Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Malatya’da Yüzde 98 Oranında Sularımız Akıyor”

Gündem

06-08-2021 tarihinde yayınlandı.

“Malatya’da Yüzde 98 Oranında Sularımız Akıyor”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beraberinde AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanları ile birlikte Arapgir ilçesinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek vatandaşlarla bir araya geldiler.

Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinden memnun olduklarını belirten Çakırsu Mahalle Muhtarı Nevzat Şahin, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan, gereken çalışmaları, gerektiğinden fazla bir şekilde bizlere ulaştırıyor. Allah kendisini başımızdan eksik etmesin. Başkanımızla görüşmek istediğimizde herhangi bir sıkıntı yaşamadan, beklemeden rahatlıkla görüşebiliyoruz. Selahattin Başkanıma şahsım ve mahallem adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Arapgir İlçesine yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür eden AKP Arapgir İlçe Başkanı Ebubekir Taş ise, “ Büyükşehir Belediye Başkanımız asfalt çalışmalarıyla birlikte MASKİ yatırımlarını incelemek için ilçemize geldiler. Ben kendilerine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Arapgir İlçesi Çakırsu Mahallesi sakinlerinin sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür eden Başkan Gürkan, “Gerçekten de Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımız Malatya genelinde hizmet destanı yazıyor. İlçe ziyaretlerimizde yapılan yolları inceliyoruz. 45 derece sıcağın altında, erişilmesi zor yerlerde hakikaten çok güzel yollar yapılmış durumda. Eksik olan yerler var onlarda en kısa sürede tamamlanacak. Yol medeniyettir. Dolayısıyla hemşerilerimizin yollarla bir an evvel tanışması ve insanlarımızın medeniyetle buluşması gerekiyordu. Sayın Cumhurbaşkanımız her toplantısında şunu ifade eder; ‘Yol medeniyettir. Medeniyetin insanımızla bir an evvel buluşması gerekir.’ Dolayısıyla biz yollarla insanları buluşturup, gönüllerle kucaklaştırmak için yola çıktık. Allah’a şükür iki yıl içerisinde Büyükşehir Belediyesinin uhdesinde olan yolların hepsi asfaltlandı. Bu Türkiye açısından önemli bir dönüm noktasıdır. Cumhuriyet tarihinin yerel yönetimlerdeki rekorudur. Dolayısıyla bu rekorları kıran ve destanları yazan Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımıza teşekkür ediyoruz.

Diğer taraftan MASKİ Genel Müdürlüğümüz yerleşim yerlerimize altyapı ve su götürmenin gayreti içerisinde. MASKİ Genel Müdürlüğümüzde iki yıl içerisinde Malatya’nın hiçbir yerleşim yerinde susuz hiçbir yer bırakmayacakları konusunda kendilerine hedef koydular. Onlarda bu hedefin %90’ını gerçekleştirdiler. İnşallah kalan kısımları da en kısa zamanda gerçekleştirirler. Kurak bir süreçten geçiyoruz. Dünyada ve ülkemizde Küresel ısınmayla birlikte iklim değişikliğiyle sularda azalma var. Bütün bunlarla beraber Malatya’da %95 – %98 oranında sularımız akıyor. Buda önemli bir şeydir. İnşallah Malatya’ya yeni bir kaptaj yaparak Malatya’yı ikinci bir defa daha sigortalama gayreti içerisindeyiz. Sadece bu hizmetleri yapmıyoruz. Diğer alanlarda da Türkiye’de rekor kıran bir belediye hüviyetindeyiz. Çalışmalarımızı yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler çalışmalarımızı yaparken Sayın Bülent Tüfenkci bakanımız hem Ankara’da hem de Malatya’da bizlerle her zaman birlikte olmuştur. Bu anlamda Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Bakanlarımız gittiğimiz yerlerde bizleri hiç boş çevirmemiştir. Bütün teşekkürlerimiz başta Sayın Cumhurbaşkanımızadır. Bizleri her konuda destekleyerek Malatya’mızı rekorların üzerine çıkaran Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Hizmetlerimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, “Çakırsu, kendini bölgemizde fark ettiren bir mahallemiz. Önemli olan mahallemizde yaşayan insanlarımızın huzurlu ve mutlu olmasıdır. Mahalleye gelindiğinde hemşerimizin aidiyeti ve hissiyatı yaşayabilmesi önemlidir. Büyükşehir Belediye Başkanımız hizmet ayrımı yapmadan kırsala ve merkeze aynı hizmetleri yaparak insanların önemli olan mutluluğu deyip insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi içerisinde insanı öncelik alan hizmet anlayışı yürütüyor. Dolayısıyla insanın olduğu her yerde yerel anlamda Büyükşehir Belediyemiz var. Gittiğimiz yerlerde de bunu görüyoruz. Bunun için başkanımıza teşekkür ediyoruz. En ücra köşede de, merkezde de Büyükşehir Belediyemizin hizmetini görüyoruz. Belediyecilikte önemli olan, insanla ilgili ve insanın mutluluğunu esas alan bir çalışmayı ortaya koymaktır. Geçtiğimiz yolları görüyoruz. Sadece yapılan grup yollarını maliyete vursanız Arapgir’de belki 50-60 milyonluk bir yatırım yapılmış. Arapgir merkeze arıtma tesisi yapılacak. Kanalizasyon içmesuyu baktığımız zaman maliyet gerektiriyor. Bütün bu maliyetlerin ötesinde insan varsa hizmeti götürmekte bizim işimiz diyerek başkanımız yola çıktı. Ben şahidim başkanımız her yerde söylüyor; parayı buluruz yeter ki insana hizmet edelim, kardeşlik edelim. Birlik, beraberliğimiz zedelenmesin. Gittiğimiz her yerde de hizmette ayrım yapılmadığını görüyoruz. Başkanımızın bu noktada ki gayretine de teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

Kaynak Bülten
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
10 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Cun yy

Malatya Doğanşehir kadili Mahallesi’ne bakın evlerde içecek su yok sular akmıyor insanlar banyo yapacak su bile bulamıyor.Nasil her yerde sular akaiyormus

Fatih ÇAKMAK

Görgü mahallesi heralde Malatya Büyükşehir belediyesi sınırlarında değil , 60 gündür sulama suyu akmıyor , içme suyumuz zaten günde bir kaç saat geliyordu , sulama suyu gelmeyince vatandaş içme suyuna yüklendi. Aşağıda oturanlar bir nebze şanslı su az buçuk geliyor. Babamlar yukarıda oturuyorlar, 60 gündür evlerinde su akmıyor. Böyle büyükşehir belediyesine ne demeli bilmiyorum , herkes yandaşlarına çalışıyor. Halkın sıkıntısıyla dertlenen çözüm üreten siyasetçimiz yok. Rahmetli Mevlüt ASLANOĞLU nu çok arıyoruz. Kim olursa olsun halkın sıkıntısını çözmek için gayret gösterirdi.

EROL

Başkanım önünüzde de hazır su var.Bir gün şu şebeke suyunu içerken görmek istiyoruz.

Alaaddin Doğan

Maaşallah.Belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz bazı birimlerin müdürleri çok maharetli olmalılarki; hep sahada oldukları halde işlerini yürütebiliyorlar.Büroda çalışmıyorlar.Yoksa büro işlerini gece mi yapıyorlar?Resim çekimi de eksik olmuyor ha.Maşallah.

KapAK

%2 = Kale ilçesinin bazı köyleri. Aylardır su yok. Sen canını sıkma başkanım size % 98 oy vermeye devam ederiz.

AHMET

Yine vereceksiniz..Her seçim aynı.

mlx

Biz reise oy veriyoruz kafasını bırakmadıkca dahaaa çokkkk mağduriyetler yaşanır.reisin acaba malatyada olup bitenler den haberi varmı.töbeki haberi ola.olsa bunların hiçbiri orada olamazdı.

Mehmet

Sayın başkan sular akmaya akıyorda
Sırayla gidelim birincisi bir hafta önce sular yüzünden kaç kişi hastanelik oldu
İkincisi su da ki fahiş fiyatın sonu nereye kadar gidecek neredeyse hazır su ile ihtiyacımızı gidersek daha ucuz olacak gibi.

Mehmet

Bülent tufenkci bey siz kendi cocuklariniza cevrenizdeki dostlariniza bir saniyede is bulup avukat olarak bankalara atama yapabiliyosunuz. Biz kps alim bekleyen ogrenciler ne olacagiz bizde akp liyiz ama gücümüz yok ne yapmamiz lazim selahattin baskan neden maski belediyeye kps den alim yapmayip hergun yeni personelker giriyor hak degilmi vicdaniniz nasil rahat

Huzur

Bu destan lafını duyunca artık yemeden içmeden kesiliyorum. Iyiki varsınız , sizlerden önce yalaktan su içiyorduk. Siz geldiniz bardaktan içiyoruz. Çok ucuz su. Millet beş kuruşa muhtaç otobüse zam, suya,doğalgaza zam.vallahi billahi ben olsam milletin içine çıkmam.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 4 3 1 0 7 0 7 10
Trabzonspor 4 3 1 0 10 4 6 10
Fenerbahçe 4 3 1 0 6 1 5 10
Konyaspor 4 3 1 0 7 3 4 10
Galatasaray 4 2 2 0 8 5 3 8
Hatayspor 4 2 1 1 9 3 6 7
Fatih Karagümrük 4 2 1 1 7 3 4 7
Kayserispor 4 2 1 1 4 4 0 7
Altay 4 2 0 2 8 6 2 6
Yeni Malatyaspor 4 2 0 2 4 8 -4 6
Alanyaspor 4 2 0 2 3 9 -6 6
Göztepe 4 1 2 1 5 5 0 5
Kasımpaşa 4 1 2 1 5 5 0 5
Gaziantep FK 4 1 1 2 4 5 -1 4
Antalyaspor 4 1 1 2 4 7 -3 4
Sivasspor 4 0 2 2 4 6 -2 2
Adana Demirspor 4 0 2 2 2 7 -5 2
Çaykur Rizespor 4 0 1 3 2 8 -6 1
Başakşehir FK 4 0 0 4 2 6 -4 0
Giresunspor 4 0 0 4 0 6 -6 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...