Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“15 Temmuz’u AKP- FETÖ Koalisyonu Yaşattı”

Gündem

15-07-2021 tarihinde yayınlandı.

“15 Temmuz’u AKP- FETÖ Koalisyonu Yaşattı”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıldönümüne ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamasında “15 Temmuz’a giden süreci AKP-FETÖ ortaklığının hazırladığını” ifade eden CHP’li Ağbaba, 15 Temmuz’un siyasi ayağının bilerek ortaya çıkarılmadığını belirtti.

Ağbaba’nın açıklamasında şunlar yer aldı:

“Bu ülkeye 15 Temmuz’u AKP-FETÖ koalisyonu yaşattı

 “15 Temmuz’un beşinci yıldönümünde, darbe girişimine neden olan süreci herkesin çok iyi hatırlaması gerekiyor. Bu ülkeye düşman kuvvetlerinin yapamadığını AKP-FETÖ koalisyonu yapmıştır. AKP iktidarı döneminde devletin hemen her kademesinde FETÖ’cüler kritik görevlere getirildi. En çok Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yıllarca uyarılarımıza rağmen AKP-Gülen ortaklığıyla FETÖ’cü subaylara teslim edildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, FETÖ’yle mücadele kapsamında bugüne kadar 23 bin 364 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubunun ordudan ihraç edildiğini açıkladı. Bu ne kadar dehşet ve utanç verici bir rakam olduğuna dikkat edilmesi gerekiyor. Bu rakam TSK’nin, bir tarikata, bir terör örgütüne nasıl teslim edildiğinin tescilidir. FETÖ bu süreçte hiçbir zaman tek başına olmadı. FETÖ-AKP koalisyonu TSK’ya düşmanın yapamadığını yaptı. Sahte belgelerle dijital verilerle Balyoz, Ergenekon ve Askeri Casusluk davalarıyla ordumuz darmadağın edildi. AKP-FETÖ koalisyonuyla Atatürkçü vatansever subaylar cezaevine atılarak 15 Temmuz’da Meclis’e bomba atan, Boğaz Köprüsünde halkın üstüne tank sürenler bu görevlere getirildi.”

Gülen’in Türkiye’ye iadesini en çok AKP istemiyor!

“Darbenin üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen siyasi ayak ortaya çıkmış değil. Biz bu siyasi ayağı çok iyi biliyoruz ama bunların açık ve şeffaf şekilde araştırılması lazım. Partimizin Meclis’te verdiği araştırma önergeleri AKP ve MHP oylarıyla defalarca reddedildi. MHP lideri Bahçeli ‘FETÖ elebaşının kafasına çuval geçirilip Türkiye’ye getirilmesi lazım’ diyor. Sanki iktidarda CHP var, Kemal Kılıçdaroğlu varmış gibi açıklamalar yapıyorlar. İktidar sizsiniz, sizin getirmeniz lazım. Dünyada ülkemizin itibarını bitirdikleri için suçluların iadesi de ne yazık ki mümkün olamıyor. ABD’ye ‘ver papazı al papazı’ diyenler bugüne kadar ABD’ye binlerce sayfa doküman yollamasına ve her türlü tavizi vermesine rağmen hiçbir somut karşılık alamadı. Gülen’in iade edilmesini en çok iktidar istemiyor. Buraya getirilirse neler söyleyeceğini bildikleri için ‘hocaefendilerinin’ orada kalmasından büyük mutluluk duyuyorlar.”

Devlet tarikatlara pay edilmiş durumda!

İktidar 15 Temmuz’dan maalesef hala ders almadı. Devlet kurumları cemaatler ve tarikatlar arasında pay edilmiş durumda. Liyakat zaten kalmadı, şimdi tarikatlar arası rekabete göre atama yapıyorlar. İçişleri Bakanlığı’nda bir cemaat, Sağlık Bakanlığı’nda başka bir tarikat var. Devlet suç örgütleri, çete klikleri ve tarikatlar arasında adeta pay edilmiş durumda. AKP’nin çiftlik gibi devlet yönetme anlayışı yeni 15 Temmuzlara zemin yaratmaktadır. Biz, CHP olarak, bu konuda tekrar ve defaten iktidarı uyarıyoruz. Devleti nepotizmin, yandaşların, tarikatların oyuncağı haline getirmenin bedelini tüm yurttaşlarımız ödüyor. Bu vesileyle 15 Temmuz darbe girişimini önlemek adına canını ortaya koyarak şehit olan 251 yurttaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum ve 2193 gazimizi şükranla anıyorum. Ayrıca şehitler için önce kampanya yapıp sonra şehitlerin parasına çöken anlayışı da tekrar kınıyorum.”

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
29 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bayram akgeyik

kim kimin ne olduğunu çok iyi biliyor atla katır tepişir arada sıpa ezilir

Kerem

Peki neden Fetö’cüleri her platformda destekliyorsunuz?
Daha da önemlisi2 Pkk nın siyasi uzantısıyla can ciğer kuzu sarması olmuşsunuz, neden?

Vatansever

siz once kendi yaptiklarinizin hesabini verin sonra millete hesap sorun.

Vatansever

döngel bitsin bu hasret diyip ağlayanlar ne istedilerse verdik diyenler allahım ve milletim bizi affetsin aldatıldık diyenler şimdi kalmış herkesi fetöcü ilan ediyor hahahahahah

Last edited 14 gün önce by Vatansever
Abdulkadir
  1. Her on yılda amerikanın yaptığı darbelerden birini ve en güçlüsünü Erdoğan önledi.
  2. Fetöyü Türkiye’de ancak Tayyip Erdoğan bitirebilirdi.
  3. Ecevit, Demirel, Mesut Yılmaz önceden Fetöyü koruyorlardı. Darbeden sonra da Kılıçdaroğlu ve Akşener korumaya başladı.
  4. Tayyip Erdoğan 2013 den beri tek başına fetö ile mücadele etti.
Muhittin

“dön artik hoca efendi,bitsin bu hasret!“ Arinc. „Ne istediler de vermedik!“ Erdogan! El insaf!

Vatansever

o zaman adama sorarlar darbe ve fetö araştırılsın diye meclise önerge veren partilerin önergesini neden reddettiniz neden araştırılmasın dediniz ?

Mehmet Çalışkan

Mecliste araştırma ve sorusturma yapılmasını engelleyenler kimlerdi acaba.

Mustafa Kadıoğlu

Sayın editör daha önce yaptığım yorumda “Allah” kelimesinin başındaki “a” harfinin “A” olarak değiştirilmesini önemle rica ediyorum.
Saygılarımla

kadir

sayın vekilin haber fotoları çok güzel seçiliyor elinize sağlık

Mustafa Kadıoğlu

allah bu millete feraset ve basiret nasip etsin

Tuncay

Yahu ayıp yazık günah izan idrak İrfan
Allahtan korkun siz nasıl insanlarsınız siz nasıl bir parti nasıl bir okuşumsunuz
Tüm doğal afetler dahil herşeyi AKP yaptı
Erdoğan yaptı diyerek kendinizi ve partinizi mahvettiniz
Bu fetö şerefsizi öyle bir yılan ki herkesi uyuttu
Şefaat edeceğim dediği eceviti
Özgürlükler adamı dediği Baykal ı
Sağ ve solun dengesi güzel adam dediği
Erdal İnönü
Demirel, Özal, çiller m. Yılmaz
Artık bu çirkef siyasetten vaz geçin
Herkes hata yaptı bu haine kandı ne mal olduğunu anladılar pslikleri temizliyorlar
Siz parti olarak şimdi sarıldınız
Chp, ip, rp, hdp el ele kol kolasınız neden mi
Çünkü hepinizin ortak başkanı abd size cesaret veriyor
Rte gitsin diyen almanı Fransızı ve bir çokları
İşbirliği yaptıklarınıza bakın ondan sonra bi daha düşünün bu vatanın evlatları seçime gittikleri zaman son kez bir daha düşünecek
Ve o son kararı orda bir kez daha doğrusunu yaparak çıkacak
Bu vatan bu devlet size emanet edilmeyecek kadar çok değerli çooook kutsal
Hilalin altında şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimizi rahmet ile anıyoruz
Gazilerimize sağlıklı huzurlu yaşam diliyoruz

Cihan

BOP Eş başkanı kimdi ?
Israilden ustun cesaret madalyası alan kim peki ?
Rahip burunoyu serbest birakan ?
Fetö nun siyasi ayagina dokunamayan ?
Fetö borsasiyla iş tutan ?
……
3 yaşındaki cocuk bile gercekle yalanı ayirt edebiliyor.
Allah AyYildizli bayragimizin ruzgarina kuvvet versin, Sizin gibileri bir daha başımıza bela etmesin. Amin.

Mehmet

Tuncay yine sen yine bol bol yalan dolan. Ne geçmişten haberin var, ne bugünden. Bütün ikbalini iktidara bağlamış, hayat- memat meselesi yapmış biri bu anlaşıldığı kadarıyla. Öyle bir yere park etmiş ki, düzeni bozulur diye ödü kopuyor. Ödü koptukça da martavala bağlıyor. Arada 80 sene önceden bahsetmeye kalkışıyor,çuvallıyor. Ama daha bu ülkede 80 saat önce ne olduğundan bile haberi yok. ABD başkanının önünde el pençe divan, Fransa başkanına sağlık sıhhat, Alman başbakanına kırk tane övgüyü chp yaptı değil mi? Bunların hepsi birkaç ay içinde oldu. Bu Tuncay gibilerin gazını almak için biraz cart curt yapıp, sonra 180 derece dönüş yapıyorlar. Ama bu arkadaş gibilerin aklında cart curt kalıyor. Onu da bunun gibiler gerçek zannediyorlar. CHPPKK diyorlardı, Davutoğlu’na ‘Biji Serok’ diye dünya kadar laf ediyorlardı, şimdi yeni Kürt açılımı için kolları sıvadılar, iş döndü ‘Biji Serok Erdoğan’a… FETÖ meselesine gelince, o saydığın isimlerin hiç biri kayıtsız şartsız devleti bu terör örgütünün eline terketmemişti. ‘Allah Affetsin’ demekle olmuyor bu işler. Sizin hesap verme anlayışınız bu. Ülke yıkımın eşiğine getirilmiş, ‘Allah Affetsin’ deyip çıkıyorlar. Bu Tuncay kafasındakilerin devlet, devlet adamlığı ölçüsü maalesef bu. Bu ülkede evet çirkef siyaset yapılıyor, ama kimler yapıyor? Başta da söyledim, bu arkadaşın derdi iktidarı savunmak filan değil, kendi menfaati için direniş. Yoksa göz önünde olanlar bu kadar yanlış, bu kadar çarpık okunamaz. Sadece Sedat Peker’in yalanlanamayıp görmezden gelen iddialarını bir okusa okyanustaki bir zerreciği görecek, ama ona da göz gerek, kulak gerek, kafa gerek.
Al Tuncay ve onun gibilere bir bonus:
https://www.youtube.com/watch?v=FwP5Id0pZ70

Tuncay

Komedi filmi bile sizin kadar güldürmüyor
80 seneyi de 80 günü de çok iyi biliyoruz
Size şu kadarını söyleyeyim mevcut siyasilerin tamamı reisin çırağı bile olamaz eksiklerine rağmen gerçek bir devlet adamı
Bi şeyler yazmışsın başı ortası sonu iftira eee başınızda ki iftira yalan siyaset yaparak önce kendisini sonrada sizi ve sizin gibileri inandırmış
Dedim ya devlet idaresi çok ciddi bir mesele üstteki yorumumda belirttim mevcutlara bırakılmayacak kadar hassas ciddiyet ister bu gün ki siyaseti 80 yıl önceki gibi götürürüz sanıyorlar
Sizde binmişsiniz kara trene uzaya gidiyoruz diyorsunuz asıl ben ne dersem boş
Yazdığım herşey editörün arşivinde mevcut silmiş ise bende mevcut
Size yollarım gidin araştırın
Şahsıma attığınız iftiraları ise kaale almıyorum ancak suç teşkil eden bir şey var ise zaten yazı yayına alınmıyor
Çok merak ediyor isen editör ile irtibata geç sor
Bende neyim kimim arabamı nereye kime park etmişim kimden nemalanıyorum
Bu özel şahsıma ait bilgileri ancak editör ile paylaşırım sizde amacınız iftira atmak değil ise öğrenir ona göre üslubunuza dikkat edersiniz
Anlımız açık başımız dik
Sadece sizin siyaset anlayışınız bana uymuyor Avrupa ve terör seviciler
Tencere tava siyaseti ile bi yere varamaz diyorum hepsi bu

Zibetra

İnsan geniş olunca böyle oluyor. Evet, diğer liderler döneminde sızma oldu, ama AKP vanayı açtı! Sadece vanayı değil, Kozmik Odayı da açtı. AKP döneminde MİT’den General Kurmay’a bilgi akışı kesildi. Vatansever ve Atatürkçü subaylara ortak kumpas kuruldu. O subaylar “yapmayın, etmeyin! Bunlar darbe yapacak!” dedi, ama kimse dinlemediği gibi o subayların ana akım medyaya çıkması yasaklandı. Erdoğan’ın yaveri “Erdoğan beni çok iyi biliyordu, aylarca araştırdı” dedi.

ahmet

Sn.Ağbaba,partinizin genel başkanı 15 Temmuz darbe girişimini önemsizmiş gibi göstermek için hala çabalıyor.Daha iki gün önce bir bayan M.Vekiliniz yaptığı konuşmada suçsuz yere insanların hapse atıldığını ve iktidara geldiklerinde hapse atılan fetöcülerin tekrar yargılanacağın söylüyor.Bunun anlamı fetöcüleri salıvereceğiz demektir.Ama bu millet size o fırsatı vermeyecektir.

Ahmet

Veli Agbaba, 15 Temmuz’un siyasi ayagini ariyorsan dön ve aynaya bak!!!!!

yvz

Veli Ağbaba fetöcümü yani onumu demek istiyorsun bitsin bu hasret dön gel,okyanus ötesine selam olsun diyen siyasetçi Veli Ağbaba’mı yani

Ahmet

Yapilam bir konusmanin sadece ve sadece bir cümlesini yazarak fetünün siyasi kanadini buldun, tebrik eder cahilliginin devamini dilerim!

Ha unutmadan fetöyü kim ve kimlerin bu ülkenin basina bela ettigini Zülfü Livaneli cok güzel anlatmis.

koray

Evet hatırlıyorum. Ne istediler de vermedik diyende Veli Ağbaba’ydı. Hatta hatıra parası bile bastırdı. Tüm CHP lilerde Pensilvanya yı su yolu yapmışlardı icazet almak ve bir yere gelmek için.

Nouma44

Bülent arinc ve diğer akp kurucuları neden bir anda ortadan kayboldu cunki asıl fetocu onlardi siyasi ayagi kimse ses cikarmadi bile çok söylenecek şey vardi ama aciklamalar yapilacakdi ne olduysa bir anda sustular kimin vatan sever kimin vatan haini olduğu çok belli

Muhittin

Pes arkadas,cidden pes!

Hayri

Böyle saçmalayacağına şunu de mesela.. darbe tiyatro değildi bu bir.. CHP fetöye af getirecek va deniyor bu çok yanlış bu iki.. daha pek çok bilimsel argüman sıralayabilirsin ama saçmalama!!!

Zibetra

Kim “tiyatro” dedi? İsim ve kaynak ver. FETÖ’cüleri kim “affedeceğiz” dedi. Onların demek istediği daha adil bir yargılama. Gariban adam içerde iken, zengin dışarda, hatta AKP’de siyaset yapıyor. Mesela, iliklerine kadar FETÖ’cü olduğu bilinen ve darbede en üst görevde bulunan “Mehmet Dişli”nin kardeşi “Şaban Dişli” şu anda nerede ve hangi görevde.

Last edited 14 gün önce by Zibetra
ahmet

Kemal kılıçdaroğlu tiyatro dedi.Hala demeye devam ediyor.İsteyen bu konuşmaları dinleyebilir.Bu fetoculara karşı yapılan operasyonlara 20 Temmuz sivil darbesi diyen gene Kemal Kılıçdaroğlu.Bu fetocuların gazete ve tv binalarının önünde kapatılamaması için yatanda Kemal Kılıçtaroğlu ve CHP sidir.Deniz Baykal liderliğindeki CHP yi ele geçiremeyeceğini anlayan feto operasyon yaparak CHP yi ele geçirmiş ve HDPKK ile seçim işbirliği yapmasını istemiştir.

Malatyalı

Bu kadar yüzsüzlük de fazla artık.Düne kadar Feto Elebaşına şiir okuyanlar, hasretinden göz yaşı akitanlar şimdi önüne gelene Fetocu damgası vuruyor.Yuh olsun

aras

yav harbi kör olmuş bunlar.nerdeyse ağbabaya fetöcü diyecek kadar alçalmışlar.bu kadar mı cahilsin.akp komisyon kurmadımı atılanlar geri dönsün diye.neden kurdu.suçsuz insanlar atıldı diye.ayıklamak için.ee chp de bunu söylüyor.suçsuzları iktidara gelirsek ayıklayacaz diyor.bunu da anlamıyorsan yazma kardeşim.

Nouma44

Seçim ayağına pkklilari tv ye çıkardılar davul zurnayla karsiladilar olmadı zamaninda sınav sorularini kendi milletine dagittlari ulkede devlet malı bir şirket kalmadı o ne güzel zamanında bali ye kaymagini ye sonra ben kandirildim diyin biz kimsenin ceketinin yaninda diz cokmedik benim babam egitimciydi devlet hugem dershanesine binlerce ogrenciyi bedava yazdirirdi diğer dershanelere yok ayrimciligi biz bu donemde gördük allah’tan korkun ya bu dünyanın üstü varsa altida var herkes gercekleri biliyor nasil akp başa geldigini biliyor feto sayesinde al gülüm ver gülüm oldu zamaninda

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Alanyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Altay 0 0 0 0 0 0 0 0
Antalyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Beşiktaş 0 0 0 0 0 0 0 0
Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0 0 0
Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0 0
Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0 0 0
Galatasaray 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Göztepe 0 0 0 0 0 0 0 0
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0 0 0
Kayserispor 0 0 0 0 0 0 0 0
Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...