. Arabalar satıldı 2 milyon TL daha verdiler. Şimdi de Esenlik’i bankaya kefil gösterip, ipotek verip, 20 milyon TL kredi çekecekler. Çektirmem kardeşim, bu işi yapamazsınız. Adil Gevrek kendisi getirip parayı versin. ‘Borçsuz aldım, 120 milyon gelirim var, 19 milyon borcum var’ dedi. Borç Ekim’de 31 milyona, Ocak’ta 41, şimdi de diyorlar 71. Biz, borcun ne kadar olduğunu da bilmiyoruz. Malatyaspor kulübü 5 Şubat’ta atmış, “Süper Ligin son 5 sezonunun transferde en çok kar eden kulüpleri sıralamasında BtcTurk Yeni Malatyaspor’umuz üçüncü oldu” diyor. Beşiktaş 27, Kasımpaşa 23, Malatya 7 milyon Euro. 54 milyon eder, kar etti ise bu para nerede? Bu kendi ifadeleri, ayıp karşılarında çocuk yok. Bir an önce çeki düzen versinler, bu takıma kayyum atasınlar, bu da gidip hesabını verecek. Onu hesap vermeden de bırakmayız. Hesap verecek; alacaklıysa alacağını vereceğiz, borçluysa borcunu verecek. Malatyalı borcunu unutmaz. Adil Gevrek’in bugün kalmaması daha hayırlı çünkü paralarını vermemiş, futbolcu güvenmiyor. Benim başkan adayım yok, kimse yanlış anlamasın. Kimsenin adamı da değilim, Malatyaspor’un adamıyım, Malatyaspor’a hizmet ediyorum. Siyasi hiçbir beklentim de yok. Küme düşerse hepimiz küme düşeriz” diye konuştu.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: /

Yorumlar
 1. malatyasporlu dedi ki:

  iyi hoş da takıma bir katkı sunun da ligde kalsın

 2. bülent dedi ki:

  Başkan süper lige çıkarmış …başarılı şekilde süper ligde yönetti takımını…biraz durumlar kötüye gidince yerden yere vuruluyor…Bu başkan hak etmiyor…Hataları varsa alt kurul toplanır iştişare edilir gerek duyulur sa kongre yapılır… Süper ligde birçok takım sıkıntılı dönem yaşadı olabilir . Bu gibi durumda moral bozukluğu oluşturacağımıza başarılı olacaksın başkan denilse geçmişi düşün … Bunu tüm takım ile motive ederek tekrar başaracaksın denilse …ne olur paramı kaybedilir…Başkanım bunu Başar senin aleyhinde olanların yüzünü kızart ….hayırlı bayramlar dileğiyle…daima pozitif düşünün ….

 3. CEMAL dedi ki:

  Sayın Vekil Malatya’nın o kadar boşa harcanan kaynakları için de keşke konuşsanız.Adil Gevrek hesap verebilir ama ya diğerleri,Malatya Belediyesinin seçimden hemen sonra o kadar borcu olduğunu söylediler.Sizden Savcıları göreve çağırıyorum diye bir açıklama duymadık.Adil Gevreğin Başkanlığı süresince başarısının kötü olduğu tek bir yıl var oda bu yıl.Bunun sebebi sadece Adil Gevrek mi? Geliriniz TL ödemeleriniz Döviz ve Malatya sporun bu sezon Federasyon ve Hakemler tarafından hakkı yenildiğinde bu kadar sesiniz neden çıkmadı.Zaten adaletli maçlar yönetilseydi bu duruma Malatyaspor da Adil Gevrek’te düşmezdi.Birde Guilherme transferinin son gününde Malatyaspor yöneticilerini sıkıştıran kişilere neden sesiniz çıkmadı.Başkana ana avrat her yerde küfür edip maç çıkışı aracı tekmelenip,önü kesildi sesiniz çıkmadı.Kulüp kurşunlandı kimsede ses çıkmadı.Neden MalatyaSpora o zaman sahip çıkmadınız…Bu kadar belirsizliğin olduğu bir zamanda bu konuşmaların takıma zararı daha fazladır.Sezon biter varsa bir aday çıksın projelerini ve hedefini açıklasın.Herkes rahat etsin.Adil Gevrek sakın bırakmamalı yoksa kendini herşeyin üstünde görenlere meydan kalır. Herkes kendi işini yapmalı….

  1. Serhat dedi ki:

   Çok güzel yazmışsınız, Malatyalı hemşehrilerimiz madalyonun öbür yüzünü gösteren yorumunuzu okurlar inşallah.

 4. Erdem dedi ki:

  Sayın vekil, şu an bunları konuşmak hiç doğru değil. Takım bir bütün şeklinde kenetlenip ligde kalması için destek verilmesi gerekir. Lig bitiminden sonra bunların konuşulması gerekir. Aksi takdirde bu tür demeçler Malatyasporumuza böyle bir süreçte zarar verir. Kimse Malatyaspor üzerinden siyaset yapmamalı…

 5. Malatya’mız süper lige çıktığından beri basiretsiz bir şekilde yönetildi. Ertuğrul hoca doğru seçimdi fakat yönetim hocayı getirmek için verdiği sözleri tutmadı. Erol hoca tecrübesiz ama hedefi olan bir hoca idi, sağolsun oda takımı ayakta tuttu. Sergen hoca yine iyi seçimdi ama bu yönetim yine hocaya verdikleri sözleri tutamayacaklarından onuda gönderdiler. Sergen hoca gittiğinde 24 puan ve liderin 6 puan gerisindeydik. Sergen hocadan sonra 7-8 maç oynamışız ve 1 puan. Sergen hoca mı başarısızdı? Yoksa onu gönderenler mi?Guilerme transferi için Trabzon’a başkan saydırdı, Fifa’ya şikayet edecem dedi ama yukarıdan birileri kulağını çekince geri adım attı. Guilerme nasıl gitti bunu açıklasınlar? Niye sustular? Ligin son sırasındaki takımın yedek oyuncusu olan 36 yaşındaki Umut Bulut kurtarıcı olarak transfer edildi. Adil başkanın trolleri başkanı eleştirenleri topa tuttular, giden hocalara salladılar. Konuşacak çok şey var ama yazık ki hepsi Malatya’mıza zarar veriyor. En zayıf halka bizim ama yine inş Allah’ın yardımı ile ligden kalırız sonrasında ise hesap sorulur.

 6. 44malatya dedi ki:

  sayin..vekil.futbol.oynayan.savciliga.sikayet.
  Etmez.adil.baskan.suc..islemedi.simdi.birlik.
  beraberlik.zamani.takim.kumede.kalir.on Dan
  Sonra.baskanliga.adayliginiz.korsunuz.taraftarlar.
  Sizleri.secerse.eski.yonetiminden.hesp.sorarsiniz.

  1. Kemal dedi ki:

   44malatya asıl futbol oynuyan bu işleri iyi bilir.Neler olduğunu kamuoyu iyi biliyor.Sen bilmiyorsan vekilin söylediklerini bir kez daha oku öğren.peki ne yapmış?Sayın fendoğlu şu anda milletvekili.Klüp başkanlığı falan olursun ne demek?pot kırmaya Devam ediyorsun birde seçilirsen hesap sorarsınız ne demek?

 7. Mrt 44 dedi ki:

  Sayın vekilim bu konuştukların bir iddiamı yoksa muhasebe verileri elinizdemi, elinizdeyse eğer neden açıklamıyor yada savcılığa suç duyurusunda bulunmuyorsunuz???
  Bu konuyla ilgili adil gevrekle konuştunuz mu yada onun açıklamalarını dinlememiz gerekmez mi??
  Adil gevreğin avukatı değilim ama bu takımın yönetimi kayyumdayken bir Allah’ın kulu taşın altına elini koymadı o günlerden bu günlere bu yönetim getirdi

 8. Murat dedi ki:

  Sayın vekilim harfiyen doğru konuşmuş lakin Adilin hatalarını tarafar uzun zaman önce gördü, takımı ona emanet edenler halen görmezden geliyor…

 9. Ümit dedi ki:

  Herkesin bildiğini ama kimsenin söyleyemediğini dillendirdin, eminim vekilimiz elinden geleni de yapmıştır.Üç maymunu oynayanlara kapak olsun.

 10. Salih dedi ki:

  Adil gevrek bu malatyanın borcu nerden çıktı ne yatırım yaptın hangi transferi yaptınki bu 40 milyon borç çıktı tam tersine futbolcuları sattın hesap vereceksin yargılanmalısın eğer siyasetçiler seni korumaya almazlarsa

 11. pasa44 dedi ki:

  sıfır borcu olan kulübü borç batağına soktu. takımın en iyi futbolcularını kaça sattığını açıklamadan yerlerine bonservisi elinde beleş topçuları aldı. tff, yayıncı kuruluş, hasılat, uefa ve satılan futbolcuların geliri nereye gitti. hesabını versin.

 12. Yıldırım dedi ki:

  Kim malatyasporun yirmeş kuruşunu yemişse allah belasını versin. Şişirme faturalarla kim nemalandıysa namusuzdur şerefsizdir.. namuslu ve şerefli kişiler düzgün ve dürüst iş yapanlara denir

 13. murat dedi ki:

  valla sayın vekil bu takımı hep aynı zihniyetler batırdı.bugun adil dün baskası.gelen bir seyler pesinde kostu.ilk sorunda da tası taragı toplayıp kactılar.yeter artık bu takım yine alt liglere düşerse bir 10 sene daha bekleyecegiz.elde nimet varken tutun takımı.siyasi rant elde etme acıklamalarını bırakın.takım süper lige yukselince garip garip tipler ortaya cıkıyor.herkesten daha malatyaporlu oluyor tabi bu asalakalar.takım alt lige düşünce ilginç kıyafetli bu tipler bir anda kayboluyor.iş yine gercek malatyaporluya kalıyor.aslanlar gibi takımı ayaga kaldırıp ligde tutun.gerisini kongrede düşünün

 14. Vatandaş dedi ki:

  Gerçek bir taraftar yalnız kral çıplak demek için sanki biraz geç kalındı ama siz ve Malatyalı değerli büyükler konuya odaklanırsa sanki bu süreci atlatırız gibime geliyor iyi düşünelim iyi olsun Şampiyon Malatya, Elazığ kümeye 🙂

 15. Neco dedi ki:

  Gidip adliyede suç duyurusunda bulun sayin vekil vakit hareket vakti o partinin ismi gibi harekete geçmek gerekk hemde acil 70 trilyon borc söylentisi varr

 16. Salih dedi ki:

  Sadece eleştirmek ile maçlara gitmek ile olmuyor bu işler malatya spor için bir vekil olarak ne girişimde bulunulmuş ve verilmiş ne öneride bulunulmuş kocaman ben hiç, işler kötü gidince eleştir o kadar kolay değil bu işler emek vermeyen bilmez sayın vekilim, ama adil gevrek biraz süper lige hafif geldi adamın yanında kafası çalışan birtek selim bey var oda nereye kadar ekip zayıf transfer hataları var haklılıklarıda yok değil vekilimin ama sadece eleştirmek olmuyor el ele üstesinden gelmek gerekir İnşallah düşmez halkın neşesi memleket tanıtımı için malatya spor şart

 17. Hakan44 dedi ki:

  Az bile söylemişsin vekilim.Bunlar şark kurnazı.Hesap vereceksiniz malatya halkına.Adil efendi ve avanesi daha 2 sene önce açıklarını kapatmak için bayramda kongre yaptı olayı kapattı.Ama artık bu iş ayyuka çıktı şapka düştü kel göründü.Menejer bir çocuk vardı malatyalı 2018 de söyledi bunların ne olduğunu.Unutmadan bu istanbuldaki dernekler bir zahmet malatyasporun borcunu ödeyiniz.

 18. Zeki dedi ki:

  Vekilim siz de tribünleri seviyorsunuz galiba. Hatasız transfer politikasına sahip hangi takım var? Niye futbolcular satılmışmış. Adam gidecem derse nasıl tutabilirsin? Pınarbaşında balık yerine para çıkıyor da haberimiz mi yok. Mevcut yönetimin iletişim beceriksizlikleri, dışarıda kalanların hasütlüğü elbirliği ile, Efsane Yeni Malatyaspor da mazimizde yerini alacak.

 19. Orduzulu Reis dedi ki:

  Adil kimki
  Malatya da bile kalamaz
  Malatya düşerse.
  Artık kimse ben batırıp kaçar giderim demesin
  Herşey eskisi gibi değil.

 20. Mert dedi ki:

  Stadda kombine almış son maca kadar yalniz birakmayan bir taraftar olarak sunu diyebilirim. Ben sadece izleyen bir insan olarak takimda bir seylerin eksik oldugunu farketmistim. Oyuncunun gecen sezon oynayisi ile bu sezon oynayisi arasindaki farki cok net gordum alinan oyuncular parlatip satma dusuncesi vardi sanirim yapamadilar. Sehir takimlarinin kurumsal bir yapida olmasi gerekiyor, bir geleneginin olmasi gerekiyor. Malatya’da bunun yeterince oturmadigini dusunmuyorum sanirim diger sehirlerde oyle … cok iyi teknik direktorlerimiz vardi bence bu işi gercek profesyonellere birakma zamani geldi. Malatyaspor ikinci bir isi olmamali kimsenin, baskanda buna dahil yonetimde buna dahil eger baskan yetisemiyorsa hakiki profesyonelleri getirilmeli ha kim bunlar bende bilmiyorum. Sayin Fendoglu iyi konuşmuş herkes hakikati konuşsa keşke

 21. Porgalı dedi ki:

  İnanamıyorum bir vekil çıkmış bizim içimizden geçenleri söylüyor ve takıma sahip çıkıyor eğer bu söylediklerinin arkasında durursa ölene kadar sana oy rey sayın vekilim

 22. Carbon dedi ki:

  Sayın vekilim acı tabloyu coşkulu sözlerle anlatmak CHP milletvekillerin işidir sizden bu kadar şikayet yerine keşke çözüm sunabilseydiniz bu anlattıklarınızin Malatya spora gram faydası yoktur

 23. Ramazan dedi ki:

  Adamın dibisin FENDOĞLU…

 24. Serdar dedi ki:

  Taraftara tercüman olan bir konuşma olmuş. Alkışlıyorum..Helal olsun..İstifa etsen de hesap vereceksin Adil.

 25. yucel dedi ki:

  takımları borc batagına surukleyen yönetimler mutlaka ceza almalı borc kendı üzerlerine olmalı.
  herkes sizin gibi sorumluluk duysada, keske böyle memleket meselelerine el atsa dile getirse sayın vekilim.

 26. abdulvahap dedi ki:

  malatyasporu karıştırma çözüm bulacaksan bul onu bunu şikayet etmek kimseye bir şey kazandırmaz ancak zarar verir sayın Bülent tüfekçiden ders al adam hiç değilse çözüm bulma uğraşı veriyo

  1. Ramazan dedi ki:

   Sen kimin yaverisin.adam normalde yanlış biri de olsa ,burada konuştuğu herşey çok doğru. Eksiği var fazlası yok.

  2. ibrahim öğretmen dedi ki:

   Sende mi yeni Malatyaspordan nebalanıyorsun.Kim Malatyanın parasını haksız yere yiyorsa haram olsun Abduş.

 27. Efsane Malatyaspor 1966 dedi ki:

  Sayın vekilimiz herşeyi söylemiş sonuna kadar katılıyorum

 28. MALATYAPLATFORMU dedi ki:

  Mehmet Abi. Söylediklerindizde eksik var fazla yok. Ancak bazı akbabalar Malatya sporumuzun üstünde uçuyorlar onlarada daha çok dikkat etmemiz gerekiyor….

 29. Erdal demirci dedi ki:

  Sayı vekilim cilermeyi yhovici alan hatri sayılır kişiyi bulsak da adili görevden alsa

 30. Tamer mor dedi ki:

  Hele şükür, biri çıkıp gerçekleri ortaya seriyor.çok’da doğru söylüyor.

 31. Hakan Erdem dedi ki:

  Söylediklerinin yüzde doksanı doğru ve gerçekler ama bu konuşan ve irdeleyen yapı yok, yerel medya yalamalar yok, koskoca bir milletvekili bunu konuşuyor helal olsun, adil gevrek efendi de çıkıp konuşuyor aciz ligde düşme kalksınmış, lig gelecek sezon 21 takım ile oynansın kepazeliğini deklare ediyor. sen ve y. malatya takımı düşmeyi hak ediyor zaten çık deki sahada oynayacaz ve başaracaz diye virüsü bile buna alet ettiniz.

 32. Hakan Erdem dedi ki:

  Helal olsun şu kişinin söylediklerinin yarısını yerel medyada söyleyecek sözde bi babayiğit yok muydu? Yalamalar neredesiniz…

 33. uğur türkan dedi ki:

  Sayın milletvekili bu işi lafta bırakmasın derhal cumhuriyet başsavcılığına başvursun ve bu kulübün mali durumu araştırılsın aksi takdirde bunun sorumlusu bu şehirde her seçimde yüzde 60 oy alan idareciler bunun baş sorumluları olacaktır nokta.!
  Durum bu kadar nasıl vahim hale geldi sorgulanmalı, buna rağmen şuursuz halen bazı taraftalar şu tabloya rağmen adil gevreği tutuyorsa taraftar olamaz olsa olsa yağdanlık,beleşci olmaktan öteye gidemezler !! Yazık ya bu kadar da olmaz kul hakkı yemek bu kadar basit olamaz yazık !!

 34. Mehmet Ali dedi ki:

  Tekrar başa dönüyoruz.
  O dönemi hatırlayanlar bilir
  Malatyasporda siyaset malzemesi olmuş ve ertesi yıl küme düşmüştü.
  Vekil bey konuşuyor da icraat yok
  Cumhuriyet savcılarına ne için müracaat bulunacak. Böyle bir hukuk sistemi yok.
  BTCTürk Malatyasporun Büyükşehir belediye başkanını ziyaret ettikten ve başkan da destek sözü verdikten sonra bu tür açıklamalar Yeni Malatyaspor zarar verir
  Malatyaspor AKP ile MHP’nin siyaset malzemesi olmamalıdır.

 35. Efsane Malatyasporlu dedi ki:

  Sayın Fendoğlu ağzına diline sağlık duygularımıza tercüman oldunuz bir şeyler cikarmi zannetmiyorum.

 36. Saim dedi ki:

  Helal olsun vekilim

 37. Metin dedi ki:

  Kesinlikle Dogru, bugun hesap sorulmazsa geç olur sonra, hesaplar derhal incelemek gerekir, savcilarin Başkanin ile Ersin ilişkisini incelemedigi garip bir durum.
  Bir adamin kaprisleri yuzunden ve bu kulubu duruma getiren bu adam, Malatyaspor kesinlikle bunlari hakketmiyor.

 38. Ali dedi ki:

  Sizinde artık tribüne oynadığınızı düşünüyorum doğru dürüst bi adaymı çıktı bugüne kadar sizin desteklediğini adayı da biliyoruz emin olun yine en iyisi adil gevrek

 39. Fırat dedi ki:

  Sayın vekil açık ve net konuşmuş.

 40. Hakan dedi ki:

  Vekilim çok dogru söylemiş kaoslar riski ve hatayı büyütür ve düşme riski olan son çırpınışlarda çok para dagıtır ve panik havası ile paralar boşa gider kesinlikle kayyum olur güvenilir Bürokrat olur bu iş kontrole alınmalı birde nasıl olurda 2. Başkanı belediye Başkan Yardımcısı olan bir takım nasıl bütçeden haberi olmaz bence Başkan Yardımcısı olan siyasi olarak atanan şahışda belediye karşı sorumlu ve vebali var

 41. Neco dedi ki:

  Adam gibi adam helal olsun ne kadar bir ülkücü olarak mhp den uzaklaşsam da yanındayiz vekilim omurgalı adam

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."