Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Malatyalı Olmaktan Büyük Gurur Duyuyorum”

Gündem

10-06-2021 tarihinde yayınlandı.

“Malatyalı Olmaktan Büyük Gurur Duyuyorum”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Anadolu Efes’in 44 numaralı Hırvat oyuncusu Krunoslav Simon’a Malatya’da fahri hemşehrilik beratı verildi. Simon, “Resmi bir Malatyalı olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

TURİSTLERİN İLGİSİ..

Malatya‘ya gelen Krunoslav Simon, ilk olarak UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde yer alan ve 7 bin yıllık geçmişiyle aristokrasinin doğduğu, ilk devlet şeklinin ortaya çıktığı merkez kabul edilen Arslantepe Höyüğü’nü gezdi.

Geç Kalkolitik Dönem’den Demir Çağı’na kadar geçen tarihsel sürecin buluntularına rastlanan, Hititler’den Roma ve Bizans’a kadar pek çok medeniyetin izlerini bünyesinde barındıran Arslantepe Höyüğü’nü ilgiyle inceleyen Simon, burada ziyarete gelen yabancı turistlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Simon daha sonra Malatya Kent Müzesi’ni gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

FAHRİ HEMŞEHRİLİK..

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Anadolu Efes Basketbol Takımı’nın 44 numaralı Hırvat oyuncusu Krunoslav Simon’a fahri hemşehrilik beratı verilmesine yönelik gündem maddesini görüşerek kabul etmişti. Anadolu Efes’in Avrupa’da gösterdiği başarıda büyük pay sahibi olan ve 44 numaralı formayı terleten Simon, hemşehrilik beraatını Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’dan aldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesinde Krunoslav Simon’a fahri hemşehrilik beratı verilmesi ile ilgili bir program düzenlendi. Program sırasında bir konuşma gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Anadolu Efes Kulübünün değerli sporcusu hemşehrimiz Simon’u memleketinde görmekten büyük onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Simon Malatyalı sporseverlerin ve Malatyalı hemşehrilerimizin gönlünde taht kurmuştur. Malatya 44’e vurgundur. Simon 44 numaralı formayı tercih edince Malatyalıların medarı iftarı haline gelmiştir. Malatya sevgisinin nerde nasıl oluştuğunu bilemiyorum. Ama özellikle Hırvatistan’da zulme uğrayan Hırvatların Osmanlı döneminde Anadolu’ya ve Malatya’ya getirildiğini biliyorum. Oradan kalan bir sevgi atmosferi var diye düşünüyorum.

Malatya dünya genelinde de önemli bir şehirdir. Malatya’yı tarif ederken İnsanlık medeniyetinin başladığı yer diye tarif ediyoruz. İnsanlık medeniyeti açısından ve tüm insanlık açısından Malatya önemli bir merkezdir. Malatya bağrında çok değerli devlet ve siyaset adamları, ilim adamları ve kahramanlar çıkarmıştır. Simon Malatya’yı sevmekle ne kadar ufkunun geniş olduğunu bize göstermiş oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da Malatya’yı ve Malatyalıları çok sever onun nişanesi olarak kendilerine fahri hemşehrilik beratı takdim ettik. Simon artık Cumhurbaşkanımızın da hemşehrisidir. Anadolu Efes Spor Kulübünün önemli sporcularından Simon’u Malatya’da ağırlamaktan, misafir etmekten bir hemşehrisi olarak büyük onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Memleketine hoş geldiniz” ifadelerini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı’na kendilerini davet ettiği için teşekkür eden Krunoslav Simon ise yaptığı konuşmada, “Malatya’ya geldiğim andan itibaren çok güzel vakit geçirdim. Bugün bana eşlik eden herkese teşekkür ediyorum. Buraya geldiğim için çok memnunum. Türkiye’ye geldiğim günden beri Malatyalı insanlardan Malatyalı hemşehrilerimden çok büyük destek gördüm. Bugün resmi olarak Malatyalı olmaktan büyük gurur duyuyorum. Beni davet ettiğiniz için güzel bir gün geçirmeme vesile olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Malatya’yı gelecekte tekrar ziyaret edeceğim” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Gürkan Krunoslav Simon’a çeşitli hediyeler taktim etti. Krunoslav Simon’da Başkan Gürkan’a Anadolu Efes Kulübü’nün formasını hediye etti.

Bülten- iha- AA

simon malatya3

simon malatya4

simon malatya5

simon malatya7

simon malatya9b

simon malatya6

simon malatya9

simon malatya9a

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
19 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
sporcu

Bence Malatyalilari malatyada tutmanın yollarını arayın doğudan göç alip batiya göç veren bir il Malatya

Zafer

Çok önemliydi.

Mirro

Başkan Malatya’da ekmek 2 lira olmuş.turkiyede 200 gram ekmeğin en pahalı olduğu il eline sağlık umrunda bile değil gelecek seçimde vekillik garanti nasıl olsa.

Turgut ÖZMÜŞ

Reklamın iyisi kötüsü olmaz,Malatyamızın tanıtımına çok faydası olmuştur,Emeği geçen herkese ,sonsuz teşekkürler.

Mustafa

Boş abes bir o kadarda gereksiz bir şey. Koca şehrin belediye başkanının iştigal ettiği konuya bakarmısınız. Bunlarla zaman harcayacağınıza şehrin sorunları ve yeni malatya spor için çaba sarf etseniz ya.

Serkan

Biz bu tür yaklaşımlara sosyalleşmek diyoruz.Senin gibi insanlar yüzünden en ufak mesafe kat edemiyoruz.Biraz medeni ol medeni yaşa çocukların varsa bu zihniyetle eğitme

ufuk

Adamı zorla Malatyalı ettiniz ya…..Böyle asparagas olaylarla avunun durun siz…..

Nuri

Adam şampiyon olursak Malatya ya gideceğim dedi ve geldi.Üstelik ona Malatyalı diyen,Efes taraftarı.Kimse kimseyi zorla Malatyalı yapmadı yabancı.

Last edited 9 gün önce by Nuri
HAS

Malatya kültürünü yemeğini yaşam bicimi yaşam tarzını yaşamada yad ailen Malatyalı değilse laf olsun hava olsun diye Malatyalı olunmaz. hediyeden başka ödeye gitmez

KERNEKLİALİ

İnşallah pişman olmaz!

CCC Mehteran

Selahattin Bey’in Yüzünde yine güller açıyı ha ne kadar mutluluk saçıyı hey göze kurban boş işleri bırakın yav Allah aşkına nedir yav yabancı bi oyuncu 44 numara forma giydi diye bilmediler ki ne yapalar Yarın bir gün 44 numarayı messi veya mbappe giyse onlaerı malatyalı ilan ederler hemen hemşerilik verirler 🙂 boş iş bunlar malatyaya bakın trafiki çözün park sorununu çözün esnafın derdine derman olun fakiri fukarayı ziyaret edin. malatyalıların gönlüne nasıl gire biliriniz diyin bunları düşünün

Murat

Adam ne yapsın, şehrin emini olarak 44 Malatyalı Simon’u karşılamak ve onunla ilgilemek zorunda. Tam aksine bir de ilgilenmeseydi vay sizin gibi eleştiricilerin hali nice olurdu…VeSSelam…

İlker gür

Olumsuz yorumları okuyorum şaşırıyorum.Ne kadar negatif, ve vizyonsuz insanımız var.Reklamın kötüsü olmaz.Malatya’mız için büyük reklam.Efes in tüm sosyal medya hesaplarında Malatya var şu an.Efes i değil Türkiye, Avrupa takip ediyor.Aslantepe fotoğraflarını görüyorum.Ne güzel tanıtım.Üstelik bedavaya.İnsanlarda Malatya merakı ve sempatisine vesile oluyor.Belediyemize başkanımıza teşekkür ediyorum.Vizyonlu insanlarmış.

Serkan

İlker bey,inanın malatyalız ama şu hasetlik bizde varken hiç bir şekilde ilimizi yükseltmeyiz.Oncelikle kendi içimizdeki fesatlıktan kurtulmalıyız yorumunuz inanın kalbimden gecenlerdi

Nuri

Bu güzel olayı sulandırmanın hiçbir manası yok.Adam 44 numaralı forma giyiyor.K.Simonun Maçlarda attığı her basketten sonrası,Anadolu efes Malatya türküsünü salonda çalıyorsa,Bundan daha iyi bir şehrin reklamı olurmu? Malatya Belediyesininde bu güzel jeste,jest yapıp oyuncuyu davet etmesi kadar doğal ne olabilir. Adam zaten,şampiyon olursak Malatyaya gideceğim demişti.Bu olayın neyi ve neresi abartı?

İsmail athan Pütürge

hoş geldin 44 Simon 44 hemşehrim hoş geldin

Ali

Geçen günlerde içişleri bakanı süleyman soyluya tablo hediye edip Malatya’ya hizmet eden Aysun Karabulut’u nasıl eleştirmişsek Simonun Malatya’ya gelmesinin bu kadar abartilmasi da Malatya’ya hizmet değildir. Şimdi Büyükşehir Belediyesi basin yayın birimi Simonun gelişini gidişini gezişini hediyesini falan filan evire çevire yayınlar.
Selahattin Gürkan da Simonun boyunu rekor olarak duyurur.
Cumhuriyet tarihinde ilk defa böyle bir adam Malatya’ya geldi der.
Ah Malatyam ah..

Çaycı hüseyin

Basketbol takip edenler için muhammed salahın gelmesi ve malatyalı olması gibi bir şey avrupa şampiyonu takımın önemli oyuncularından biri gelmiş. Basketbol cahili insanlar garipsiyor.

Malatyalı

Burada eleştirilecek birşey yoktur, geniş düşününce küçük bütçe ile gerçekleştirilen bu programın şehrimizin tanıtımına katkı sağlayacağı aşikardır, herşeye muhalif olmak iyiye delalet değil, bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkürler

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...