Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

AKP’lilerden Suç Duyurusu

Gündem

06-01-2021 tarihinde yayınlandı.

AKP’lilerden Suç Duyurusu

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

AKP Malatya İl Başkanlığı, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, CHP’li Fikri Sağlar ve gazeteci Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP’li Fikri Sağlar’ın “Türbanlı hakim karşısına gittiğimde adaleti savunacağı konusunda kuşkum var”, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ise bir gazeteye yaptığı, “Menderes erken seçim tarihi açıklasaydı 27 Mayıs darbesi olmazdı”, gazeteci Can Ataklı’nın “Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım” ifadeleri üzerine harekete geçen AKP suç duyurusunda bulundu.

AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Adliyesinde yaptıkları suç duyurusu sonrasında basın açıklamasında bulundu.

Koca, “AK Parti Malatya İl Teşkilatını temsilen, Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında Türk Ceza Kanununun “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” başlığını taşıyan 21’inci maddesine istinaden, Cumhuriyet Başsavcılığımıza suç duyurusunda bulunduk. En başından beri her dönemde milli iradenin üstünlüğünü hazmedemeyenler olmuştur. Milli irade düşmanlığı, kimi zaman darbeci, kimi zaman vesayetçi, kimi zaman marjinal akımların temsilcisi olarak karşımıza çıkmıştır” dedi.

Koca, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hepsi de faşizmin en ilkel, en karanlık, en nobran söylemleri ve eylemleriyle millete, milletin değerlerine, tarihine, kültürüne saldıran köhne zihniyetin mensuplarıyla mücadele etmek, kendine bu ülkenin demokrat, yerli ve milli bireyi olarak gören herkesin en başta gelen sorumluluğudur. Yakın tarihte 28 Şubat’tan 15 Temmuz’a kadar uzanan nice acı hatıraları hala hafızasında canlı olan milletimiz, faşist zihniyete karşı gösterdiği ilkeli ve güçlü duruş sayesinde, ülkemizin en büyük kalkınma ve demokrasi atılımının partimiz vasıtasıyla gerçekleştirilebilmesini sağlamıştır. AKP olarak en büyük gururumuz ve mutluluğumuz, bu büyük atılımda milletimizin temsilcisi olarak mücadele safının en önünde yer alıyor olmaktır. Türkiye’nin kalkınma ve demokrasi yolculuğunda kat ettiği mesafedeki başarısı; akıl, vicdan ve izan sahibi herkes tarafından takdirle teslim edilmektedir. Bu sayede ekonomiden hak ve özgürlüklere kadar her alanda dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle mukayese edilebilecek bir yere geldiğimizi en iyi milletimiz biliyor. 2023 hedeflerinde somutlaşan büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası gayretlerimizi, inşallah, zaferle neticelendireceğiz. Tabii bu süreçte, eski Türkiye’de kaldığını ümit ettiğimiz faşist zihniyetin, bulduğu her fırsatta adeta hortlamasının yol açtığı tedirginliği de hep birlikte yaşıyoruz. Kimi zaman milli iradenin tecelligahı olan Meclis’in mehabetini bozan, kimi zaman medya mecralarını kirleten, kimi zaman eskiden mensubu oldukları kurumların saygınlığına zarar veren bu zihniyet sahipleriyle hukuk önünde hesaplaşmakta kararlıyız.”

Koca, Sağlar, Ataklı ve Başbuğ’un açıklamalarının kabul edilmeyeceğini ifade ederek, “CHP’nin resmi yayın organı olan bir televizyon kanalında “başörtülü bir hakimin tarafsız olamayacağını ve adil yargılama yapamayacağını” söyleyen, eski milletvekili ve bakan Fikri Sağlar’ın ortaya koyduğu tavır, Türkiye’nin artık geride bırakmış olması gereken, büyük acıların çekildiği ve bedellerin ödendiği bir meseleyi yeniden gündeme getiren bu kişi, CHP’nin demokrat yaldızı altındaki faşist yüzünü bir kez daha sergilemiştir.

Gazeteci kimliğiyle yaptığı bir sosyal medya paylaşımında ise Can Ataklı, Cumhurbaşkanımızın seçimle gitmeyeceğini, ordunun darbe kabiliyetinin kalmadığını, artık tek ümidin ülkenin halkta öfkeye yol açacak büyük bir felakete uğraması olduğunu söyleyebilecek kadar derin bir sefalete düşmüştür. Darbe ve felaket çığırtkanlığı yapan bu zihniyet, ülkemiz için bizatihi bu tehditlerin kendisi kadar tehlikelidir. Aynı şekilde, Genelkurmay eski Başkanlarından İlker Başbuğ’un, 27 Mayıs darbesinin, şayet rahmetli Menderes erken seçim kararını ilan etseydi olmayabileceği, böyle bir durumda da iktidarın zaten CHP’ye geçeceği yönündeki açıklamaları, zihinlerin gerisindeki darbe sevdasını açık etmiştir.

Sadece bu üç örnek dahi, Türkiye’nin 97 yıllık Cumhuriyet tarihinde elde ettiği milli iradenin üstünlüğünü esas alan kazanımları hala hazmedemeyenlerin, vesayet ve darbe dönemlerinin özlemiyle yanıp tutuştuğunu göstermeye yeterlidir. Demokrasi tarihimiz de siyaset darbelerle her dönem inkitaya uğratılmıştır. Bugün seçilmişlerin en kritik demokratik mücadele süreci devam ederken, bu tür söylemlerin ve yaklaşımların, kesinlikle iyi niyetli olmadığı, arkasında farklı ajandaların ve gayelerin bulunduğu tartışmaya mahal vermeyecek şekilde açıktır. Unutulmamalıdır ki terörle ve her türlü vesayet odağı ile mücadele demokrasiyi koruma mücadelesidir. Hak ve özgülük mücadelesinde ülkemizin elde ettiği kazanımlara, vesayetten darbeye, terör örgütlerinin saldırılarından uluslararası tuzaklara kadar nice badireleri göğüsleyerek sahip çıkan milletimizin, bu karanlık zihniyete de hak ettiği dersi, demokrasi ve hukuk sınırları içinde vereceğinden şüphe duymuyoruz. Türkiye’nin 81 vilayetindeki AKP teşkilatları olarak bizde, yapılan bu saldırıları; demokrasinin kalbi milli iradeye, onun taşıyıcısı siyaset kurumuna ve nihayetinde bizatihi demokrasimize, partimize ve seçilmiş Cumhurbaşkanımıza yönelik bir saldırı olarak görüyor ve hukukun bize verdiği hakları kullanarak, suç duyurusunda bulunmak suretiyle, milletimize ve tarihe karşı görevimizi yerine getirdiğimize inanıyoruz. Tüm diğer siyasi partileri de demokrasi karşıtı bu açıklamalara tepki vermeye davet ediyoruz. Benzer her türlü girişime karşı da aynı kararlılıkla mücadele edeceğimizi de özellikle belirtmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇALIK’IN AÇIKLAMASI..

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık da, darbe imasından bulunan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve gazeteci Can Ataklı’ya tepki göstererek, “Burunlarının dibindeki 15 Temmuz halk destanını göremeyenler darbe hastalığına tutulmuşlar. Bilsinler ki demokrasi dışı söylemler ülkemize yapılmış en büyük kötülüktür” dedi.

Milletvekili Çalık, Malatya’da Yeni Camii etrafındaki esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlara verilecek gelir kaybı ve kira desteği başvuruların Cuma günü sona ereceğini belirten Çalık, “Başvuru süreci sonrası yapılacak değerlendirme sonrasında hak sahiplerine yapılacak ödemeler Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanacak tarihte başvuru esnasında verilen banka hesap numaralarına otomatik aktarılacak” dedi.

Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ‘darbe’ iması yapan gazeteci Can Ataklı ve zoraki demokratlık yapan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’a isim vermeden tepki göstererek, “Birisi Menderes erken seçimi açıklasaydı darbe olmazdı diyor, diğeri bugün darbe imkanı yok Erdoğan’ın gitmesi için büyük bir felaket lazım diyor. Burunlarının dibindeki 15 Temmuz halk destanını göremeyenler darbe hastalığına tutulmuşlar. Bilsinler ki demokrasi dışı söylemler ülkemize yapılmış en büyük kötülüktür” dedi.

Çalık, bu darbe hastalığının virüsten beter ve tedavisinin hiç olmadığını belirterek, “Her kim darbe hülyasında ise bilsin ki milletimiz bu ülkenin ve değerlerinin bekçisidir. Darbeci zihniyet ve vesayet rejimi uzantıları bilsinler ki, 15 Temmuz’da aziz milletimiz bu gibi tehditlere, sözlere pabuç bırakmadı, bundan sonra da bırakmaz. Darbe sevicileri bilsinler ki 15 Temmuz gecesi bu millet darbeleri de darbe dinamiklerini de tarihin karanlık sayfalarına gömmüştür. Bu aziz millet demokrasiye olan bağlılığı ve inancıyla darbecilere, darbeseverlere, darbe sevicilere, darbe teşvik ve tahrikçilerine gereken cevabı vermiştir” diye konuştu.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- Bülten

akpmalatya

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
19 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Metehan

Sizin suni gündemlerinizden bu millet bıktı…

Gerçek gündem; daha 2 gün önce çocuklarının masraflarını karşılayamadığı için, bir baba intihar etti…

Bu ülkede; mazlum varsa kimse başarıdan bahsetmesin❗❗❗

Eroll

Bırakın artık bunları ülkenin geleceği için projeler üretin kimseye faydası olmayan sırf şiri görünmek için girişimlerde bulunmayın herkesin fikri düşüncesi kendisine…

Bulut

Hani memlekette fikir özgürlüğü vardı. Suç duyurusu tamamen anayasadan bi haber yandaşa oynanan tiyatro. Suç unsuru söz konusu açıklamaların neresinde? Ben bir vatandaş olarak göremedim. Yukarıda ki resmi beğenmedim. Yürütmeyi elinde tutan kesim mağduru oynuyor. Yazık ülkeme yazık.

Misafir

Halkın gündemi ne?Işsizlik, yoksulluk, hayat pahalılığı,pandemi .Lütfen birazda halkın gündemini konuşun. Millet işsiz, millet perişan…

KORAY

En iyi arabaya binen siz, en çok kazanan siz, en iyi yemeği yiyen siz, en iyi evde oturan siz, çocuğu, yeğeni tüm aile eşrafının iş, aş problemi olmayan siz, askerlik yapmayan siz, ihaleleri alan siz, yaşamanın zorluklarını bilmeyen siz ve ne tesadüftür ki hep mağdur olan yine siz.

MUSTAFA

Doğru söze ne denir.

fırat

Dersaneciler siyasete girmiş. Her vekilin her başkanın yanında bir dersane sahibi. eskilerden örnek almışlar demek ki.

Cemc

Yazık baska dert kalmadı… Yazık gercekden…

MUSTAFA

Açlık, yoksulluk, iç dış sorunlar herşeyi hallettiniz bitirdiniz. Milleti refaha eriştirdiniz. Yapacak başka işiniz kalmadı. Kendinize yeni gündemler oluşturmaya mı başladınız. Bu ülkenin cumhuriyet savcıları var. Eğer bir suç var ise gereğini yapacaklardır. Biraz da halkın gerçek gündemi ile meşgul olun.

Murat

Gündem olmaya çalışmak da böyle birşey. Yeterince partiniz ve benim tarafımdan zaten kınandı. Siz kendi işinizi yaptınız da bu kaldı öyle mi? Neyse en azından medyaya da çıktınız

TANER

Peki artan gıda fiyatları ve geçinemeyen insanların hakkı için niye bişey yapılmıyor

Rami

Körler sagırlqr bırbırını ağırlar

ALİ

Halkın iradesini hazmedemeyen hastalık hala az da olsa devam ediyor. Ben bu hastalığı tașıyanların hastalıklarının farkında olmadığını düşünüyorum. Bu önemli bir sıkıntı. Kendilerini halkın iradesinin üstünde görenlere gereken tepkiyi göstermek irademize sahip çıkmak anlamında çok önemlidir. Bunun ıskalanmasının topluma faturası agır olacağını gözardı etmemek gerekir.

çakırrr

yılbaşından sonra gıdada aşırı zamlar yine geldi.Allah rızası için birde şu zamcılar için toplanında ,suç duyurusunda bulunun.

Ali

O kırmızı şallının partideki görevi “Mikrofon Tutuculuk” mu

Has Malatyalı

Lüzumsuz şovlar, pireyi deve yapıp mağduriyet yaratmaya çalışmalar… Kaldı ki İlker Başbuğ’un ifadelerinden darbe özlemi anlamını çıkarmak için kötü niyetli olmak lazım. El insaf! Vatandaşın ensesinde ayı bağırıyor, millet çarşıya pazara çıkamıyor gerçek enflasyon olmuş %50 ama iktidar partisi öküz altında buzağı arıyor hatta bakın buzağı buldum diye dikkat dağıtmaya çalışıyor. Seyredin, işten çıkarma yasakları başlayınca kaç kişi kovulacak. Seyredin, daha kaç esnaf batacak kaç işletme kapanacak. Seyredin ve şunu bilin ki sırf yandaş müteahhitlerin silinen vergi borçları alınıp vatansaşa dağıtılsa salgını az hasarla atlatırdık iyi bilin.

Bu bir CAMBAZA BAK CAMBAZA haberidir. Suni gündem oluşturma denemesidir. Gerçek gündem EKONOMİ gerisi boş. Peşkeş çekilen kaynakları verseniz 3 yıllık salgını bile atlatırdık güle oynaya…

selim

Şimdi en büyük sorunumuz bumu Esnafım 10 aydır işyerim kapalı 5 kuruş gelir yok enflasyon uçtu gitti memur emekli sadece 100/7 zam aldı asgari ücrete yapılan zam ortada millet eve ekmek götüremiyor ağalar bunu çözeceklerini konuşacaklarına şov peşindeler banane şimdi bunlardan karnımızı doyuramadiktan sonra

hukukçu eskisi

1. Bu haberleri herkes duydu. Suç varsa savcılar gereğini yapar, hepsi de emrinde değil mi?
2. Bir fiilden, bir dava olur. Tarafları, konusu aynı müteaddit dava olursa birleştirilir.
3. 81 vilayette suç duyurusunda bulunmak nedir? Varsa aykırı savcı tespit çalışması..
4. Vay memleketimde hukukun düştüğü haller..

Hasan Basri Karabulut

Artık sizin zamanınızdaki hukuk yok geçmiş de askerin askeri mahkemesi memur mahkeme yasası 657 tabi müdürü izin vermezse memur yargılanmaz işçinin sendikası var hakim savcı avukat dokunulmaz geriye kim kaldı köylü Ahmet esnaf Mehmet geçmişteki hangi hukuk dan bahsediyon hukukçu eskisi efendi….

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 37 25 6 6 85 38 47 81
Fenerbahçe 37 23 7 7 67 37 30 76
Galatasaray 37 23 6 8 70 33 37 75
Trabzonspor 37 17 13 7 45 34 11 64
Sivasspor 37 14 16 7 50 41 9 58
Alanyaspor 38 16 9 13 55 42 13 57
Hatayspor 37 16 9 12 60 51 9 57
Gaziantep FK 37 14 12 11 54 46 8 54
Göztepe 37 13 12 12 55 51 4 51
Fatih Karagümrük 37 13 12 12 52 49 3 51
Konyaspor 37 11 12 14 47 47 0 45
Çaykur Rizespor 37 11 12 14 48 59 -11 45
Antalyaspor 38 9 16 13 40 53 -13 43
Başakşehir FK 37 11 10 16 41 55 -14 43
Yeni Malatyaspor 37 9 14 14 43 49 -6 41
Kasımpaşa 37 10 10 17 42 54 -12 40
Kayserispor 37 9 12 16 34 50 -16 39
MKE Ankaragücü 37 10 8 19 44 59 -15 38
BB Erzurumspor 38 9 10 19 41 65 -24 37
Gençlerbirliği 37 9 8 20 37 66 -29 35
Denizlispor 37 6 10 21 36 67 -31 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...