SON DAKİKA

Valilikte, Yine 'Sadece' AKP'li Deprem Toplantısı!

Valilikte, Yine 'Sadece' AKP'li Deprem Toplantısı!

Malatya Valiliği'de 24 Ocak depremi sonrası sürecin değerlendirildiği Vali Aydın Baruş başkanlığında, milletvekilleri ile ilgili belediye başkanları ve daire müdürlerinin yanı sıra AKP İl Başkanının da katıldığı bir toplantı yapıldı.

Diğer parti başkanlarının davet edilmediği toplantıya ilişkin olarak Valilik resmi internet sitesinde şu bilgi yeraldı:

"24 Ocak’ta Elazığ Sivrice’de yaşanan ve ilimizi de yoğun bir şekilde etkileyen deprem sonrası sürecin değerlendirildiği toplantı Vali Aydın Baruş Başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonundaki toplantıya Ak Parti Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ak Parti İl Başkanı İhsan Koca, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay, Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, Kale Belediye Başkanı Murat Koca, Toki 2 No’lu Uygulama Dairesi Başkanı Osman Direnç, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan, Afad İl Müdürü Mustafa Türker ve deprem konutlarının yapımını üstlenen yüklenici firma yetkilileri katıldı.

Deprem sonrası yapılan iş ve işlemlerin konuşulduğu toplantıda;

 • Hak Sahipliği
 • Yer Seçimi Çalışmaları
 • Afet Konutları Alanları
 • Afet Konutlarının Durumu ve Konut Teslimi Süreçleri

Konuları konuşularak kış aylarının yaklaşması nedeniyle vatandaşların mağduriyetinin bir an önce giderilmesi ve ivedilikle yapılan konutların teslimi konuları konuşuldu."

Daha önce yapılan bu tür toplantılara sadece AKP İl Başkanının katılması, diğer partilerin temsilcilerinin davet edilmemesi, "Depremden zarar gören sadece AKP mi, AKP'liler mi?" sorularına yolaçmış ve eleştirilmişti. Buna rağmen değişen birşey olmadı.

Ayrıca, daha önce Valilikte yapılan toplantıların aksine bu toplantıya ilişkin basın bülteni yayınlanmazken, toplantı sadece Valilik internet sitesinde yer aldı.

malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

27 yorum yapılmış

 • Adsız (1 yıl önce)
  Ada apt manlari yer seçimi yapılmadi daha yedilyurdu perişan ettiler nerde Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar adamin hiç birsey umrunda değil sanki
  0
  0
  Yanıtla
 • 44 malatya (1 yıl önce)
  Malatya halki 5 yildiz verir kolay gelsin
  0
  0
  Yanıtla
 • efe (1 yıl önce)
  Malesef Türkiye Cumhuriyeti devleti parti devletine dönüştürülmüş durumda. Bir ülkücü olarak bu durumun Türk milletine verilebilecek en büyük kötülük olduğunu düşünüyorum. Bu kafayla bunlar demokrası ve hukuk reformu mu yapabilir mi?
  0
  0
  Yanıtla
 • Vatandaş (1 yıl önce)efe isimli kullanıcı yorumuna
  Sonunda aklı çalışan bir vatandaş. Birilerine yaranan insanlardan farklı insanları görünce mutlu oluyorum. Yazdıklarınızın her kelimesine katılıyorum.
  0
  0
  Yanıtla
 • U.G.Doğan (1 yıl önce)
  İlimiz 1.derece deprem bölgesinde, belediyelerimiz, deprem toplanma alanlarını tüm vatandaşların bilebileceği uyarı levhaları ile donatmalı ve bu alanlarda Allah göstermesin acil durumlarda kullanılmak üzere gerekli altyapıları hazır bulundurmalıdır, ilimizde sosyal tesis aşı altında en hayırlı yatırım budur diye düşünüyorum.
  0
  0
  Yanıtla
 • aras (1 yıl önce)
  yav valilikte toplantı yapıyorsunuz.bana biri söylesin.bizim devlet geleneğimizde kanunlarımızda var mı. bir siyasi parti il başkanının orada ne sıfatla bulunduğunu biri açıklasın bizde bilelim.eğer il başkanını çağıyorsanız öbür il başkanları nerede.Ak parti milletvekilleri geliyorsa CHP, MHP milletvekili nerde.Davet gitti mi bunlara.Bu kadar ele ayağa düşürmeyin devleti ya.Malatya da sadece Ak parti mi var.Ondan sonra çıkıyorlar reform yapacaz.Bunları görünce kimse reforma falan inanmıyor kardeşim zaten.Siz değişmezsiniz.Sadece insanların gazını almak için iki süslü laf.sonra bi bakıyoruz yine aynı terane...
  0
  0
  Yanıtla
 • Sezgin (1 yıl önce)
  Vali Reis MV il Md leri tamamda bir partinin il baskanin katılması etikmi ! Acaba o partinin il baskanin il başkanlığı dışında farklı bir misyonumu var !
  0
  0
  Yanıtla
 • hazeyn (1 yıl önce)
  Dİğer partiler deprem olduğunda ne yapıyor ki toplantıya da çağrılsın izmir de gördük diğer partileri o yüzden diğer partiler olsa ki nola olmasaki nola malatya haber sitesi çok büyük pot kırdın şimdi BU ayıp sana yeter
  0
  0
  Yanıtla
 • ne demek ne yapıyor gözlerin kördü sanırım.bir sürü chpli belediye geldi hemen yardıma.Battaniye yiyecek barınma ne ararsan yaptılar.sen sadece AKP vardı zannediyosun galiba..ayıp .bu kadar da olmaz ya.ayette diyor ya gözleri var görmezler diye.harbi kör olmuşsunuz siz.Asıl sen pot kırdın.Allah görsün sizi artık diyorum.
  0
  0
  Yanıtla
 • İktidar olmayan partiler Pütürge ye aş evi vb şeyler gönderdi daha ne bekliyorsunuz?
  0
  0
  Yanıtla
 • Malatyasız (1 yıl önce)
  Buraya yazdıklarınız hep boşa gidiyor. Kimsenin yorumlarınızı dikkate aldığı yok......Siz yine de sandıkta aynı yere oy vermeye devam edin.
  0
  0
  Yanıtla
 • Malatyalı (1 yıl önce)
  Malatya Valisi akp il başkanıdır.Kimse kimseyi kandırmasın yazık.
  0
  0
  Yanıtla
 • Serdar (1 yıl önce)
  Parti devleti dönemi diye cumhuriyet halk partisi ile dalga geçerdi reis. Şimdi kendi partisi olmuş parti devleti.
  0
  0
  Yanıtla
 • Tuncay (1 yıl önce)
  Ne olacak ya, ne sandınız editör bey. Akıllı çözümcü bi muhalefet mi var Suçlma çamur iftira ne ararsan var şimdi de zaten her işi bıraktılar en küçüğünden en büyüğüne tüm siyasetleri aç kaldık öldük bittik çığırtkanlığı yapıyorlar Ayrıca bi arkadaş hemen 4.k ile ilgili sallamış gidip belediyede öğrenebilir Kimse merak etmesin bu işleri layıkıyla yapan Derdi millet vatan bayrak hizmet odaklı olan kadrolar iş başında Zerre bir faydanız yok bari bırakın insanlar işini görsün
  0
  0
  Yanıtla
 • 4 k ve ada ap. İle ilgili adım atılmamış neyi savunuyorsunuz neyi ogrensin
  0
  0
  Yanıtla
 • Ahan gine gelmiş nöbetçi trol Tuncay. Bu arkadaş şayet AKP belediyelerinde veya bir resmi dairede şimdiye kadar işe girmemişse (ki bu mümkün deği) maaş bağlamalı buna AKP. Ayrıca keşke bu yorumları savunduklarının günlük- saatlik değişen politikalarına bakarak yazsa açığa düşmese.Baksana şimdi yeniden AB sever oldular. Faize yüzde 50 zam yaptılar. Yeni bir açılıma doğru gidiyorlar. Ama bu Tuncay gibilerin işi her şartta biat, her şartta destek. Bağımsız düşünemezler bunlar.
  0
  0
  Yanıtla
 • mlx (1 yıl önce)
  Partili cumhurbaşkanı oluyorda,partili vali neden olmasın demi.tek adam rejiminin en basit yansıması.
  0
  0
  Yanıtla
 • Maldia44 (1 yıl önce)
  Maşallah bu yorum yapanlar her şeyi biliyorlar keşke yorumcular siz devlet erkanı in başına gecseydiniz kardeşim diyer parti yöneticileri dediğiniz kimler dikkat edin milletvekillerinin tamami yok olabilir yani veli agbaba vekile katılmamış belki işi vardır Malatya da değildir nedir yani bu sizin konuşmalarınız size lf olsun dedi kodu olsun ancak konuşun yorumcular sayın valim bir sonraki toplantıda şu yorum yapanları çağırsa da konuşsa her şeyi bilenler burda nazar değmesin bu yorumculara.
  0
  0
  Yanıtla
 • Maldia 44nSenin kapasiten işte bu kadar.millletvekilleri eywallah belediye başkanı tamam.ama akp il başkanının orada ne işi var.bu kaçtır aynısını yapıyorlar.madem il başkanları katılacak.mhp,chp il başkanlarını da çağırsın.
  0
  0
  Yanıtla
 • MUSTAFA (1 yıl önce)
  Bu toplantı ak parti il başkanlığında yapılsa daha iyi olurdu. Toplantıda farklı partilerden kimse yoktur. Depremle ilgili yapıldığı belirtilen bu toplantı ülkenin yüzde ellisinden fazlasının temsil edilmediğinin bir belgesidir. Çoğunluğa azınlığın tahakkümüdür. Ayrıca ak partinin ne kadar demokrasi ve adaletten yana olduğunun bir resmidir. Ülkenin yönetiminin bir resmidir.
  0
  0
  Yanıtla
 • Bu yorum üstüne daha söylenecekmlaf yoktur.ağzına sağlık.
  0
  0
  Yanıtla
 • Cengiz (1 yıl önce)
  AKP'nin ilçe başkanlarını çağırmamakla ayıp etmişler
  0
  0
  Yanıtla
 • İttifak ortaklarını da çağırmamışlar.
  0
  0
  Yanıtla
 • ahmet (1 yıl önce)
  vali bey Allah rızası için beylerderesi köprüsüne eds yapın, sabah giderken kaza yapanları beklediğimiz yetmiyor akşam köprü üstüne park yapan transitleri bekliyoruz ,her akşam böyle oluyor,fabrikadan eve 1 saatte gidiyoruz bunlar yüzünden
  0
  0
  Yanıtla
 • Serkan (1 yıl önce)
  Evleri depremden ağır hasar gördüğü için boşaltılarak yıkılan, ancak AKP'yle aynı siyasi görüşe yakın olmadıkları bilinen vatandaşların çoğunlukta olduğu Hasanbey Caddesi'ndeki 4K sitesinin sakinlerinin neden mağdur edildikleri, sık sık toplanarak seslerini duyurma çabalarına ve konut ihtiyaçlarına karşı neden duyarlı davranılmadığının net cevabı işte bu haberdir bana göre. Deprem sadece AKP'lilere mi zarar verdi, Sayın Vali? Buna cevap bekliyoruz. Devletin mi memurusunuz, yoksa AKP'nin mi? Niye diğer siyasi parti temsilcileri o toplantıda yok?
  0
  0
  Yanıtla
 • Zafer (1 yıl önce)
  İnsanları ayrıştırmaya devam edin,yaşanan doğal afetlerin ve suan dünyada etkisini her geçen gün artıran pandeminin acaba partisi veya dini veya rengi mezhebi varmı?.bırakın particiliği bırakın senin benim adamı olmayı sadece insan olmaya çalışıp insanca yaşayarak zorluklerın ve felaketlerin üstesinden gelebiliriz.
  0
  0
  Yanıtla
 • ?
  0
  0
  Yanıtla
2022-01-27 08:42:27