'YKS'de Malatya Gittikçe Yükselen Bir Yerde'

'YKS'de Malatya Gittikçe Yükselen Bir Yerde'
PAYLAŞ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma Merkezi öğretmen ve sosyologları tarafından, YKS’de başarılı olan ve tercih yapacak öğrencilere rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilecek.

Malatya’da birçok alanda yaptığı çalışmalarla göz dolduran Malatya Büyükşehir Belediyesi, YKS tercih döneminde öğrencilere tercih danışmanlığı ve rehberlik hizmeti verecek. Malatya Sümer Park içerisinde bulunan Aile Danışma Merkezi’nde (MADEM) üniversite okuma hayali kuran öğrencilere hizmet verecek olan öğretmen ve sosyologlar, 2 Ağustos Pazartesi gününden itibaren tercih yapacak öğrencilere yardımcı olacak.

MADEM’de yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu, “ Geçtiğimiz günlerde YKS sonuçları açıklandı. Kadın, Aile, Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımız sosyologlarımız eşliğinde 2 Ağustos Pazartesi gününden itibaren YKS sınavına giren ve tercih yapacak olan öğrencilerimize rehberlik hizmetinde bulunacağız. Sümer Park içerisinde bulunan Malatya Aile Danışma Merkezimizde (MADEM) sosyologlarımız genç kardeşlerimizin geleceğe adım atmasında birlikte hareket edecekler ve mihmandarlık yapacaklar” dedi.

YKS’de tercih yapacak olan öğrencilerin MADEM’de sosyolog ve öğretmenlerden rehberlik hizmeti alabileceklerini söyleyen Başkan Gürkan, “ YKS sonuçları açıklandı ve Malatya’da gittikçe yükselen bir yerde. Sonuç olarak Malatya daha başarılı bir segmente erişti. Bu anlamda Milli Eğitim Müdürlüğümüzün nezdinde bütün öğretmenlerimizi kutluyorum. İlerleyen dönemlerde Malatya’da ki eğitim seviyesi ve standardının Türkiye’de üst segmentlerde olmasını, ilk üçlerde olmasını temenni ediyorum. Öğrencilerimiz sınava girdiler. Başarılı olan öğrencilerimiz var, başarı gösteremeyen öğrencilerimiz var. Başarı gösteremeyen öğrencilerimiz inşallah önümüzdeki sene eksikliklerini tamamlayarak daha güzel bir hazırlıkla sınava girip istedikleri yere girme noktasında başarılı olmalarını temenni ediyorum.

Sınavda başarı gösteren öğrencilerimize tercihler noktasında rehberlik edilmesi gerektiğine inanıyorum. Özellikle kişilerin ilgi ve isnatlarına göre yönlendirilmelerinin çok daha uygun olacağını düşünüyorum. Günün şartlarının getirdiği popülizmle bir tercih yapmak yerine, bilgileri, istekleri, isnatları ve yetenekleri doğrultusunda sevecekleri bir mesleğe yönlendirilmesi noktasında MADEM’de bulunan öğretmenlerimiz, sosyologlarımız ve uzmanlarımız öğrencilerimize rehberlik edeceklerdir. Öğrencilerimiz bu rehberlik sonucunda üniversite tercihlerinde doğru bir seçenek ve doğru bir seçme fırsatı yakalayacaklar. YKS sınavında başarılı olan ve tercih yapacak olan öğrencilerimizin MADEM merkezimize gelerek ilgili ve yetkili uzmanlarımızdan rehberlik yönlendirmelerini almalarını temenni ediyorum. MADEM merkezimizde öğrencilerimize fahri olarak rehberlik edileceğini ifade etmek istiyorum. Bütün öğrencilerimize, ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız
2022-01-28 02:12:57