Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Bunlar da A Protokoldaki ‘Koltuk Tutucular’!.

Gündem

27-04-2021 tarihinde yayınlandı.

Bunlar da A Protokoldaki ‘Koltuk Tutucular’!.

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

PATRONLARI GELİNCEYE  KADAR VALİNİN YANINDAKİ KOLTUKLARI ‘İŞGAL EDİP, ISITIYOR, KORUYORLAR’!. Yeni Malatyaspor’un Malatya’daki maçlarında, Yeni Malatya Stadyumu şeref tribününde koltuğu bulunan belediye başkanlarının kendilerini yokluğunda ya da kendilerinin stadyuma gelmesinden önce, “adamlarını” göndererek koltuk tutturmaları, A Protokol sıralarında, protokol dışı görüntüler yaratıyor.

Başta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan olmak üzere, siyasi kimlikli bazı protokol üyelerinin bu tutumunun protokolde yer alan kent yöneticilerinin de rahatsızlığına yol açtığı iddia ediliyor.

A Protokol sıralarındaki protokol adabına uymayan, bazılarının ‘garip’ hizmet anlayışını yansıtan son görüntüler Yeni Malatyaspor – Ankaragücü maçında yaşandı.

Protokol kurallarına ve etiğine aykırı görüntü kent yöneticilerini de rahatsız etti
Yeni Malatyaspor’un “ölüm – kalım” maçlarından biri olarak nitelendirilen Ankaragücü karşılaşmasını izlemeye gitmeyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a ayrılmış koltuğu, Başkan Gürkan’ın teşrifatçısı olarak görev yapan ve belediyeye Gürkan döneminde protokol görevlisi alarak alınıp, makam ve hizmet aracı tahsis edilen emekli memur Cumali Duman işgal ederken, Malatya İl Protokolu’nun 1 Numarası Malatya Valisi Aydın Baruş ile Gürkan’ın koltuk işgal eden adamının görüntüsü, protokol kural ve etiğini ihlal eden asimetrik bir görüntü oluşturdu.

Belediyede görev aldıktan sonra, işi belediye başkanının katılacağı programlara önceden gidip yer tutan, başkanın nasıl karşılanacağını ve kendisine ne ikram edileceğine (genelde tabağa kaşık ve şeker konulmayacak açık çay) kadar bugüne kadar görülmeyen bir ‘hizmetkar kul’ görüntüsü sergileyen ve ‘sıradışı’ hizmet anlayışı nedeniyle çok konuşulan Duman’ın yanı sıra, stadyumda aynı amaçla, ‘koltuk tutmak’ için bir görevli de Yeşilyurt Belediyesi bulunduruyor. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın koltuğunu ise Mehmet Çınar stadyuma gelinceye kadar, Yeşilyurt Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nde görevli Şürkrü Özdemir’in işgal ettiği belirtiliyor.

Yeni Malatyaspor- Ankaragücü maçında, Selahattin Gürkan gelmediği için Büyükşehirin elemanı Cumali Duman, ilin Valisinin yanında maç izlemeye devam ederken, diğer koltuk tutucu Yeşilyurt Belediyesi elemanı Şükrü Özdemir’in ise, salgın kuralları nedeniyle boş bırakılması gereken koltuğa yerleşip, yan tarafında belediye başkanı Mehmet Çınar’a tahsisli olan koltuğu boş tutuyor. Bu görevli de, Çınar maça gelince görevini tamamlayıp, koltuğu terketti.

Bu arada, Yeni Malatyaspor- Ankaragücü maçında, protokoldaki bir başka görüntü de dikkat çekti. Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odaları Birliği, Ticaret Borsası gibi kuruluşların başkanlarının protokoldaki yeri A protokolun 2 sıra gerisinde olmasına rağmen, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun da, A Protokolda kendisine ait olmayan, aslında salgın kuralları gereği boş bırakılması gereken koltuğa oturup maçı izlemesi dikkat çekti. Haberin fotoğraflarında, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin ile Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, protokol tribününün 3. sırasındaki koltuklarında, Sadıkoğlu’nun ise önde boş bırakılması gereken koltukta oturduğu görülüyor.

Güler HAZAR, malatyahaber.com

FOTOĞRAF 1: Malatya’da, kendilerini farklı bir noktada gören belediye başkanlarının protokoldaki koltuklarını, onlar gelinceye kadar muhafaza etmesi için görevlendirdikleri ‘koltuk tutucu’lardan ikisi iş başında.. Solda yuvarlak içinde gösterilen, Vali ile YMS Başkanı Adil Gevrek arasında Gürkan adına koltuk işgal eden Büyükşehir elemanı Cumali Duman.. Vali ile CHP Milletvekili Veli Ağbaba’dan sonra sağ başta yuvarlak içinde gösterilen de, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın ‘koltuk tutucusu’ Şevket Özdemir.. 

protokol1a

FOTOĞRAF 2 : Protokol tribününün maç başladıktan sonraki görüntüsü.. Gürkan gelmediği için, elemanı Duman Valinin hemen yanında maçı izlemeye devam ediyor. Sağdan 2. sıradaki ise ‘koltuk tutucusu’nun koruduğu yeri teslim alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar. Sağ baştaki ise, protokolun o bölümünde yeri olmamasına rağmen, en ön sıraya gelip oturan TSO Başkanı Sadıkoğlu. Fotoğrafın sol üst tarafında geride, protokoldaki yerlerinde oturan ESOB Başkanı Şevket Keskin ve Borsa Başkanı Ramazan Özcan  görünüyorlar.

protokol2

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

Kaynak malatyahaber.com
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
34 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ramazan

Bu koltuktutan vatandaş Yeşilyurt belediyesi protokol müdürü lütfen koltuk tutucu demeyin.

Harun

Bu kadar seviyeyi düşürmeyin , çembere aldığınız insanların ailesi , çoçukları var, ekmek parası için çalışan personeller. Bu kadar seviyesiz haberler size yakışmıyor .

Boybeyi

Güzel haber olmuş ellerinize sağlık.koltuğu isitsinlar ki en önemli yeri üşütmesinler😀😀😀 Bunların görevi iyiymiş.kim der ki böyle bir meslek olduğunu varmış maalesef .Isıtmaya devam

Gompile Malatyalı

Cumali dayı ayarı iyi ver ha, fazla ısıtmayasın, yakarsın milleti

(trol) hilmi şahin

malatya haber eskiden tarafsızdın nolduda birden ağbabanın yalakalığına soyundun sürekli iktidara saldırı oda başkanlarına saldırı teröristlere destek veren ağbabı halka sevdirmek sizin amacınız ney biraz tarafsız olun

MESUT

Oda başkanı çok komik sırf ön sırada oturmak için sosyal mesafeyi unutmuş.Ya da Çınara omuz vermek ağbabaya gönderme yapmak için böyle bir eylemde bulundu. 🙂

MUSTAFA

Bunların hayatı koltuk.

Oturan kalmak bilmiyor ya alışmışlar.

Koltuğu kaptırmamak için her şeyi yaparlar.

Yerinde bir haber anlayana.

Koskoca stad bomboş. Koltuk tuttturuyorlar utanmadan.

1500 Yıl geri gitmişiz haberimiz yok.

Ahmet

Arada bir haber yapmak için haber yapıyorsunuz ?

Yorumcu

Yer tutma nedir ya, rezalet

serdar kaplan

Bu haberin getirisi ve götürüsünü iyi ölçmek lazımdı. Habercilik anlayışınıza lafım yok. Fakat bu haber insanları Malatyaspor’dan uzaklaştırır. Türkiye liglerinde bütün statlarda usulsüz seyirci alınırken sadece Malatya’nın bu konuda sevk edilmesini haber edinseniz. Lobi eksikliğinden bahsetseniz ve Malatya’nın hakkını arasanız bizleri mutlu edersiniz.

Huzur

Malatyanın hakkını arayan ama yaranamayan bir malatya haber var emin ol..

Huseyin

Dılo dılo damdan gel

Murathan

Cumalinin selonun koltuğunda gözü var. Kör olam…şaşkinliktan ediyim ölem))))))

Turan

Totem yaptım. Gürkan’ın geldiği maçları kaybediyoruz. Cumali amca iyidir. Hem valimizin ve protokolümüzün ne kadar mütevazi olduğunu ispatlamış oluyoruz. Lütfen hep Cumali amca gelsin.

Kenan

Cumali bu hayat sana da kalmaz

Enes

Protokolde korumalar genelde böyle bir yöntem uygular. protokolde yeri olmayan bazı isimler özellikle siyasi gücünü kullanarak protokol üyesinin yerine oturmak ister sonradan tatsızlık çıkmasın diye koruma önlem almış çok da abartılacak bir durum değil ayrıca bknz.bakan vali kaymakam vs korumalarının yöntemi hep aynıdir

Huzur

Editör haber başlıklarına hayranım vallahi… Sayenizde kasevetimiz dağılıyor.

Salih BEYOĞLU

Komedi ya bunlar.

Gelişmemiş bedevî toplum görüntüleri.

Protokol kelimesinin sözlük anlamı nedir.

Kaç çeşit anlamı vardır.

hasan kaçan

zerre kadar faydaları yok, birde protokolden beleş maç izliyorlar. öbür tarafta yerlerine kimi sokacaklar acaba cehenneme. ölüm var ölüm… adalet, hak, haram, helal bunların bir anlamı yok onlar için. varsa yoksa tek dertleri koltuk.

SAGDUYU

Ben hiç şaşırmadım siz neden şaşırdınız ki.seçilenler seçenlerin aynasıdır derler.Eski malatya’yı hep birlikte mahvettik elimizdeki yeni malatya da bu. Aklımız başımıza gelmezse bu günleride ararız.

Bekir

O protokol koltuklarının ait olduğu yerin görevlileri yok mu? Kaptı kaçtı şeklinde kim nereyi kaparsa şeklinde mi oturuluyor. Protokol oturma düzeni yok mu? Varsa neden uygulanmıyor?

45 Mustafa

Koltuklarını saglama aldırıyorlar ne ollur ne olmaz.

TUNC

TSO başkanı bir koltuk boş bırakılarak oturması gerektiğini bile bile umursamıyor. Bu yasaklar, kanunlar sizin için geçerli değil mi kardeşim, halka örnek olmanız gerekmez mi ?
Şu koltuk tutanları da tutturanları da kınıyorum, başka faydalı işler yapın, bırakın bu boş işleri, hangi devirde yaşıyorsunuz ? bu koltuk tutup ısıtanların yazları soğutma özelliği de var mı acaba ? yada opsiyonel bir özellik mi ? Zaten kimin nereye oturacağı bellidir yada isimleri yazılıdır koltuklarda , gider yerine oturursun.

Ender kızmaz

Tek takıma sahip çıkan Vekil Veli Ağbaba bu Utançta Malatya ya yeter 6 vekilin olacak sadece 1 tanesi sahip çıkacak diğer vekiller neden yok Helal olsun Valimiz orda

Harun

Kralsın Cumali amca

Doğan

Şu aziz mübarek Ramazan ayında bu haberi okuyunca Televizyonda bir hocadan dinlediğim ve beni çok etkileyen bir anektod geldi. Peygamber Efendimiz mescidde otururken dışarıdan, başka beldelerden bir kac kişi gelmiş. Mescide girmişler ve sormuşlar. Hanginiz peygambersiniz. Yani Peygamberimiz giyimiyle, kuşamıyla, oturup kalkmasıyla o kadar mütevazi ki dışarıdan gelen bir fark bulamayıp sormak durumunda kalıyor. Anlatılan ve örnek alınmasi istenen aslında bu. Gel gelelim pratiğe. Konuşmalarında tevazudan, alçak gönüllülükten, Yunus’tan, Mevlana’dan, Pir Sultan Abdal’dan, Hacı Bektaşı Veliden demet demet örnekler verenlerin hayatları ortada. Şaşa, şatafat, gurur, kibir. Topraktan yaratılan ve bir gün toprak olacak insanı bu kadar zıvanadan çıkaran ne olabilir.

Asım

Rahmetli dedem anlatırdı. Hz. Ömer, arkadaşlarından birine her gün gel ve ölüm var Ey Ömer diye bana hatırlat der. Bir zaman sonra artık hatırlatmana gerek yok, çünkü ağaran saçım sakalım her baktığımda bana bir fani olduğumu, bir gün öleceğimi bana hatırlatıyor der. Nice peygamberler, krallar, padişahlar, sultanlar, iktidar ve güç sahipleri şu fani dünyada soluklanıp gittiler. Kendilerine insan üstü vasıflar yükleyip önemli adam havalarina girenler bir gün asıl önemli olanın oturulan koltuklar değilde girilen gönülller olduğunu anlayacaklar ama o zaman ne koltuk kalacak, ne gönül, geride kalan koca pişmanlıklar olacak.

sedat

Son yer tutucular…

hangimiz sevmedik

Güzel haber de Kardeş Türkiye nin her yerinde 20 yıldır var,yıllardan beri böyle……………..her zaman emir kulu var…………..

Has Malatyalı

AKP döneminde bir vazife ve resmî sayılacak iş daha peyda olmuş desenize! 😀 Beyefendi ne iş yapar? Koltuk tutucudur! Hahahahaha, ilahi AKP, Vali’nin yanında 90 dk kurulmuş pozunu vermiş adam iyi mi! Eee, böyle hükümete de böyle valiler müstahaktır! Hem iyi tarafından da bakın: Görevdeki vali sıradan bir emekli vatandaşla yan yana maç izliyor, işte mütevazılık, işte halkçılık budur! İlahi AKP…

Kaplan 44

Durun ki bir günde Cumalinin yüzü güle.

Dik Durun Dik!

Ömrü ahir hayatımda Malatya’da gördüğüm yalaka tayfasını başka bir ilde görmedim.. Adamlar master yapıyorlar. Bravo ya bravoo

OKTAY

covid bulaşmayan 2 li.imam cemaat misali

Ali

Güzel haber. Cumali keyfini çıkarmış:)

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...