SON DAKİKA

Yağış Su Baskınlarına Yolaçtı

Yağış Su Baskınlarına Yolaçtı
PAYLAŞ

Malatya’da, sağanak yağışla biriken sular bazı ev ve iş yerlerini bastı. Kiltepe mahallesinde taşan kanalizasyon suyu taşkınlara neden olurken vatandaşlar duruma sitem etti. Gün boyu aralıklarla süren sağanak yağış beraberinde su baskınlarını getirdi. Özellikle çukurda olan bölgelerde bir çok su taşkını olayı yaşanırken, Kiltepe mahallesi Babuktu mevkisinde yağışlardan dolayı taşan rögar suyu vatandaşları mağdur etti.

Su taşkını bazı evlere zarar verirken, bölgede bulunan bir değirmen hasar gördü. Değirmenin içi suyla dolarken, içeride bulunan makineler zarar gördü. Vatandaşlar eşyaların zarar görmemesi için büyük uğraş verirken Kiltepe Mahallesi Muhtarı Celal Demirtaş, olaydan eski yönetimi sorumlu tuttu.

Muhtar Demirtaş, kendisinden önceki dönemde mahalleden rögarların açılmasına izin verildiğini belirterek “Vebali günahı onların boynuna. Bizden önceki sorumsuz insanlara buraya nasıl izin vermişler. Allah rızası için yetkililer gelip bu soruna çözüm bulsun” diye konuştu.

iha

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız