SON DAKİKA

"Arapgir'e Hayırlı Olsun"

"Arapgir'e Hayırlı Olsun"

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları ile birlikte Arapgir İlçesi’nde devam eden yatırımları yerinde incelediler.

AKP Arapgir İlçe Başkanlığı’nın 7'inci Olağan Genel Kurulun ardından ilçe başkanlığına seçilen Ebubekir Taş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Karataş, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın bizlere 2 yıl içerisinde hiçbir yerde içmesuyu ve kanalizasyon sorunu kalmayacağı yönünde talimatları olmuştu. Bu doğrultuda çalışmalarımız merkezden kırsala devam ediyor. Arapgir İlçesi İçmesuyu ve Kanalizasyon yapım işi kapsamında ilçemize yaklaşık 120 km’lik içmesuyu hattı, 80 km’lik kanalizasyon hattı yaptık. Abone bağlantıları dahil olmak üzere hat çalışmalarımız tamamlandı. 1 adet 1500 tonluk, 2 adet 200 tonluk ve 1 adet 50 tonluk içmesuyu deposu yapıyoruz. Bugün bu depolarımızda devam eden çalışmaları yerinde inceledik. Amacımız uzun yıllar kalıcı hizmetler sunmak. 2021 yılının ortalarında İlçemize yapılacak olan arıtma tesisi ile birlikte ilçe merkezinin tüm alt yapı sorununu çözmüş olacağız. Depolarımızın tamamlanmasıyla birlikte ilçemize bağlı Köseoğlu, Berenge, Yukarı Çörenge, Aşağı Çörenge, Aşağı Ulupınar, Yukarı Ulupınar, Hezenek, Çarşı, Cömertli, Mehmet Akif, Hocaali, Yeni, Çobanlı, Şıhlar, Yukarı Yenice, Aşağı Yenice mahalleleri. Eski Arapgir’de ise Göz, Sekisu, Osmanpaşa mahallelerimiz yeni depolarda suyu kullanmaya başlayacaklar. Arapgir’e hayırlı olsun” dedi.

MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, daha sonra AKP Arapgir İlçe Başkanlığı’na yeni seçilen Ebubekir Taş’ı ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerini iletti. Karataş, “Başkanımıza yeni görevinden başarılar diliyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin, Allah utandırmasın. Büyükşehir Belediyemiz, MASKİ’miz ve bizler birlikte istişare ederek ilçemize daha güzel hizmetler sunmanın gayretinde olacağız” diye konuştu.

AKP Arapgir İlçe Başkanı Ebubekir Taş ise, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları neticesinde ilçede alt yapı sorununun %90 oranında çözüldüğünü aktararak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Taş, “Öncelikle MASKİ Genel Müdürümüze bizleri ziyaret ettikleri için teşekkür ediyorum. Amacımız halkımıza hizmet. Alt yapı çalışmalarımız %90 oranında tamamlanmış durumda. Ufak tefek sorunları da burada belediyemiz ve MASKİ ilçe şefliklerimizle çözeceğiz. Ben tekrar Genel Müdürümüze ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

1 yorum yapılmış

  • Haluk Cömertoğlu (1 yıl önce)
    Alt yapı çalışmalarının bitmiş olması büyük bir hizmet..emeği geçenlere teşekkür ederiz..ancak bu hizmetler başladığından bu yana Arapgir belediyesi sahada kendine ait olan işlerini bir kenara bırakarak ön açmaya ve arkasını toplamaya calismisken...tesisatlar açık olmayan yollarda vatandasin ağaçları kesilmiş sekileri yikilmis ve ilçe belefiyesinin eleştirilen ağır bir belirsizliği ortaya cikarmisken..50.yilda yapılan kilit taşı asfalt kaldırım ne varsa 130.km uzunluğunda cadde sokak üst yapısı moloz yığınına dönüp halkın hakaretlerine hizmet ederek sineye çekip faaliyetleri olmayan kaynağıyla sürdürürken ilçe belediyesinden bahsedilmeyişi büyük bir haksızlık olmuş. Kanun alt yapı faliyetlerinde yapan kurum bozduğunu eski haline getirir veya ücretini öder derken bedel bir tarafa bütün işin yıkılan ,kesilen ve zarar dolayısıyla vatandaşın talep ettiği bedelleri başlarken biz yapacağız deyip köprüden geçince sözün gereğini yapmayan yetkililere bir sözümüz olacak ama şu an değil. Selahattin Gürkan başkanıma ve vefalı maski ekibine minnettarım. Sap döner keser döner meselesi vesselam. Üst yapı yıkan tarafından eski haline getirilince bizden bahsetmelerine bakmadan biz hep teşekkür ederiz.. Bütün gayretimiz birlikte çalışmak ve kamu kaynağıyla halkın ihtiyaçlarını gidermektir..Haluk Cömertoglu
    0
    0
    Yanıtla
2022-01-27 09:10:31