Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Üniversite Lojmanlarında Kavga, 1 Polis de Yaralı

Asayiş

14-05-2021 tarihinde yayınlandı.

Üniversite Lojmanlarında Kavga, 1 Polis de Yaralı

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

33 KİŞİNİN KARIŞTIĞI KAVGA ÖNCE KAMPUSTE, SONRA KARAKOLDA.. İnönü Üniversitesi lojmanlarında,  meydana gelen kavga olayı daha sonra polis karakolunda devam etti. Polis kavga ile ilgili adli soruşturma başlatırken,  kavgaya karışanlara sokağa çıkma yasağını ihlalden de idari işlem gerçekleştirildi. Toplam 33 kişinin karıştığı olayda 1 polis ise hafif yaralandı. 

Olay, İnönü Üniversitesi lojmanlarında meydana geldi. Lojmanlar bölgesinde, çocukların şeker toplaması yüzünden çıkan ve çocukların yakınlarının da karıştığı kavgada N.P. adlı şahıs, 12’si yaşı büyük, 4’ü de yaşı küçük olan şüpheliler tarafından dövüldü. Şikayet üzerine mağdur ve şüpheliler Battalgazi Polis Merkezi’ne götürüldü. 

Battalgazi Polis Merkezi’ne gelen mağdur N.P.’nin yanında bulunan 9 kişi, üniversitedeki kavga olayının şüphelisi olan yaşı küçük I.T. ile M.T. babası olan Ö.K.’yı dövdüler. Saldırı esnasında şüpheli C.P. kendisini engellemeye çalışan bir polis memurunu itekleyerek yere düşürüp yaralanmasına neden oldu. 

Kavga olayı polislerin araya girmesi ile sona erdi.  

Polis ekipleri, karakolda kavgaya karışan mağdurun yanındaki 9 kişi ile onların yanında olan ve olaya dahil olmayan 7 kişi olmak üzere toplam 15 kişiye şahsa sokağa çıkma yasağını ihlal etmiş olmaları nedeniyle ayrıca idari işlem yapıldı. 

Her iki olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
38 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Carbon

Vay arkadaş bakıyorum yorumlara iki tarafta haklı kimin kime ne yaptığı belli değil hocamı çıldırmış çocuklar mi çıldırtmış nolmus anlamadım neyse iki tarafa da geçmiş olsun İnönü üniversitesi böyle konularla kirlenmemeli..

Serkan

Okudum, utandim. Hemde bayram günü, ayip!!!

Cafer

Üniversite, evrensellik demektir. İlkokuldan başlayıp tüm kariyerini Malatya da tamamlayanlar sadece meslek sahibi olurlar, öğretim üyesi değil. Tüm kadroları Malatyalılarla doldurursanız köyde ya da kampüste yaşamaları hiç bir şeyi değiştirmez. Bu gidişle zaten kampüste yabancı kalmayacak, sonra ne haliniz varsa görün. Olacağı buydu.

Malatyalı

Hoca İstanbul tıp mezunu ihtisas cerrahpaşa burayada dünya gözden geldi sizin bütün yorum çöpe

Mehmet

Bu mudur yani cevap??? Şu mezunu, şurdan geldi eeee iyi insan.

Cafer

Okuduğum yorumlar civar köylerin üniversiteyi ele geçirdiklerini, üniversitenin yerelleştiğini ve köy haline geldiğini gösteriyor. Köylerde de böyle şeyler olur normaldir!

ercan akyazı

köylü dediğiniz o insanlar bugüne kadar kimlere zarar vermişler? hayvanlarını otlatan, tarımcılıkla geçinen gariban insanlar. Allah’ın suyunu çocuklara vermek bu kadar olay çıkarmak doğru mu? Bu köylüler bugüne kadar hangi hocaya ya da hocanın ailesine zarar vermişler. Tek taraflı yorum yapmak doğru değil.

Gizem Kaplan

İyi günler yazılan yorumları okudum. Teker teker cevap vermeye çalıştım. Maalesef ki üzülerek okudum hepsini. Olayı bilmeden acımasızca o çocukları suçlayanlar olmuş o çocukların hataları sadece o bahçeden su içmek istemektir kimsenin evine ya da kimsenin şahsına zarar vermemişlerdir. Sadece düşen eşyalarını almak için ikinci defa bahçeye dönen çocukları darp eden hocaya sırf akademik kariyeri var diye tamam o haklıdır mantığıyla bakılmasi gerçekten çok üzücü. Ve şuna da denk geldim yorumlarda bu insanlar sağlık calisanlarina şiddet uygulayanlarla bir tutulmuş dışarı da sağlık çalışanlarımızın ne gibi durumlarla karsilastigini ben de biliyorum ve şahit de oluyorum. Yalnız bu durumun o kişinin mesleğiyle uzaktan yakından alakası yoktur. İnsanlarin bir olayi değerlendirirken daha insaflı davranmalarını ve yaşanan duruma daha objektif bakmalarını temenni ediyorum.

Bilirkişi

Çocuk değiller. Son bir aydır üniversite yönetimini bile tehdit edip, tel örgüleri kesip üniversite bahçesine giren yan köy halkı. Bu kez sert kayaya çarptılar. Hocanın evine kapısına zorla girmeye çalışıyorlar. Hoca müdafa ediyor. Köyden traktörle yakınları geliyor. 32 kişi oluyorlar hocaya saldırıyorlar. Çevik kuvvet ve üniversite güvenliği geliyor. Karakola gidiliyor orda da hocanın yakınları ile olay devam ediyor. İlgili makamların, o köy halkının devet arazisine teli kesip hayvanlarıyla girmelerine, güvenlikleri taşlamalarına, kanunları hiçe saymalarına engel olması gerekiyor. Cahillik sözden anlamaz. Yaptırım olmadıkça önü kesilemez. Sokağa çıkma cezası kesen memurlarımıza teşekkürler. Umarım bu olaylar, taraflar daha fazla zarar görmeden son bulur.

Bilir kişi

Gereksiz yalan yorum yapmayın arkadaşlar olayın neyini gördüzde yorum yapıyorsunuz milletin ağzıyla konuşmayın yorum yapmayın

Bilirkişi

Yorumumun her kelimesi doğrudur. Nick’i bilirkişi koyarken sizin gibi hava olsun diye koymadım. Devlet arazisine defalarca tel örgüyü kesip giren, traktör dolusu insanla akademisyen dövmeye gelen insanları savunurken de çok rahatsınız bakıyorum. Çocuk için çevik kuvvet gelmez, olay sonrası da çocuk şubeye gidilir, biraz kafayı çalıştırın. Araştırın bakalım olay nasıl olmuş. Tek kaynaktan bakıp olayı yaşamış gibi yalanlamayın. Sağ duyulu olun biraz.
İyi akşamlar.

Gizem Kaplan

Sanırım bu yorumunuzu benim size verdiğim yanıta istinaden yazmışsınız ben o yoruma ulaşamadığım için emin olmamakla beraber cevap veriyorum taraflı yazdığımı düşünmeyin diye başta kendimi tanitmadim ben o çocuklardan birinin ablasiyim sizin dediğiniz tel güvenlik vs. olaylarını yapan çocukları tanıyorum ve o gün orada olan çocukların onlar olmadığını biliyorum. Ve yaşanan olaylari yakından olay anında duyarak emin olarak bugün bunları yazıyorum. Hiçbir şeyi yalan ya da eksik anlatmadım iki tarafın da hatalı olduğunu söyledim. O çocuklarin hatası o bahçeden su içmek istemek hiçbir şekilde o bahçeye girmemeleri gerekirdi. Daha önceden başkalarinin yaptığı şeylerden dolayı bu çocuklar suçlanamaz onların şu anki suçu o bahçeye girmek. Hataları vardır bunlar inkâr edilemez ama bu yorumlarda bahsedilen türden cocuklar değil onlar görüp tanımadan bilmeden yorum yapan kişiler belli. Aynı ortamda yaşayan herkes aynı karakter de olacak diye bir şey yok! Şimdi kalkıp bu çocuklara başka yakistirmalar yapılamaz. Ve şu da var hiçbir şekilde suçsuz olayla alakası olmayan 50 yaşına gelmiş bir insanın sayıca fazla insan tarafından şiddete maruz bırakılmasını darp edilmesini normallestiremezsiniz. Eğer o insanlar olay anında olay yerinde olmayan bir babayı 15 yaşında ki bir zayıf çelimsiz çocuğu o şekilde darp edip hastanelik etmeyi normal görüyorsa bu çocukların yaptıklarını da normal görmek zorundalar. Yine söylüyorum çocuklar hatasız demiyorum hataları var ama doktor ve yakınları da yaptıklarını normallestiremezler eğer birileri her şeyi bilecekse onların yaptıklarını da bilecek ve daha önce de söylediğim gibi hukuki süreç devam edecek herkes hakkını arayacak. Benim tek kelime eksik ya da yanlış anlattığım bir durum yok bilip bilmeden tek taraflı yorum yapan sizsiniz ben her seferinde iki tarafın da hatası olduğunu savunuyorum benim sitemim doktor mağdur da bu çocuklar eskiyaymis gibi davranılmasına. Burada sağ duyulu olması gereken kişi sizsiniz umarım tavsiye verirken kendi öz eleştirinizi de yapabilirsiniz iyi akşamlar.

Last edited 1 ay önce by Gizem Kaplan
Orhan

Bu yorumu yapanlarin kaç tanesi ordaydı herkes kafasına göre asıp kesmiş Yok zaafiyet var yok yumurta satıyor yok şeker satıyor görenler terazinin kefelerini eline alsın degerlendirsin ismi geçen hoca ne kadar suçlu çocuklar ne kadar suçlu size göre bunların hepsi masum orda çalışan güvenlik yönetim suçlu sizlerin hiç suçu yok değilmi

Öğrenci

Üniversiteye yürüyüş yoluyla uzak olan bir köyden gelen, üniversiteyle alakası olmayan çocuklar şeker almak için hocamızın zilini defalarca çalarak kapısını tekmelemişler. Hoca da kızmış. Biz de çocuktuk kimsenin kapısını zorlamadık edebimizle bir kere zile bastık gittik. Çocuklar ailelerine söyleyip traktöre binip gelmişler o kadar kişi bir adama evinin bulunduğu bölgede saldırmış hocamız sahipsiz değildir.

Gizem Kaplan

Olayı bilip bilmeden yanlış yorumlamanız pek hoş olmamış çocukların niyeti şeker toplamak değil sadece su içmek ve sizin hocanız da benim bahçeme girmeyin demiş ve çocuklar da bahçelerinden çıkmış sonrasinda çocuklar kendilerine ait bir eşyayı düşürdüklerini fark edip onu almak için tekrar bahçeye geri dönüş sağlamışlardir. Ve sizin o sahipsiz olmayan hocaniz bunu görünce çocuklardan birini acimazsizca darp etmiştir. Bunun üzerine etraftan sesi duyan yakınları olay yerine ne olduğunu anlamak için gelmiştir. ve orada normal olarak kendi kardeşlerini savunmuşlardır evi taşlamak ve haneye zarar vermek gibi bir şey söz konusu değildir. ve bunun üzerine polisler olaya dahil olmuştur. Karakola götürülmuslerdir. Onun sonrasinda çocuklardan birinin babası olan ö.k. tamamen iyi niyetle uzamasın çocukların kusuruna bakmayin deme maksadıyla karakola gitmiştir ve gider gitmez sizin o sahipsiz dediğiniz doktorun akrabaları tarafından konuşulmasına fırsat vermeden en az 15 kişi tarafından şiddete maruz kalmıştır darp raporu kamera kayıtları mevcuttur. Umarım siz de bundan sonra hiçbir olayı bilip bilmeden bu şekilde yorumlamazsiniz haddinizi bilmeniz temennisiyle…

baba müslüm

yorumunuz tamamen hatalı hocanın evi ile çoçukların köyü en az 1 km akrabalarında ne kulak varmış 1 km uzaktan duymuşlar google mağten bak doğu loj ile köy arası ne kadar hoca güzelce uyarmış olay hemen bitmemiş güvenlik gelmiş 10 tane akrabaları hocayı darp etmiş haberde hocanın dokuz akrabası diyor sen 15 akrabası çoçukların babasına saldırmış diyorsun etrafı cevrili güvenlikli kamu lojmanlarında ne işi var çoçukların np hocadan su isteseler onlara degil yedi sülalelerine su verirdi olay su ve şeker değil

Gizem

Burada yaşanılan ortamda market yok üniversite içinde ki marketler kullanılıyor yani bu demek oluyor ki herkes o civarda oluyor zaten çocuklar da market dönüşünde su içmek maksadiyla bahçeye girmişler yanlış yapmışlar girmemeleri gerekirdi sonrasında orada yaşananlar da yanlış ben bunu savunmuyorum ben diyorum ki yahu bu çocuklar yanlış yapmışlar tamam ama doktor da yanlış yapmış benim demek istediğim çocuklara eşkıya muamelesi yapıp doktora mazlum muamelesi yapılmasın ayrıca evini basmak ve evine zarar verme gibi bir şey yok. Yalan yanlış bilgiler dönüyor.

Öğrenci

Hanımefendi doğru konuşmuyorsunuz ben kimsenin evinin taşlandığını söylemedim. Ha yok sizin akrabalarınız komşularınız hocanın evini taşladıysa şu an inkar ediyorsanız başka tabi… Yorumum apaçık ortadadır. Ben hocamızın sahipsiz olduğunu da söylemedim hocamız sahipsiz değildir dedim zaten. Bir traktör adam toplayın gidin adamı dövün sonra da iyi niyetle karakola gidilmiş de bilmem ne… O dövdüğünüz adamın da sevenleri akrabaları vardır. Olay sizin köyde veya başka bir yerde olmuş da bizim mi haberimiz yok ev basmak yok demişsiniz? Ne olursa olsun evi bir insanın NAMUSUDUR! Ne Üniversite ne de adamın bahçesi sizin babanızın çiftliği değil bir şey düşürmüşseniz gidersiniz adamın kapısına izin alırsınız keyfinize göre gezemezsiniz bayramın ilk günü şeker toplamaya değil üniversiteye su içmeye gelmişlermiş suyu bulandırmayın. Üniversitelerin içindeki yerleşkeler marketi ptt si üniversitelerin öğrencisine hocasına çalışanına yöneliktir bütün üniversiteler için böyledir tabi elbette yakındaki insanlar da gelsin faydalansın ama bu saatten sonra zor üniversiteler ayak altı yerler değildir. Diğer üniversitelere başka üniversitelerin öğrencileri bile rahat giremezler. Öyle insanları da mesleğine göre ayırmam doktor olması değil adam olması önemlidir. Hocayı da tanımam. Ben tarafsız bir insanım. Benim nazarımda 15 kişiyle bir adamı evinin ailesinin önünde dövmek adamlık değildir.

Eğitimci

Üniversitenin güvenlik zafiyeti. Her önüne gelen üniversiteye elini kolunu sallayarak giriyor. Girerken bir kimlik alınır ne bileyim ruhsat alınır. Hiç biri yapılmıyor. Sert tedbirler gelmeli. Aynı tipler hastahanede doktor sağlıkçı dövüyor. Sokakta polise vuruyor.Allah korusun daha kötü bir netice olabilirdi. Hocamıza çok geçmiş olsun… En ağır cezayı alırlar umarım…

Lojman sakini

Üniversitenin içine trambüs hattı girmiş trambüsle herkes istediği gibi içeri girebiliyor. Kırk tane giriş yeri var üniversiteye. Daha düne kadar bu çocuklardan yoğurt süt yumurta alan da bunları buraya alıştıran da lojman sakinleriydi. Güvenlikten bahsetmişsiniz ama hiç baktınız mı güvenliğin bağlı bulunduğu 5188 sayılı yasaya? Kimlik yada ruhsat alma yetkileri yok. Biraz objektif olun lütfen. Asgari ücret üzerinden maaş veriliyor bu insanlara buna rağmen çıkan onca öğrenci olaylarında canlarını dişlerine takıp görev yaptıklarına şahidim.

Malatyalı

Ne güzel lojman sakinleri yardımda bulunmuş. Süt, yoğurt, yumurta alarak. Olması gereken bu zaten. Sen para kazandığın bir kapıyı 32 kişiyle nasıl basarsın. Başka üniversitelere giriş bu kadar kolay değil. Yakın üniversitelere bakılabilir. Mesele bir tıp doktorunun darp edilmek istenmesi. Bir yanlış varsa söz konusu aile şikayetçi olurdu hocadan. Ev basmak nedir.

Malatya

Eğitimci kardeş okulumuzu, marketimizi, ptt mizi, atm mizi, sağlık ocağımızı, muhtarlığımızı vs. vs. bi zahmet o sahiplendiğiniz babanızın malı gibi gördüğünüz kampüsünüzün dışına çıkarın da biz de sizin o çok kıymetli kampüsünüze girmek zorunda kalmayalım.

Çırmıhtı

By imkanlardan yararlanmak için bir tıp doktoru hocayı darp mı etmeniz gerekiyordu. Hocanın bir suçu varsa gerekli mercilere şikayette bulunurdunuz. Gereken yapılırdı. Adam gibi markete pttye gidene kim ne demiş şu ana kadar.

Malatya

Gidemiyorum kardeşim işte ne diyosun sen güvenlikçilere talimat vermişler kimseyi almayın diye ben cankoç ta oturuyorum ve günlük ihtiyaçlarımı da karşılayamıyorum marketi okulu vs. Herşeyi sahiplenmiş kampüsünüzün içine almışsınız ben kamu görevlisiyim eşkıya değilim

Last edited 1 ay önce by Malatya
baba müslüm

hangi köyde ptt market atm varki sizinde olsun üniversitenin imkanlarından yancı olarak faydalanıyorsun sonrada hakkınmış gibi dava ediyon

İnsan

Yancı olarak mı 😅 yazık sizin gibi insanlara biraz kendinizi geliştirin şu sınıf ayrımını bırakın köy de yaşayan insanlar da devletin vatandaşı herkes hangi hakka sahipse onlarda o hakka sahiptir.

Cumali

Sende o köy dediğin yerde oturuyon sen niye tüm imkanlardan faydalanıyon senin ne ayrıcalığın var

Selami

Kardeş market ptt vs bayram günü kapalıydı me marketinden bahsediyorsun????

Evde hapiste

Covid e karşı onca önlem alinmasina ragmen, tamam anlıyorum bir gelenek yaşatılmaya çalışıyor ama, bari bu zor dönemde cocuklarin kapı kapı dolaşıp seker toplaması demek ne oluyor, tövbe estağfirullah, covid dağıtım servisi gibi! düşündürücü.

Malatyalı

Şeker toplamaya akşam vakti 4 kişi gidip (en küçüğü 18 yaşında) doktorun evinin kapısını zorlayan ardından Bi minibüs adam getiren(16kişi) çocukta oluyormuş ne günlere kaldık

Gizem Kaplan

En küçüğü 18 yaşın da değildir darp edilen çocuklar 14 15 16 18 yaşındadır teşekkürler.

Yvz

14 ile 18 yaşındaki çocuklar şeker toplamazlar

Gizem

Yorumları tam oku kardeşim yukarı da da belirttim yanlışlık var şeker toplama gibi bir şey yok amaçları sadece su içmek(hata yapmışlar su icmek isteyerek orası insanlara şahsına ait bir yer istemeyebilirler ve yine hata yapmışlar olayı kendileri çözmeye çalışarak) yorumlarımin hepsinde her şey ortada sabahtan beri burada sırf karşı taraf doktor diye bu taraf da çocuk diye ön yargılı yaklaşıp olayı bilmeden doktor ve yakınlarını haklı görüp ve bu çocukların yapmadığı şeyleri de yapmışlar gibi gosterip suçluyu sadece çocuklarımis gibi yansıtan insanlarla uğraşıyorum ortada ki adaletsizliği biraz aza indirgemek için iki tarafın da hatası var bunu birazcık vicdani olan insanlar kabul eder.

Last edited 1 ay önce by Gizem
Malatyalı

Eğer çocuklar şeker topluyor diye o çocuklar tartaklandı iseler, çocuğun yakınları çok ayıp etmiş bize de haber vermemekle🤨

Hasan

Daha öncede yumurta satmaya gitmişler bir kaç defa adam yine hakaret etmiş

Müzevir müzeyyen

Bizde orda oturuyoruz bizim duyduğumuzu şeker toplayan çocukları azarlayıp tartaklayınca çocuklar akrabalarına haber veriyor ve olay büyüyor maalesef

Abdullah

Evet, tartaklama varsa devletin polisi var, savcısı var. 1 minibüs adam toplayıp hocanın evine saldırmak da ne demek?

Esnaf

Bulmaca gibi haber yapmışsınız

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...