AKP'nin Malatya merkez Belediye Meclisi ile İl Genel Meclisi üyeliklerine ilişkin aday listeleri açıklandı. İlçe Seçim Kurulu'na verilen aday listesi şöyle:
* Adalet Ve Kalkınma Partisi
Belediye Meclisi Üyeliği Aday Listesi (ASIL)
Sıra No Adı Ve Soyadı Öğrenim Durumu Mesleği
1 Ertan Mumcu Lisans Mali Müşavir
2 Meltem Kavuk Lisans Mimar
3 Hasan Atay Lisans Mimar
4 Mehmet Bak Lisans İnş. Müh.
5 Hasan Basri Erdoğan Lisans Mimar
6 Hasan Demez Lisans Eczacı
7 Aziz Görgeç Lisans Avukat
8 Nevzat Doğan Lisans Eğitimci
9 Vahap Ergün Lisans Çevre Müh.
10 Selim Pilten Lisans İnş.Müh.
11 Yasemin Kurt Lise H.İlişkiler
12 Metin Mandal Lise Sendikacı
13 Sıddık Özdemir Lise İş Adamı
14 Nurettin Karaaslan Ön Lisans Sanayici
15 Haşim Oskaloğlu İlkokul İş Adamı
16 Nazmi Hamamcı Lise Esnaf
17 Mehmet Erdoğan Lise İş Adamı
18 Orhan Barman Lise Esnaf
19 Koray Kutluk Lise Esnaf
20 Salih Büker Lisans Mak. Müh.
21 Mustafa Aslan Lisans İnş. Müh
22 Hüseyin Apak Lisans İktisatçı
23 Suna Şekeroğlu Lise Emekli
24 Asuman Sarıtaç Lisans İktisatçı
25 Yusuf Gezer Y.Lisans Eğitimci
26 Erhan Soylu Yüksek Lis. Ekonomist
27 Ömer Şevki Hotar Lise Emekli
28 Yılmaz Özpolat Lise Esnaf
29 B.Tayyar Kavlak Lisans Biyolog
30 Faruk Tay Lisans Emekli
31 Ali Çavuş Lisans Emekli
32 Cumali Altıntop İlkokul Esnaf
33 Hüseyin Gönültaş Lise Emekli
* Adalet Ve Kalkınma Partisi
Belediye Meclisi Üyeliği Aday Listesi (KONTENJAN)
Sıra No Adı Ve Soyadı Öğrenim Durumu Mesleği
1 Mehmet Şehidoğlu Lisans Doktor
2 Mehmet Çınar Y.Lisans İnş. Müh.
3 Ahmet Ergül Lise Serbest
4 Nevzat Aslan Lisans Har. Müh.
* Adalet Ve Kalkınma Partisi
Belediye Meclisi Üyeliği Aday Listesi (YEDEK)
Sıra No Adı Ve Soyadı Öğrenim Durumu Mesleği
1 Ayhan Baran Lise Esnaf
2 Mehmet Nogay Lisans Esnaf
3 Osman Coşkun Lisans Mimar
4 Bayram Dulkadir Lisans Eğitimci
5 Ayla İzzetiye Aksoğan Lise Ev Hanımı
6 Döndü Kaya Lisans Ev Hanımı
7 Halime Aldemir Lisans Mimar
8 Sami Cengil İlkokul Emekli
9 Murat Turgut Lise Serbest
10 Aysel Çelikyay Lisans Yönetici
11 Mehmet Geyik Lisans Danışmanlık
12 Osman Bereket Lisans Emekli
13 Selahattin Kürün Lisans Makina Müh
14 İbrahim Günay Lisans İşletmeci
15 Coşkun Çetin Lise Sigorta
16 Ahmet Gülcan Lisans Mühendis
17 Ömer Yıldız Lise İşletmeci
18 Mustafa Polat Emre Lisnas Mak. Müh.
19 Meral Akbaş Lisans İlahiyat
20 Mehmet Karakuş Lise Esnaf
21 Mehmet Coşkun Lisans Emekli
22 Mahmut Taçyıldız Lise Esnaf
23 Rahmi Karakuş Lise Emekli
24 Şevket Çamurluoğlu Lise Emekli
25 Vahap Gür Lise Muhasebe
26 Çoşkun Çetin Lise Sigorta
27 Fatih Çelik Lise Esnaf
28 Fatih Talu Lise Ticaret
29 Halil Durak Lise Teknisyen
30 Arif Tutal Lise Esnaf
31 Abdulkadir Karabulut Lise Serbest
32 Mehmet Ulaş Lise Ticaret
33 Mehmet Ucuzal Lise Esnaf
34 Hasan Yıldırım Lise İşçi
35 Mehmet Özen Lise Serbest
* Adalet Ve Kalkınma Partisi
İl Genel Meclisi Üyeliği Aday Listesi (ASIL)
Sıra No Adı Ve Soyadı Öğrenim Durumu Mesleği
1 Naci Şavata Lisans İş Adamı
2 Mehmet Ali Doğan Lisans Emekli
3 Hasan Göğüş Lisans Eğitimci
4 Rıza Sinanoğlu Lisans İş Adamı
5 Ali İhsan Topal Ortaokul Çiftçi
6 Abdurrahman Kızıl Lise Çiftçi
7 Ramazan Çetin Lise Esnaf
8 Ali Aydoğan Lisans Gazeteci
9 Veysel Yaşar Lisans Emekli
* Adalet Ve Kalkınma Partisi
İl Genel Meclisi Üyeliği Aday Listesi (YEDEK)
Sıra No Adı Ve Soyadı Öğrenim Durumu Mesleği
1 Veysel Kara Lisans Emekli
2 Mustafa Özcan Lisans Eğitimci
3 Fatih Mehmet Gül Lise Emekli
4 Nurettin Özer Lise Esnaf