Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Selahattin Başkanın Yolu Yolumuz”

Gündem

28-03-2021 tarihinde yayınlandı.

“Selahattin Başkanın Yolu Yolumuz”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

2021 yılı Muhtarlar Koordinasyon Toplantısı’nın beşincisi, Akçadağ İlçesi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve muhtarların katıldığı toplantıyla gerçekleştirildi. Toplantıya, Akçadağ Kaymakamı Hulusi Teke, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, Genel Sekreter Yardımcıları, siyasi parti il ve ilçe başkanları ve daire başkanları katıldı.

Geçtiğimiz dönemde yapılan ve 2021 yılı içerisinde Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı yatırımların görüşüldüğü, ilçe mahalle muhtarları ve ilçe STK’larının istek, talep ve görüşlerinin alındığı Muhtarlar Koordinasyon Toplantısı’nın beşincisi Akçadağ İlçesi’nde yapıldı. Akçadağ Turgut Özal Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda gerçekleştirilen toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz dönem içerisinde Akçadağ İlçesinde yapılan çalışmaları ve gelecek dönemde yapılacak çalışmalarıyla ilgili istişarelerde bulunuldu.

“SELAHATTİN BAŞKANIN YOLU YOLUMUZDUR”

Muhtarlar Koordinasyon Toplantısına katılan Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, “ İlçemizde gerçekleştirilen istişare toplantısına muhtarlarımız ve belediye meclis üyelerimiz eksiksiz olarak katılım sağladı. Buda Selahattin Başkanımıza olan sevgi ve teveccühü gösteriyor. Şahsım ve Akçadağlılarda başkanımıza karşı sevgi ve teveccüh fazlasıyla var. İnşallah bunu sonuna kadar sürdüreceğiz. Bununda sebebi Selahattin Başkanın herkesin belediye başkanı olmayı başarmasıdır. Yıllarca mülki idarenin çeşitli kademelerinde görev almış birisi olarak şunu söyleyebilirim ki fabrika yapmaktan da ötesi insanları birleştirmek, buluşturmak, bir araya getirmek devletin hizmetini götürürken devletin sıcaklığını da hissettirmektir. Bu noktada Selahattin Başkanımızı başarılı buluyorum ve yolu yolumuz aynı yolda yürümeye inşallah devam edeceğiz. Muhtarlarımız için demokrasinin temel taşları ifadesi kullanılır. Muhtarlar bizim için çok önemli ve çok değerli. Muhtarlarımız olmadan işlerimizi yürütmemiz zor. Biz bugüne kadar muhtarlarımızla el ele verdik, omuz omuza olduk. İnşallah muhtarlarımızla birlikte Akçadağ’da güzel hizmetlere vesile olacağız” diye konuştu.

Akçadağ Kaymakamı Hulusi Teke ise, “ Büyükşehir Belediyemizin Akçadağ İlçesinde yaptığı yatırımlardan dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür ediyorum. Muhtarlarımızla birlikte yapılan hizmet ve yapılacak hizmetlerin değerlendirmesini hep birlikte yapacağız. Bu anlamda toplantının verimli geçeceğini düşünüyorum. Katılımlarından dolayı muhtarlarımıza da teşekkür ederiz” dedi.

“ÇALIŞMADAN, YORULMADAN MUHTEREM OLUNMAZ”

Akçadağ ilçesinde yapılan çalışmalarda yüzde 70’lik kısmın tamamlandığını ve bu dönemde geri kalan işlerinde tamamlanacağını söyleyen Başkan Gürkan, “ Malatya dün nasıl ki milletlere, devletlere ve ülkelere örnek olduysa, Malatya şuanda aynı şekilde Türkiye’ye örnek olabilecek tutum ve davranış sergiliyor. Bu anlamda bütün hemşerilerimi canı gönülden kutluyorum. Biz hepimizi Malatya paydası altında ve ülkenin gelecek istikbali paydası altında birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Farklı görüşlerin, farklı düşüncelerin bu memleketin birliği esas alındıktan sonra zenginliği olduğunu ifade etmemiz gerekir. Yaklaşık iki yıl oldu görevimize başladık. Bugün Malatya Büyükşehir Belediyesi Türkiye’de en fazla yatırım yapan belediyedir. Çalışılırsa gayret edilirse neticeye müessir olunabiliyor. Çalışmadan, yorulmadan muhterem olmanın yolunu arayanlar daha sonra berbat olmak zorunda kalırlar. Onun için biz çalışacağız, gayret edeceğiz, birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Adil ve adaletli olacağız. Çıktığımız bu yolda pusulamız amaç için her yolu mubah gören nefsin egemenliğine dayalı hırs olmayacak. Geçtiğimiz yıl yaptığımız toplantıda muhtarlarımıza iki yıl içerisinde asfaltsız, susuz ve kanalizasyonsuz hiçbir yerleşim yeri kalmayacak demiştik. Yine iki yıl içerisinde akarsulara atık suların hiçbir şekilde katılmadığını ve bunlarla ilgili arıtmayla birlikte diğer önlemlerin alınacağını ifade etmiştik. Geçen yıl söylediğimizin yüzde 70’ni gerçekleştirdik. Bu sene içerisinde kalan yüzde 30’luk kısmın da tamamlanacağını söylemek istiyorum. Yaptığımız çalışmaların Malatya’mıza, Akçadağ’ımıza ve bütün hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş ve Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert yapılan hizmet ve yatırımlar hakkında katılımcılara bilgiler aktardı. Akçadağ ilçesi mahalle muhtarları, mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ederek, yapılacak olan çalışmalarla ilgili istek ve taleplerini dile getirdiler.

Mülki idare kökenli olan Ali Kazgan, 2014- 2019 arasında, AKP’den Akçadağ Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuş, 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi bu partiden yeniden aday olması uygun görülmeyince, bağımsız aday olarak belediye başkanlığına yeniden seçilmişti.

Bülten- malatyahaber.com

gurkan akcadag

gurkan akcadag1

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
16 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Selim

Yolun sonu gözüküyor o zaman

MUSTAFA

Sayın Selahattin Gürkan Malatya nın hakkını hukukunu savunsun yetimin malını kimseye yedirmesin o zaman yolu yolunuz olsun.

Ancak Sultansuyu yıkım projesinde anladık ki milletvekilleri ve belediye başkanlarının yolu rantçıların yolu olmuş.

O nedenle Malatya milletvekilleri ve belediye başkanları Sultansuyunu temize çıkarmadıkları (özelleştirmeler iptal edilmeli, taşocağı kurulmamalı, yıkımlar durdurulmalı, Sultansuyu halka açılmalı, oradaki Malatya düşmanı bürokratlar uzaklaştırılmalı) sürece onların yolu Malatya lının yolu değil. Onlar başka bir yolun yolcusudurlar.

harun

eğer akçadağa 6 şeritli yolda yapsalar her evin önüne 3 er kilo altında koysalar bu milleti memnun edemezsinnnnnn değil sayın gürkan yada sayın kazgan akçadağa yada başka biryere dünyanın en iyi hizmetinide getirse kimseyi memnun edemezsin çünkü toplum olarak ne istediğimizi bilmeyen bir toplumuz kayısı yansında sigortadan para almak için dua eden bir toplumdan ne beklenirki

Has Malatyalı

Bu yolun sonu, bu tünelin ucu Hababam sınıfının kazdığı tünelin ucu gibi bir yere çıkıyor. Ellemen giden gitsin o yoldan 🙂

Hamit

Akçadağ’a yapılan ve yapılacak yatırımlar görüşülmesi için toplantı yapılmış, ama akçadağ için, akçadağın geleceği için yapılmış yapılacak, planlanmış bir projeden söz edilmiyor.
Ali Kazgan’ın sözleri çok doğru. Çünkü iş yapılmadan iş yapmış gibi görünerek iki dönem başkanlık yapan kendileri için aynı vizyondaki 4 dönemdir başkanlık yapan birisini görünce duygularını gizleyememiş…
Ha bu arada, Akçadağlılar mürit olmayı severler. Selahattin başkan için bu durum tam bir hazine. Uç be selahattin başkan, kim tutar seni, akçadağlılar uçurur seni.

Akçadağlı

Başkanım gurbanın olam gel, etme eyleme yol yakınken girdiğin yoldan dön. Onun yolu çıkmaz yol. Pirince giderken evdeki bulgurdan olursun.

REMZİ

Başkanım sizi seviyoruz ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Bynedim

Yüce yaradanın yolu yolunuz olsun bir faniye ne bu hürmet

Erhan

Başkanım Malatya’nın görüp göreceği en dürüst yönetici sensin dikkat edin Başkan demiyorum yönetici seni seviyoruz başkanım

Vatandaş

Ali başkan üzdün bizi. Esasında seni Deva partisinden büyükşehir belediye başkanı olarak görmeyi bekliyordum

Zeytinyağlı malatya

Senin okumuş başgan olarak kendi yolunu bulabilecek kapasiten yok mu yani?
Herkes birbirini yağlıyor.
Ortalık vıcık vıcık.

Hakan

Tabiki yaaa..Ne demek

Gerçek bu

Sakın haa. Onun yolu yol değil.

Aliseydi

Baskanım o halde duran emmimin dedigi gibi ” ula gardaş valla yolun yol değil”

AHMET

alkışşş

Huzur

🤣🤣🤣🤣🤣

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 33 22 5 6 72 35 37 71
Fenerbahçe 33 20 6 7 59 33 26 66
Galatasaray 32 19 5 8 62 31 31 62
Trabzonspor 33 16 10 7 40 31 9 58
Alanyaspor 33 15 7 11 52 36 16 52
Gaziantep FK 32 13 11 8 47 37 10 50
Sivasspor 33 12 14 7 47 40 7 50
Hatayspor 32 14 7 11 53 40 13 49
Fatih Karagümrük 33 13 10 10 48 39 9 49
Göztepe 33 12 10 11 49 44 5 46
Antalyaspor 34 9 15 10 34 44 -10 42
Konyaspor 33 10 11 12 39 40 -1 41
Çaykur Rizespor 33 9 12 12 39 51 -12 39
MKE Ankaragücü 33 10 7 16 41 53 -12 37
Kasımpaşa 33 9 9 15 35 48 -13 36
Yeni Malatyaspor 32 7 13 12 39 45 -6 34
Kayserispor 33 8 10 15 24 41 -17 34
Başakşehir FK 32 8 9 15 35 51 -16 33
Gençlerbirliği 33 8 7 18 32 58 -26 31
BB Erzurumspor 33 6 10 17 32 56 -24 28
Denizlispor 32 6 8 18 29 55 -26 26

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...