Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Şaka Gibi!.. ‘Direk Engelli’ Kaldırım Yaptılar

Gündem

10-09-2021 tarihinde yayınlandı.

Şaka Gibi!.. ‘Direk Engelli’ Kaldırım Yaptılar

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Orduzu’nun Gelinciktepe mevkisinde yaptırılan TOKİ konutlarının yolu yapılırken, elektrik direklerinin yolla birlikte yapılan kaldırımı tamamen kapatması nedeniyle şaşkınlık yaşıyorlar.

Bölge sakinlerinden Hanifi Güneş, “Yol yapıldı. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Ancak, yol boyunca kaldırımların üzerinde elektrik direği var ve bu nedenle kaldırımların kullanılması imkansız. Kaldırımlar zaten dar, iki kişi yan yana yürüyemeyecek durumda. Bir de elektrik direği engeli var. Vatandaş kaldırım yerine yolda yürüyor. Can güvenliği yok. Ayrıca çevre düzenlemesi olmadığı için, kuru havalarda toz, yağışlı havalarda çamur içinde kalıyoruz. Elektrik hatlarının yer altına alınmasını ve kaldırımlar üzerindeki elektrik direği engelinin kaldırılmasını istiyoruz.”dedi.

Emin Güneş adlı bölge sakini Emin Güneş de, “Zaten dar olan kaldırımları, elektrik direği engelleri nedeniyle kullanamıyoruz. Güya yol yapıldı ama kaldırımlarımız bu durumda bırakıldı. Kaldırımda yürüyemiyoruz, yola inmek zorunda kalıyoruz. Yolda trafik artınca çok tehlikeli bir hale gelecek.” diyerek, sorunun en kısa zamanda çözümünü beklediklerini söyledi.

malatyahaber.com

kaldirim orduzu1a

kaldirim orduzu2

kaldirim orduzu3

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
51 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
TUNC

Battalgazi belediye başkanı görmedi mi bu kaldırımı ? yoksa yapılan işleri kontrol etmiyor mu ? yaptıkları eserler ortada, Allah ıslah etsin bu işi yapanı, yaptıranı, vesile olanı, ihaleyi vereni, kontrol yapanı

mlx

Battalgazi belediye başkanı göremez.tutturmuş bi derme deresi ıslah projesi,elinden tuttuğunu oraya götürüyor.başka vizyon projesi yok.ha birde ispendereye kendi yapmış gibi sahipleniyor yaa,bitiriyorum.bi ara çöşnük dağına sosyal tesis falan,teleferik dedi ama sanırım fıs çıktı proje.anca gençlik merkezi diye bina yaparlar,….

Zeki

Bunu böyle ihale eden, böyle yapan, bunu kabul eden kim varsa vatandaş olarak hakkım zehir zıkkım olsun.
Bu kişiler muhtemelen lafa gelince ortamlarda devletin paraları nerelere heba ediliyor diye başka projeleri anlatıp eleştiriyorlardır.

alp

Kilo fazlası olan vatandaşlar için spora teşvik amaçlı engel koymuşlar ne var yani, vatandaşı bi yere değmeden tek seferde direğin içinden geçmeye teşvik eden dolayısıyla vatandaşının hem daha dikkatli hem daha çevik olmasını arzulayan bir belediyenin eleştrilmesini düşündürücü buldum.

ali

deveye sormuşlar neren eğri nerem düzgün ki demiş …kaldırıma gerek yolun ortasında gideriz …kaldırımlar araba park yeri esnaf işgaliye alanı olmuş

Bynedim

Kimse kusura bakmasın dün bir çok ili ziyaret ettim batıda yaklaşık bir haftadır yollardayım şunu açık açık söylüyorum Malatya doğunun en büyük köyüdür kültürel olarak mimari olarak yapılaşma olarak zihniyet olarak tabiki köylü temiz kardeşlerimi istisna ederek yazıyorum

Pötürgeli

Git ozaman. Ne işin var Malatyada?

Bynedim

Gittim zaten

Bynedim

Kanadadayım üstat

Ahmet

Çarşıda traktör geçen yerde bunlar normaldir

ufuk

Vatandaş spor yapsın diye öyle yapmışlar….yürüyecek direğe geldi mi kıvrılıp atlayacak….mesele bu kadar basit….

Nuri

Yapıldığı yıl çatlayan,çatlak köprüye asfalt yaması yapılan beyler deresi köprüsünümü anlatalım?Malatyada dünyada S şeklinde yapılan ilk alt geçidinimi anlatalım?Her sene yıkılıp yapılan meydanlarımı anlatalım?Bu nedenle ,yaya geçidine elektrik direğinin dikilmesi çokda abartılacak bir şeydeğil.Çok şaşırmadım.

Last edited 1 ay önce by Nuri
Mustafa

Yola bak kaldırıma bak neresinden bakarsan bak durumumuz bu işte…

MESUT

Sayın vekilim https://malatyahaber.com/haber/direk-engelli-kaldirim-yaptilar/
bu mu yüzünüzü ağartacak hizmet.
bu haber ulusallık bir haber
Malatya habere teşekkürler bu haber memlekete hizmettir.
Yöneticilerin yüzünü kızartacak bir haberdir.
sayın vekilim linki yazdım haberi okuyun lütfen yer altında hat döşemek kimsenin aklına gelmemiş mi yıl 2021
o direkleri oraya diken de o kaldırıma beton dökende kamu malını ziyan etmekten zarar vermekten savcı karşısına çıkmalı

Murat

Samsun, Trabzon ve Rize haberlerinde olurdu böyle tür ileri zekalı işler. Şimdi bizde de mevcut, Vah Malatyam…

FFM

Eskide bu da yoktu susun idare edin çok konuşanı 80 öncesini hatirlasın

Bynedim

Eskiden bu kadar şerefsizde yoktu bence keşke bir tık geri kalsaydık bu kadar kötü günlere kalmasaydık

Ferit

Bence mantıklı olan çözüm o kaldırımın komple iptal edilip yayalara karşı kaldırımı kullanmaları levhalara gösterilmeli bu da benim fikrim 😅😅😅

Taylor

Bir ülkenin tüm kaynakları ancak böyle israf edilebilinir .. Asfalt döşenir ücgün sonra eşilir inşaatlara su,elektrik vb. şeyler bağlanır,Kernek peyzajı bu kaçıncı düzenleme bilinmiyor. Burası ise tam mizahlık olmuş tüm emeği geçen ekipleri kutlamak gerek..

EROL

Vatandaşlar sağdan soldan geçer engelli vatandaş nereden geçecek.

ufuk

Öyle bir grup var ki beyni tatile çıkmış…buna bile yanlış demezler….gidin sorun bu nasıl bir kaldırım diye…yanlış dememek için kırk kılıfa girerler….

Murat

Evet doğru yorumlamışsınız, Ancak kısa zamanda elektrik hatları yer altına çekilince sorun ortadan kalkacaktır. O da Feaş.ın işidir. Yanlız bir sanat haberi dikkatimi çekti: Datça belediyesi demir profil üzerine 3 metre yüksekliğinde ve 5 ton ağırlığında büyük bir sanat eseri icra etmiş, lakin heykelin dün yapılması planlanan açılışına kimse gitmediği için açılış yarın saat 17:00 ye ertelenmiş. Belki katılırsınız diye düşünmüştüm.

Nuri

Elektrik hatlarını kısa zamanda yeraltına sen mi çekeceksin.Yanlışa yanlış diyemiyeceğiniz için ne diyeceğinizi bilmiyorsunuz.Benim de bir haber dikkatimi çekti.Datçaya gitmeye gerek yok. Ankara daha yakın .Eski başkanınızın diktiği 400 küsür trilyonluk dinozor heykelleri yerlerde çürüyormuş.Belki onada bir bahane yada palavra uydurursunuz diye yazayım dedim.

Last edited 1 ay önce by Nuri
TUNC

Güzel bir cevap olmuş, kapak olmuş, bunu nasıl açıklayacaksın merak ettim, melih gökçek in yaptırdığı dinazor heykellerine de bir kılıf bulunda gülelim

Aydın

Basit bir şekilde çözüm sunduğunuz bu durumu o mahallede okuma yazma bilmeyen 70 yaşındaki amca bile o direkleri koyarken başında duran mühendise söylüyordu ama dinleyen yoktu çünkü sorun oradaki direklerde değil sistemin başındaki liyakatsizte.

yavuz44

Tencere dibin kara senin ki benden kara diyorsun yani Akp ak değil kara diyorsun

Mahmut

heçmi kafanız basmıyı Herşeyi devlette beklemeyin Direklerin arasındaki demirleri kesin aradan geçin.

Bynedim

Direklerin ara baglantısını keserek şiddetli bir rüzğarda devrileceginide o çok çalışan kafanıza anlatırsanız sevinirim

Ramazan

Adamı şaka yaptığına pişman etmişsin..

Bynedim

Valla malatyada bu şakayı yapacak kapasitede çok az insan oldugu için bu kadar sert çıkıştım yapabilmişse helal olsun özürde dilerim

Pötürgeli

sen kimsin de Malatyalıların kapasitesine laf ediyorsun. Ğ özürlü. Sen git önce ğ nasıl kullanılır onu öğren.

Cafana

Sen önce ğ harfini kullanmasını öğren sonra Malatya hakkında yorum yap..

Bynedim

Kanadada yaşayınca türkçeye pek dikkat etmiyorum g-ile ğ arasında anlamı daraltacak çokta bir fark göremedim..Bu arada Türkçe öğretmenimi oldunuz bu arada..!

Mahmut

ğ harfini kullanmayı öğrenirsen sevinirim…

Mahmut

Direğin 12I müşterek direk olduğunu, üstteki izalatörlerde 34.5 Kv olduğunu, 12I direğinin rüzgarlı tepe kuvvetinin 900 kg, rüzgarsız tepe kuvvetinin 760 kg olduğunu, üstteki swallow iletkenlerin çelik özlü alüminyum olduğunu bilseydin sende o demirleri keser aradan geçerdin mirim.

Bynedim

Elektrikçiye elektrik dersi verme Üstad biz çok direk gördük eminim 20 cm üzeri tepeleme beton vardır.

Bynedim

O direğe platformlu araç verilmediğinde sen çıkarsın arıza olduğunda..!Bakalım bağlantısız nasıl çıkabileceksin hadi bir iki kademeden sonra salıncak gibi sallanacaksın süs betonu 20 cm dibinde 2-3 kaya öteleme bir beton ya arkadaş biz neyin ne olduğunu gördük..Müteahhit işi bu verin fırat yada fedaş mı aksamı herne ismiyse..!Yok tepe kuvveti yok bu kuvveti show mu yapıyorsun egomu tatmin ediyorsun.Yapılan iş yanlış işte ben yani çok biliyorsun sen gel bu işleri burda -(Kanada’da) nasıl yapılıyor izle biraz ufkun açılsın körelmişsindir oralarda…!

Mahmut

Burdan kalkıp kanadaya direk nasıl dikilir izlemeye mi gelecem.!!!. La gardaş masrafa deymez en iyisi gidem ben o direkleri kaldıram valla daha ucuza mal olur.

Bynedim

Mevzu bahis direğin dikilmesi yada kaldırılması değil insanların işgüzar takılması sen seyr eyle direkleri o zaman iyi seyirler…!

Nuri

Bynedim,Buralarda kendinizi heba ediyorsunuz.

Bynedim

Etmedim zaten kanadadan selamlar

Malatyasporlu

Yıl 2022 olacak halen elektrik tellerinin yer altına alınmadığını görmek!

Kaldırımlara yapılan elektrik direkleri birde yolun ortasına koyulan kapaklar yani artık bunların bir düzene konulması lazım… 1980 lerde de kaldırımın ortasında ve yolun ortasındaydı, 2022 olacak yine bu yapılar kaldırımlar ve yolun ortasında yapılıyor… Millet Mars’a iniyor biz halen kaldırımın ve yolun ortasına yapılar yapıyoruz…

Yani işin teknik şartlarını tabi düşünmek lazım ama elektrik kabloları yerin altına alınamaz mı? (İlk tokilerde yerin altında) sonra yol ortasına konulan kapaklar daha makul yerlere alınamaz mı?

hasan kaçan

işte bir mühendislik harikası daha Malatya’mıza hayırlı uğurlu olsun. yarın öbür gün tüm Türkiye ye reklam oluruz. Zır cahil biri yapsa ancak bu kadar olur. Niçin yeraltında geçirilmiyor kablolar. Hadi mecbursun havadan götürmeye yer dar oraya uygun bir direk şekli seçilir.

muhammed

Sene olmuş 2021 ,şehir merkezlerinde enerji iletiminin büyük bir çoğunluğu yer altına alınmışken buraya hala havai hat döşemek hele ki kaldırım yapıp onu kullanılmaz hale getirmek tamamen akıl tutulmasıdır. Hem belediyenin kaldırım firması rant sağlayacak hem direk firması rant sağlayacak. Bakalım daha neler göreceğiz.

Alp

Ihale yapıyorlar işi takip eden yok herkes istediği gibi yapıyor yazıklar olsun Yetkililer at gözlüğü takmış

Last edited 1 ay önce by Alp
orduzulu

bir yol yapmışlar allaha emanet bundan 30 yıl önceki yollar bundan iyi tek şerit yol kaldırım tek kişilik onda da direk var bunlardan vizyon,misyon vs. hiçbirşey yok yazık memleketime

Malatyalı

Olur böyle şeyler bir müddet sonra bir ihale daha yapılır o direkler ordan kaldirilir biraz sabır diliyorum

mlx

ne diyor sayın vekilimiz,laf değil icraat partisiyiz…aha icraat ortada..seyredin durun…

Vatandaş44

Başka emsali olmayan bir kaldırım süpersiniz malatya yöneticikerinin in çapını gösteriyor maalesef

Yeşilyurtlu

Haklarını yemeyin harika bir mühendislik ürünü…. 😂😂😂😂

ozpoturge

Liyakatın unutulduğu günlerdeyiz

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 10 7 3 0 20 9 11 24
Hatayspor 10 6 2 2 19 8 11 20
Beşiktaş 10 6 2 2 20 12 8 20
Alanyaspor 10 6 2 2 16 15 1 20
Fenerbahçe 10 6 1 3 14 11 3 19
Fatih Karagümrük 10 5 3 2 16 12 4 18
Konyaspor 10 4 5 1 14 9 5 17
Galatasaray 10 5 2 3 15 14 1 17
Altay 10 5 0 5 16 16 0 15
Adana Demirspor 10 3 4 3 15 15 0 13
Başakşehir FK 10 4 0 6 13 13 0 12
Gaziantep FK 10 3 3 4 12 14 -2 12
Yeni Malatyaspor 10 4 0 6 11 17 -6 12
Sivasspor 10 2 5 3 14 12 2 11
Kayserispor 10 3 2 5 13 17 -4 11
Giresunspor 10 2 3 5 6 10 -4 9
Antalyaspor 10 2 3 5 11 16 -5 9
Göztepe 10 2 2 6 9 14 -5 8
Kasımpaşa 10 1 3 6 10 16 -6 6
Çaykur Rizespor 10 1 1 8 8 22 -14 4

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...