Miram

Final

Fuat


Serdar doktor

Lab


Malatya Haber -

Yeşilyurt Belediye Binası Buraya Yapılacak

Yeşilyurt Belediye Binası Buraya Yapılacak
 • 09.03.2020

“GÖRÜŞMELERİMİZ OLUMLU SONUÇLANDI..” Yeşilyurt Belediye Başkanı Çınar, belediyenin yeni hizmet binasının inşa edileceği yeri açıkladı.

Yeşilyurt Belediyesi yeni hizmet binası, eski Beydağı Kampüsü Fizik Tedavi, Kadın Doğum Ve Çocuk Hastanesi (Daha eski SSK Hastanesi) binasının yerine inşa edilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde vaat ettiğimiz 45 projemiz arasında yer alan bu dev yatırımı hayata geçirmek adına ilçemizin farklı muhtelif bölgelerinde detaylı incelemeler ve çalışmalar yaptık. Binamızı en uygun ve en doğru yere inşa etmek adına çok titiz bir çalışma döneminden geçtik. Yeni Hizmet Binamızın merkezi bir bölgede olmasına ve vatandaşlarımızın rahat ve kolay bir şekilde ulaşımını sağlamak adına 65 yıl gibi uzun bir dönem vatandaşlarımıza hizmet ettikten sonra kapatıldıktan sonra TOKİ’ye devr edilen Eski Beydağı Kampüsü Fizik Tedavi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Binasının yeriyle ilgili görüşmelerimiz olumlu sonuçlandı.

Bu alanın bir kısmına Yeni Hizmet Binamızı inşa edeceğiz diğer kalan bölümleri de yeşil alan ve park olarak tasarlayacağız. Yeşilyurt’umuza yakışan, fonksiyonel ve günümüz teknolojisinin maksimum seviyede kullandığı nezih ve modern bir hizmet binamızı Yeşilyurt’umuza kazandırmak istiyoruz. Binamızın proje çalışmalarında büyük bir mesafe aldık, inşallah yakın bir zamanda temelini atıp inşaat çalışmalarına hız vereceğiz.

‘Belediye Hizmet Binası ve Kompleksi’ projemize yer tahsisi edilmesinde destek ve katkılarını esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, TOKİ Başkanımız Sayın Ömer Bulut’a, Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve katkı sunan herkese şahsım ve hemşerilerim adına minnet ve saygılarımı sunarım. Her şey daha mutlu, daha huzurlu, daha refah ve daha güzel bir Yeşilyurt için.” diye konuştu.

Bu arada, söz konusu eski hastane yeriyle ilgili imar planı değişikliği 6 Mart Cuma gününden itibaren 1 ay süreyle ilana çıkarıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi statüsünün ardından, sınırları genişletilen ve bir bölümü Malatya il merkezini de kapsayan bölgeden sorumlu duruma getirilen Yeşilyurt Belediyesi, Çırmıhtı’daki eski yerden ayrılmış, eski İl Özel İdare Genel Sekreterliği (daha eski Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü) binasına taşınmıştı ve halen burada hizmet veriyor.

Bülten- malatyahaber.com

Etiketler: / / / /

Yorumlar
 1. Betoncu dedi ki:

  Bentoncu mantıgından bi çıkın bi zahmet ekran vitrin
  Yatırımlarından vazgeçin hakkaniyetli işlerle ugrasın
  Deprem bölgesindeyiz hala 12 kat diyorsunuz boş arazı
  Bırakmadınız agaç bırakmadınız

 2. Malatya44 dedi ki:

  Yorumların hepsi bir ağızdan yazılmış Selahattin Gürkan’ı kötüleyip Çınar ı parlatmak istemişler boztepenin gelişeceğinden bahsetmişler ne alakaysa

 3. Malatyali dedi ki:

  Belediye geldi çok iyi oldu efendim kaymakamlık ve milli eğitim eski Yeşilyurt merkezden gelirse orası canlılığını kaybedermis orada iki kasap et satsın iki çay icilsin minibüsler kazansın diye 300 bin insan cilemi çeksin Battalgazi kaymakamlık binası ilçe milli eğitim yesiyurt kaymakamlık ve milli eğitim binaları merkezi bir yerlere gelmek zorundadırlar sayın valimiz ve vekillerimiz den sesimize kulak vermesini halkın yararını düşünmelerini bekliyoruz.

 4. Anti Peoje dedi ki:

  Çok isabetli bir karar ve yer, yalnız buradakilerin çoğunun düşündüğü şeyi bende düşünüyorum, inşallah yanılıyoruzdur. Sanki Selahattin bey diğer proje gibi buna da engel olacak gibi geliyor. Böyle şeyleri neden yapıyor bunu da anlamış değilim.

 5. Samara dedi ki:

  Eksi köy hizmeti binasini tadilat edip 2 milyon harcadız 3 sene önce simdidde tekrar belediye binasi yapiosunuz şu yalandan yorum yapip cok iyi olur diyenler yazık size bukadarda olmaz yesilyurt belediyesi sosyal platformlarda elestirileri silio

 6. Erkan dedi ki:

  Koronavirüs tehlikesi varken o hastaneler tedavi bulunana kadar yıkılmamalıdır. karantina hastanesine dönüştürülebilir.
  sonrasında ne yaoılacaksa yapılsın. belediye yeni binas mevcut yerine yapılsa iyi olurdu aslında.

 7. ahmet dedi ki:

  akp nin trolleri burayı da basmış..yorumlara bakın..çok güzel oldu iyi seçim diyen lerin yorum saatine bakın farklı isimle üst üste atılmış..

 8. Yeşilyurt44 dedi ki:

  Sağlık tesisi de olsa belediye de olsa mutlaka kavşak değiştirilmeli , yoksa zaten keşmekeş olan trafik halkın sabrını zorlar

 9. Boztepeli Cumali dedi ki:

  Bu bina yapılırsa Boztepe tarafı canlanacak diye ümit ediyorum, bura bizim mahallelere çok yakın. Ben şimdi buradan Selahattin Başkana bir ricada bulunmak istiyorum, başkanım Yeşilyurt’un o yeşil alan, okul alanı gibi milletin yararına olacak işe engel oldun, buna engel olma. Burası Boztepenin istikbali olacak. Hem Çınar’la sen aynı partidesin.

 10. aras dedi ki:

  Konumu ve lokasyon açısından bence tam yeri ki zaten başkan bey tamamının betonarme olmayacagını acıklamıs alanın bir kısmı belediye hizmet binası geri kalan kısımlarda ise yeşil alan oyun parkı ve araç parkı olarak kullanılacagını ifade etmiş kendilerine böylesi bir projeyi kazandırdıkları icin Yeşilyurdumuza teşekkür ederim ben şahsen bu projeyi destekliyor ve takip edecegimi belirtmek isterim

 11. İsmail dedi ki:

  Ben bu projenin hayata geçeceğine pek ihtimal vermiyorum. Çünkü daha öncede buraya yakın bir yere Yeşilyurt Belediyesinin kamunun hizmeti için düşündüğü projeyi meclisten reddetmişti. Selahattin Gürkan, Mehmet Çınar’ı sivriltmez. Varsa yoksa kendisi ?

 12. Mehmet dedi ki:

  Yeşilyurt belediyesi adına çok gecikmiş bir durum her bir birim ayrı yerlerde vatandaş olarak cok magdur oluyorduk alınmış olan kararın Malatyamıza ve Yeşilyurdumuza hayırlı olmasını temenni ederim başkan çınarı da tebrik ederim

 13. Murat dedi ki:

  Yeri konumu çok güzel inşallah Selahattin bey gibi beton yığını bir bina yapmazsınız. Yeşilyurta yakışır bir bina yapmanız temennisiyle. Bu önemli yeri belediyeye kazandırdığınız için ayrıca teşekkür ediyorum.

 14. Mert dedi ki:

  Yorumlar tek elden yazılmış gibi ne güzel felan yazmışlar o binadan ne gibi faydalanacaklar bilemedim heralde belediye çalışanları daha az mazot yakacak :))) bizim yeni hizmet binasına ihtiyacımız var mı bilemedim. Bence bizim şehrin bir vizyonu olmalı oraya ona göre bir şey yapılmalı . Çok fonksiyonlu bir park ya da gaziantep örneğinde olduğu gibi ufak çaplı bir botanik bahçesi yapılabilir. Misal bu sitede bir yazıda okumuştum eriğin anavatanı Tecde diye bakın bunu bile kullanabiliriz

 15. Ahmet dedi ki:

  Trafiği berbat hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Orası yeşil alan olarak dahi bırakılabilirdi. Büyük güzel bir park yapılabilir mesela….Ama vizyon sıfır olduğu için betonlaşmaya devam…..

  1. Emeğe Saygı dedi ki:

   Adam aynen şunu söylemiş: “Bu alanın bir kısmına Yeni Hizmet Binamızı inşa edeceğiz diğer kalan bölümleri de yeşil alan ve park olarak tasarlayacağız.“ şimdi betonlaşmadan kastın ne acaba? Kusura bakmayın hep salladım ama bu sefer savunacağım çınar’ı! Hiç kusura bakmayın yeri çok iyi bir yer. Dediği gibi yapacak mı biz ona bakalım, takip edelim bence…

 16. Tek Tutlu dedi ki:

  Gerçekten Boztepe için çok iyi olur, ben çok mutlu oldum

 17. Yeşiltepeli Mahsun dedi ki:

  Yeşilyurt belediyeside artık nüfusuna ve konumuna yakışan bir hizmet binası yapması gerekiyordu, güzel olur bence. Ayrıca kozmopolit olarak yer 10 numara olmuş. Çevre yolunun altı ve üstünün tam ortası. Yeşiltepeli olarak bizim mahallemize de katkısı olacaktır diye düşünüyorum. Tebrikler ilk defa benden size 😉

 18. Necati dedi ki:

  Yeri ve konumu olarak çok güzel bir yer böylelikle Malatya’mız daha da gelişir ve yeni bir cazibe merkezi olur. Yalnız Çınar Başkan biraz sosyal donaltıları ön plana çıkarsın. Battalgazi belediyesi gibi beton yığını ve soğuk bir bina yapılmaz.

 19. Mesut dedi ki:

  Sayın başkan etmeyin-tutmayın-yapmayın hergün o güzergahtaki ışıktan zaten karşıya zorla geçiyoruz.Ben o alanın kavşağının genişletilmesinden yanayım.Siz iyice tırafiği alt üst edecek iş yapıyorsunuz..
  Karakavağın apartmanlara boğulmasına da karşı çıkıyordum ancak olmadı.Hele depremde oldu ki…

 20. Zafer dedi ki:

  Çok isabetli bir yer seçilmiş burası Yeşiltepeyi, Özalperi, Şeyhbayramı, Tecdeyi ve birçok mahalleyi daha da canlandırır. Çırmıhtı için çok güzel ve yerinde proje. Şahsım adına doğma büyüme çırmıhtıda oturan birisi olarak Çınar’ı kutluyorum.

  1. Naip dedi ki:

   Selahattin gürkanın yaptıgı beton yığını bir bina istemiyoruz çınar başkanım. Elinize emeğinize sağlık

  2. Samara dedi ki:

   Çırmıktıya ne faydası var neyin kafasını yaşıosunuz ?

 21. ahmet dedi ki:

  hastanenin yerine belediye binası mı yapılıyor…ne saçma sapan iş…eskilere ne varsa yıkıp kendince hizmet yaptıklarını mı sanıyorlar..oradaki trafik zaten keşmekeş bina yapıp iyice trafiği kilitlemenin anlamı nedir…

  1. Yeşiltepeli Mahsun dedi ki:

   O hastanenin 20-30 katı büyüklüğünde yeni yer yapıldı ki, ayrıca orası çok atıl ve hayalet şehir görüntüsü gibi kaldı. Yeşil alanlara büyük yer verilirse o bölge için güzel bir iş çıkar, bence yanlış düşünüyorsun.

 22. İlker Anıl dedi ki:

  Güzel proje. Belediyeler zaten halka uzak olmamalı benim görüşüm. Yeşil alan da iyi düşünülmüş, bir an önce kavuşuruz inşallah. Başkan ve ekibi güzel işler çıkarıyor. Takdir ediyoruz halk olarak.

 23. Buse dedi ki:

  Yesilyutun yerlisi olarak uzun zamandir ilk defa memnunuz

 24. Hande dedi ki:

  Malatya nın seçili beledilerinden

 25. can dedi ki:

  Yeşilyurt belediye başkanı sn.Mehmet Çınar ve ekibini Kutlarım

 26. Eray Özdemir dedi ki:

  Yeşilyurt belediyesi çok aktif ve başarılı bir belediye malatyayı yaşanabilir hale getiren bir belediye fakat hizmet binasının yenilenmesi lazım hiç uygun değil

 27. Boztepeli dedi ki:

  Belediyenin o kavşağa yapılması bizim Yeşiltepe’denin ciddi anlamda kalkınmasına merkez olmasına katkı sağlayacak. Çınar başkanı bu önemli stratejik yer seçimimden dolayı kutluyorum

 28. Levent dedi ki:

  Oranın trafiği çok rahatya dahada rahatlasın diye itvaiye ve belediyeyi oraya taşıyorlar aslında adliye ve valiliği de o bölgeye taşıyabilirler

 29. Malatyalı44 dedi ki:

  Mekan olarak ulaşımı kolay bir yer o bölgeye canlılılık katacaktır, malatyamıza şimdiden hayırlı olsun.

 30. Malatya44 dedi ki:

  gerçekten en uygun ve en doğru yere yapmak İçin titiz bir çalışma yapmışlar , yapılacak yerde trafik sorunu otopark sorunu yoktu !! tebrikler

 31. SinanA dedi ki:

  Yeşilyurt ta oturanların kolaylıkla ulaşabileceği bir yer. Bence mantıklı.

 32. malatyam dedi ki:

  güzel bir proje tebrikler

 33. Mustafa dedi ki:

  Mevcut Yeșilyurt Belediyesi binasina ve eski Maski binasina çok para harcandi.restore edildi,yenilendi..en bașindan keșke bazı șeyler planlansa da devletin parasi daha rasyonel harcansa…

 34. Mert dedi ki:

  Battalgazi Belediyesi yapıldı çok güzel oldu şimdi sıra Yeşilyurt ta

 35. Tüylüşeftali dedi ki:

  Battalgazi Belediyesi yapıldı çok güzel oldu şimdi sıra Yeşilyurt ta

 36. Berk dedi ki:

  Malatyamız için çok güzel bir haber

 37. Hayırlı Olsun dedi ki:

  Gerek konumu gerekse de Malatya’nın ve Doğunun Batıya açılan güzergahı olan Yeşilyurt ilçemize ve burada yaşayan,tek bina olması sebebiyle rahatlıkla işlemlerini yapabilecek hemşerilerimize hayırlı olsun.Emeği geçenlere teşekkür ederim.Mehmet Çınar beyefendiyi,ekibini başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim.

 38. Hasan dedi ki:

  Bi sarayda sen yap

 39. Hayırlı Olsun dedi ki:

  Hayırlı Olsun, o bölgede oturuyorum. Buraların canlanması adına gerçekten güzel bir tercih olmuş. Yeşilyurtlu olarak içten duygularımla tebrik ediyorum sizi Çınar başkan

 40. Reşit dedi ki:

  Mehmet Çınar’ı bu güzel projeden dolayı kutluyorum, inşallah bu projenin başınada bir iş gelmez.

 41. Çırmıhtılı dedi ki:

  İnşallah yine milletin yararına olan bu güzel projeyi Selahattin bey mecliste iptal ettirmez. Daha önce yakın bir zamanda yine kamunun yararına olan bir projeyide mecliste iptal ettirmişti. Bunları unutmadık, milletin menfaatine olan işlerde köstek olanları unutmayacağız. Bizde seçim zamanı gelirse gereken notu vereceğiz.

 42. aa dedi ki:

  Çok güzel bir yer isabetli karar tebrikler çınar başkan

 43. Nedim gür dedi ki:

  Belediye binası yeri çok uzaktı, burası mantıklı bir yer olmuş. Ayrıca o bölgeye katkısı olur güzel bir proje yapılırsa. Tebrikler.

 44. Sağlık Yönetim Uzmanı dedi ki:

  Eski SSK hastanesi yeri mevcut imar planında “SAĞLIK TESİS ALANI”…
  Hangi akıl ve hangi yüksek kamu yararı bir şehrin sağlık tesis alanı yerini belediye hizmet alanı olarak değiştirir… Belediye binası böylesine kıymetli ileride sağlık tesis alanı olarak kullanılma ihtiyacı olabilecek bir arsaya yapılmaz.Bunun adı şehir planlama olmaz… şehrin gelişme aksında beylerderesinin ötesinde bir sürü boş yer var git oralara yap, git Beylerderesi girişindeki eski köy işlerinin geniş yerine yap… oraların da gelişimine bi faydan olur. Hangi şehircilik planlama ilkesi bir sağlık tesis alanını yok edip belediye binası yapmaya izin verir…

 45. Çok büyük Hata dedi ki:

  Adıyaman’lı reis yapma etme bula bula asırlık sağlık tesis alanı yerini mi buldun belediye binası yapacak… 10 yıl sonra o sağlık tesis alanının bi daha bulamazsınız hemen karşıya itfaiye binası yapıp o kıymetli rezerv alanı da harcadınız şimdi de MEAH nin ileride çok ihtiyacı olan bir yeri harcıyorsunuz. Tüm Malatya’lıları tüm mimar ve mühendis odalarını uyarıyorum askı süresince bu İmar planına lütfen itiraz edip durdurun geç kalmadan. Kamu yararı yönünden rezerv sağlık tesis alanının murdar etmeyin…

 46. Tr44 dedi ki:

  Ne Büyükbi hizmet !bunu titiz çalışmalarınızı kutlarım çınar
  Bey devlete en büyük zarar belediyelerden geliyor
  Çünkü başındaki insanlar başkanlık makamı kalıcı
  Olsun diye yatırım yapıyorlar millet için degil makam
  İçin çalışıyorlar.

 47. Malatya’yı çok seven Dr. dedi ki:

  Orası reserv sağlık tesis alanı olarak korunmalı. Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önümüzdeki on yıllarda büyüyecek örneğin bir onkoloji hastanesi gerekecek nereye genişleteceksiniz, eklemek zorunda olacağınız yeni birimler olacak nereye ekleyeceksiniz, böyle büyük hastanelerin yakınında rezerv alanı mutlaka olmalı… Yılların SSK hastanesi MEAH ne en yakın sağlık tesis alanı burayı bu yönüyle korumak gerekli… Yazık etmeyin Belediye hizmet binasını yapacak yüzlerce boş arazi var…

 48. Bek dedi ki:

  Bütün devlet kurumları neden aynı yere toplanıyor.madem adı Yeşilyurt Yeşilyurt a yapılsın

  1. Malatyalı dedi ki:

   sen gerçek misin yahu?

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."