Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Değişime Yakışacak Bir Bina İnşa Edeceğiz”

Gündem

28-07-2020 tarihinde yayınlandı.

“Değişime Yakışacak Bir Bina İnşa Edeceğiz”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Çağın gerekliliklerine uygun bir bakış açısıyla projesini tamamladığımız, modern ve nezih alanlarıyla dikkat çekici bir görüntüye sahip olacak yeni Belediye Hizmet Binamız, yeni yatırımlarla değişim trendinde olan Yeşilyurt’umuzun gelişim sürecine büyük katkılar sağlayacaktır.” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerindeki vaatlerinden olan ‘Belediye Hizmet Binası ve Kompleksi’ projesini Yeşilyurt’lularla buluşturmaya hazırlanıyor.

ESKİ SSK HASTANESİNİN YIKIMI SÜRÜYOR
Yeşilyurt’u geleceğe taşıyacak projeler arasında önemli bir konumda bulunan yeni Belediye Hizmet Binasının ulaşım açısından rahat ve kolay bir yerde olmasına büyük önem verdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yıkım işleri devam eden Eski SSK Hastane Binasının yer aldığı alanda incelemelerde bulundu.

“İŞLEVSEL YAPISI VE MODERN GÖRÜNTÜSÜ İLE İLÇEYE FARKLI BİR DEĞER KATACAK”
320 bine ulaşan nüfusuyla 23 kentten daha kalabalık olan Yeşilyurt’un farklı noktalarında bulunan hizmet binalarını tek çatı altında toplayacaklarını söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yeni Belediye Hizmet Binasının geleneksel desenlerle modern çizgileri bir arada buluşturan iç ve dış mimarisiyle, son teknolojiyle donatılmış fonksiyonel alanlarıyla, kaliteli ve hızlı hizmetlerin verileceği mekânlarıyla, çok amaçlı salonlarıyla, otoparkı, çevre düzenlemesi ve sosyal donatıyla dikkat çekici bir görüntüye sahip olacağını söyledi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANIMIZ İLE TOKİ BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜRLER”
Gelecek nesillere güzel bir eser daha emanet etmek adına kolları sıvadıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Hizmet etmekten büyük bir şeref duyduğumuz Yeşilyurt’umuza modern, kaliteli ve geleceğe hitap edecek özelliklere sahip güzel bir Hizmet Binası kazandıracağız.31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde vaat ettiğimiz 45 projemiz arasında yer alan bu dev yatırımı hayata geçirmek adına ilçemizin farklı muhtelif bölgelerinde detaylı incelemeler ve çalışmalar yaptık. Binamızı en uygun ve en doğru yere inşa etmek adına çok titiz bir çalışma döneminden geçtik. Yeni Hizmet Binamızın merkezi bir bölgede, vatandaşlarımızın rahat ve kolay bir şekilde ulaşabileceği bir noktada olmasına çok büyük önem verdik. Mimari proje çalışmaları, üç boyut görselleri, animasyon sunumları ve iç mimari detay çizimleri Etüt Proje Müdürlüğümüzdeki deneyimli mimarlar ve mühendisler tarafından yapılan yeni Belediye Hizmet Binamızı eski SSK Hastanemizin bulunduğu bölgedeki 21 bin 450 metrekarelik alanda inşa edeceğiz. Yıkım işleri bittikten sonra inşallah önümüzdeki hafta kazı işlemlerine başlayacağız. Burayla ilgili hem resmi işlemlerimizi hem de ihale sürecimizi tamamladıktan sonra yıkım işlemleri tüm hızıyla sürmektedir. Birim Müdürlüklerimizi aynı çatı altında toplayarak yerinde ve hızlı hizmet anlayışımıza büyük bir güç katacağız. Yeşilyurt’umuza yakışan, fonksiyonel alanlara sahip ve günümüz teknolojisinin maksimum seviyede kullandığı nezih ve modern bir hizmet binamızı inşallah hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. 2020 metrekare taban alanı üzerinde altı kattan oluşacak olan yeni hizmet binamızda; Başkan, Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri odaları, Meclis Toplantı Salonu, Nikah Salonu, toplantı salonları, yemekhane, güvenlik alanları, geniş bekleme salonları, kütüphane, ısı kontrol merkezi, sığınak, iki adet bodrum, arşiv odaları, 131 araçlık kapalı otopark, 154 araçlık açık otopark alanı ile kapalı VIP otoparkı da yer alacaktır. Hemşerilerimize kaliteli ve güzel alanlarda hizmet verebileceğimiz şekilde tasarımı yapılan yeni Belediye Hizmet Binamızla, bölgemize örneklik teşkil eden yatırımlarımıza bir yenisini daha eklemiş olacağız. ‘Belediye Hizmet Binası ve Kompleksi’ projemize yer tahsisi edilmesinde destek ve katkılarını esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, TOKİ Başkanımız Sayın Ömer Bulut’a, katkı sunan herkese şahsım ve hemşerilerim adına minnet ve saygılarımı sunarım. Şimdiden yeni Hizmet Binamız Malatya’mıza ve Yeşilyurt’umuza hayırlı uğurlu olsun, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Bülten

hastanessk yeşilyurt1

hastanessk yeşilyurt2

hastanessk yeşilyurt2a

hastanessk yeşilyurt3

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
38 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
mühendis

Sn Çakır demiştiki 5 yılda 5 yıldızlı şehir.Tek merkezden kurtaracağız demişti beceremedi.Buda Çakırın yetiştirdiği Başkan:) Malatya Devlet hastanesi,Emniyet Müdürlüğü,TCDD,Ağız ve Diş Sağlığı .Kongre Kültür Merkezi,Malatya İtfaiye Müdürlüğü tüm resmi daireler 500 m çapında çembere yerleştirdi bizim Belediye Başkanları.Alın size çok merkezli şehir.Ötesindeki, M.B.B binası ve AVM yide saymıyorum.Beton Şehir MALATYA. Yazık bari mevcut yerinde yapacaksanız yapın .

yakup

o koltuklara oturanlar makam sevdasına kapıldıkları için önce kendilerine saraylar yaparlar.bunuda vatandaşa yaptık deyip milleti enayi yerine korlar.ama bunlarında hesabı sorulur.bu dünyada olmazsa öteki dünyada.su anki başkanda battalgazi belediye binasını yapmıştı şehrin en güzel yerine.hangi vilayette böyle bina var.yazıklar olsun tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyene,sizleri Allaha havale ediyorum.

ASLAN

Tüm yorumlar değişime yakışır bina sloganıyla yapılmak istenen bu yapıyı eleştirir düzeyde.. Bu düşünceler bu milletin sesi. Malatyalının bue şhrin insanlarının düşüncesi, karar milletinse, Şehrin insanlarına kulak verin ve bu yapıdan vazgeçin. Belediyeler şehre yaptıkları hizmetle, vatandaşın şehirde yaşayanların hayatını kolaylaştırmak için vardırlar. Lüks binalarda oturmak için değil, yazık mevcut binanız yeterliyse işiniz dışarda makamla işiniz olmaması lazım. Yeşilyurt bölgesinde insanlar rahat uyuyamıyorlar kaşıntı veren haşere yüzünden , çöpleri ilaçlayın insana yakışır bir şehir inşa edin..vesselam

Metin Hekimhanlıoğlu

Ecnebilerin devlet binaları ufak ufak, bizde de devasa yapılmaya başlandı. İsraf israf. Isıtmaya ve soğutmaya verilecek boşu boşuna paralar. Her şey internetten yapılıyor, büyük binaya gerek yok. El insaf.

Veysi44

Vizyonu çok yüksek başkan milleti incitmeden aptal
Yerine koyuyor boşuna bu tepkiler adam mühür bende diyor proje detayları bile belli olmuş agam kendine köşk yapıyor battal gazi yaptı mümkünse o agaçlara zarar verilmesin orasıda park bahçe yeşil alan sosyal tesis olsun vatandaş ailece gidip oyurabilsin

Kuzey Cevre Yolu Bitsin Artik

Basiretli Malatyalı hemşehrilerimin yorumlarını okuyunca Memleketimize sahip çıkışlarından dolayı sevinç ve gurur duydum.Dogruya doğru yanlışa yanlış demezsek ilerleyemeyiz.Hükümeti seven veya muhalif kim olursak olalım doğruya doğru yanlışa yanlış diyelim.O bölgenin daha çok inşaat yoğunluğuna değil nefes alacak yeşil alana ihtiyacı var.Hastane değil ki bu bina herkesin rahat ulaşacağı yere yapasınız.Biraz daha şehir dışında ve çok da şatafatlı olmayan işlevsel bir bina yapmanız yerinde olur.VİP OTOPARK ayrica cok yerinde olmuş..Nasil iyi düsünmusler.Tebrik etmek lazim!!!Sayin Belediye Baskani ve Karar vericiler.Lütfen kamuoyunun öneri ve taleplerini dikkate aliniz Ortak akılla hareket ediniz…

Malatyam için

KUZEY ÇEVRE YOLU bitsin artık YETER ARTIK
Her haber yüzde 10 bitti yüzde 15 lik çalışma devam ediyor. Bu ne ya ! dalga geçer gibi her yıl uzadıkça uzuyor.
K U Z E Y Çevre yolu bitsin artık.

Torpilsiz

2015 yılında mevcutta olan binaya 2,5 milyona tadilat yaptınız milleti aptal yerine koymayin . El altından aldiginiz isgemden kadroya gecirdiginiz baskan yegenlerini yeni aldiginiZ zabitalarida unutmadik

Kuzey Cevre Yolu Bitsin Artik

Son 5 yılda Yeni Taşındıgim Evin SU ABONELİĞİ işlemi dışında Belediyede herhangi bir isim olmadı.Su faturasi emlak vergisi vs bircok islem internet üzerinden yapilabiliyor.Binayi kim icin ve niye yapacaklar anlamadim.Yorumlarda bir arkadaş daha bahsetmiş.Muteahhitlere yapıyorlar diye.Kesinlikle katiliyorum…Artik bir-çok işlem E devlet üzerinden yapilirken Ve Bina ihtiyaçları minimum düzeye inmişken “Değişime Yakışacak Bina”söylemi vizyonsuzlugun ilanı gibi olmuş.Olusan ve oluşacak Trafiği söylemiyorum bile…

Malatya ç

Size rağmen akparti, başkan SİZE RAĞMEN.
Orayı park yapın yeşil alan olsun

mehmet

“Yeşilyurt’umuzun gelişim sürecine büyük katkılar sağlayacaktır ” demişler sayın başkan. bir binanın nasıl gelişme katkı sağlayacağını bi bizmi anlayamadık.. halkı aptal yerine koymaktan vazgeçmiyorsunuz. Ya hastane kalsın yada yeşil alan. Boş Arazi buldumu bina dikmeye alışmış bi yapı başka da bi icraat yok????

Maraba memmet

Ben yazacaktım, yazılmış. Evet halkı aptal olarak görüyorlar.

Ali sivri

Trafiğin çok yoğun olduğu bir kavşağın, trafik yoğunluğu daha da artacak bununla, ayrıca malatya da yeşil alan ölüyor, orayı yeşil alan yapın, yürüyüş alanı yapın, şehrin ortasına yaparak yoğunluğu arttırmayın, beylerderesinin oralara yapılmalıdır yeni bina, özelikle maski binasının çevresine yapılabilirdi. Şehir batıya doğru kaymalı, merkezdeki yoğunluğu arttırmak yerine, batıya doğru yatırımlar yapılmalı

Çırmıhtılı

Deprem olsa sıgınacak meydan yok yeşilyurtta yeşil alan
Hemde sıgınma alanı millet bahçesi olsun mevki makam gelip geçer başkan geriye millete eser bırakın

öneri

kendinize belediye binası değil, isterseniz belediye sarayı yapın.
ılıman havalı odalarda, ceylan derisi koltuklarda
SİZ KEYİF ÇATACAKSINIZ.
BANA NE????
İnternet üzerinden maliye-vergi dairesi-sigorta milyonlarca lira beyanname verip, vergi ödeyebiliyoruz.
AMA hala emlak vergisi beyannamesi için SİZİ BİZZAT ZİYARET EDİYORUZ.
İnternet sayfanızda, bilboardlarda boy boy sizin fotoğrafınız…
ZORUNDA MIYIM ? (Dilberay’a da rahmet olsun)
siz de sizden evvelkilere rahmet okutmayın.

öneri

VIP otoparkı unutmuşum.
Sizi adil olasınız diye getirdiler.
yazıklar olsun SİZE.

vatansever

parıltı ya

Bülent

Başkan evet belediye binasına ihtiyaç yokta olabilir yenisini yapın ama önce Elazığ depreminde yeşilyurt bölgesinde evi ağır hasar gören vatandaşları arayıp sordunuzmu onlar için 7 ay oldu bi temel attınızmı battalgazi belediyesi deprem evlerini bitirmek üzere bu ayıpta Yeşilyurt belediyesine yeter diye düşünüyorum

HASAN

Belediye binasına ihtiyaç var. Kaymakamlık binasına ihtiyaç var. Belediye binası merkezde yapılıyorken, kaymakamlık binası neden çırmıktı’da yapılıyor. İkisi de aynı yerde yapılmalıdır. İnsanları mağdur etmeyelim.

Yesilyurtlu44

Tamam beton fabrikan var!!!Var ama bu heryeri beton edeceksin anlamına gelmez.Cimento hastalığımı nesir bu anlamadık. Vizyon gösterişli binalar ile belli olacaksa olmaz olsun.yesil bırakmadın memlekette başkan. Park yapsaydınız, nefes alsaydık. Canın sıkıldıkça nerde bir yeşillik varsa gidip beton döküyorsun. Kaldı Gunduzbey,Topsöğüt,Konak,Kileyk köy meydanı.Ha gayret.

Ariva

Yürüyüş alanı olsun.

Fırayt

Zaten bölge çok yoğun yapmayın. Etmeyin

Abidin

Sayın başkan yüksek mühendis olmak heryeri bina
Beton yapmak degil malatya nüfusunun yarıdan çogu
Yeşilyurrta farkındamısın başkan malatya bekadar ısındı
Araştır bakalım bu ısınma sebeplerini durulmuyor
Güzelim şehirde makam sevdasını bırakın

Murat

Yorumları okudum bir tanesi güzel olur demiyor herkes karşı bide halka sorun bu halk size oy veriyor başa getiriyor baş tacı yapıyor halkın sesine kulak verin. Orda onbinle5ce aile oturuyor orayı yeşil alan bahçe yapsalar millet orda bir nefs alır ayrıca depremlerde toplanma yeri olur belediye binasına yermi kalmadı moderen bina neyimize israfdir haramdır yazık olur.

Mümtaz

Bu arada yeşilyurtta altın kayısı bulvarı ve bostanbası
Arasında küçük bi yeşil alan kaldı başkan siz betona
Yok diyemiyorsunuz mümkünse imara açılmasın
Takipçisiyiz son kalan yeşil alan daha fazla harcamayın
Yeşilyurtu

Nedim

Belediyecilikte bina yapma, betonlaşma anlayışı mutlaka değişmelidir. Dünyada hizmet sektöründe işler dijital ortamda kayarken çalışma hayatı uzaktan mesai ve esnek çalışma şekline evrilirken dolayisiyla hizmet binalarina ihtiyaç azalırken devasa binalar yapmak doğru mudur. Bu anlayışla mı belediyeler muasır medeniyetler seviyesine ulaşacak.
Bu alan mutlaka ağaçlandirilarak korunmalıdır. Yedi yıldır Yesilyurt’ta yaşıyorum sadece bir kez belediye binasına gitme ihtiyacım oldu.
MASKİ kocaman bi bina yaptı sadece müteahhitler ve sınırlı sayıda insan o binaya gitme ihtiyacı duymuştur. Bu kurumda çalışanların büyük bölümü zaten sahada olmak zorundadır. Bu binalar masabaşı yöneticiler için mi yapılıyor.!!! Kamu saltanatına mutlaka son verilmeli. Malatya halkı olarak bu yanlış uygulamalara yüksek sesle karşı durmalıyız.

Kuzey Cevre Yolu Bitsin Artik

Kesinlikle dogru

Ahmet Hoca

Kesinlikle katılıyorum… Çok güzel tespitler yapmışsınız… Ama bizi dinleyen kim

yeşilyurtlu

sayın başkan ;
şehrin ortasına böyle bir bina yapmak ancak sizlerin aklına gelir orası zaten trafikten dolayı karma karışık neden daha fazla karıştırmak istiyorsunuz bu zihniyetten bir türlü kurtulamadık. illa yapacaksanız şehrin dışına yapsanız olmazmı benim binam daha işlek yerde daha güzel mi diyeceksiniz

Ali Yılmaz

Battalgazi yaptı,bu hiç altında kalırmı ak partiyi maalesef bu belediyeler bitiriyor

Mümtaz

Heryer beton oldu başkan birazda yeşil alan kalsın
Yeşilyurt un adına yakışsın yeşil alan kalsın yeşil alan
Kalmadı yeşilyurtta betonyurt oldu heryer

Gökhan

Ne güzel yetişmiş ağaçlar var yap yeşil alan millet te bi nefes alsın hatta yap millet bahçesi daha çok gözüne girersin bazı yerleri Yeşilyurt belediyesine ait bir sürü yer var götür oraya yap illa gösterecekler biz bu binayı yaptık diye oradaki trafik yoğunluğu bu zamanda çekilmiyor yazık günah

Ali

Tabiki olmazsa olmaz yeni belediye binası.Mevcut binanın neyi eksik acaba şu anki ekonomik belirsizlik te gereksiz bir iş.

Kırık dört

Sayın çınar,devamlı sanat,kültür cafe açıp modern çağdaş hizmetten bahsediyorsunuz,evet onlar da gerekli ancak yol asfalt kaldirim aydınlatma bunlar asli unsur,umarız bir an önce yeni binanıza geçer daha verimli hizmet imkânı bulursunuz

ertan

Anca beton yapı dikin. O yeşil ağaçların olduğu yere halka açık park yapın. Devlet adamlığınızı tescil edin. Yoksa sıfırsınız.

Cavit44

Çok lazımdı yeşil alan olsun millet bahçesi olsun
Ozaman alkışlayalım

MALATYAPLATFORMU

O Arazi İçindeki Canım 60 Yıllık Çam ,ları Ve Diğer Güzel Ağaçları Katletmemeniz Dileğiyle. Bay Çınar…

Malatyalı

Sağlık tesis alanını iptal edip belediye hizmet alanına çevirmek çok büyük bir hizmet…. tebrikler . Tarih sizi altın harflerle yazacak.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 10 7 3 0 20 9 11 24
Hatayspor 10 6 2 2 19 8 11 20
Beşiktaş 10 6 2 2 20 12 8 20
Alanyaspor 10 6 2 2 16 15 1 20
Fenerbahçe 10 6 1 3 14 11 3 19
Fatih Karagümrük 10 5 3 2 16 12 4 18
Konyaspor 10 4 5 1 14 9 5 17
Galatasaray 10 5 2 3 15 14 1 17
Altay 10 5 0 5 16 16 0 15
Adana Demirspor 10 3 4 3 15 15 0 13
Başakşehir FK 10 4 0 6 13 13 0 12
Gaziantep FK 10 3 3 4 12 14 -2 12
Yeni Malatyaspor 10 4 0 6 11 17 -6 12
Sivasspor 10 2 5 3 14 12 2 11
Kayserispor 10 3 2 5 13 17 -4 11
Giresunspor 10 2 3 5 6 10 -4 9
Antalyaspor 10 2 3 5 11 16 -5 9
Göztepe 10 2 2 6 9 14 -5 8
Kasımpaşa 10 1 3 6 10 16 -6 6
Çaykur Rizespor 10 1 1 8 8 22 -14 4

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...