Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Elazığ’ın Tepkisini Bir Tek Malatya Valiliği Ciddiye Aldı!

Gündem

01-12-2019 tarihinde yayınlandı.

Elazığ’ın Tepkisini Bir Tek Malatya Valiliği Ciddiye Aldı!

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

KANYON GEZİSİ TWEETİNİ SİLDİLER!. Malatya Valisi Aydın Baruş’un  Fırat Nehri ve Karakaya Baraj Gölü çevresindeki Saklıkapı ve Karaleylek kanyonlarının turizme kazandırılmasını amaçlayan gezisi ve açıklaması Elazığ’ı ayağa kaldırdı. Elazığ’daki tepki Malatya’da ciddi bir karşılık bulmazken, sadece Valilik etkilendi. Malatya Valiliği, Vali Aydın Baruş’un bölgeye yaptığı geziye ilişkin olarak paylaştığı Anadolu Ajansı haberini twitterden kaldırdı.

Vali Aydın Baruş’un turizme kazandırılması ve tanıtılması gerektiğini söylediği kanyonların Elazığ’ın ilçesi Baskil’e ait olduğunu savunan Elazığ’daki çok sayıda kurum ve kuruluş, düzeyi bir hayli sorunlu açıklamalar yaparak, “Kanyonlar bizimdir, bizim kalacak” sloganını kullandı.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, twitter hesabından #ElazigKanyonunaSahipÇik hastagine destek verirken, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası sert bir açıklama yayınladı ve Malatya Valisi Aydın Baruş’u “Elazığ’a saygı duymaya ve kısır tartışmalardan uzak durmaya” çağıran bir mesaj yayınladı.

Elazığ’daki kanyon tartışması bununla da kalmadı, bir işadamı derneği kanyonlara Elazığspor flaması astı.

Elazığ valiliği de aylarca önce keşfettiklerini ileri sürdüğü kanyonlar için alelacele isim ve yön tabelaları hazırlayarak kentin çeşitli yerlerine yerleştirdi.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım tweet hesabından “Elazığ’ımızda yeni keşfettiğimiz ve dünyanın yeni gözbebeği Karaleylek ve Saklıkapı kanyonlarımıza dönük levhalandırma ve yön tabelası çalışmalarına başladık…” eşliğinde kanyonların isim ve yön levhalarının asılması çalışmalarının fotoğraflarını yayınladı.

Elazığ’ın yerel gazete ve televizyonları da vatandaşları konuşturarak, Malatya’nın kanyonlara sahip çıkmasına yönelik tepkinin yayılması için kamuoyu oluşturmaya çalıştı.

“Yakında Malatya Elazığ’a el korsa ona da şaşırmam”

Elazigsonhaber.com’da yayınlanan bir yerel televizyon haberinin videosunda, bir vatandaş,  “Yakında Malatya, Elazığ’a da el korsa şaşırmam. Zaten Malatya İstanbul gibi bir vilayet oldu, biz ise Hakkari’ye, Bingöl’e benzemeye başladık. Kanyonları Elazığ valisi keşfetmişse bizimdir zaten. Ama Malatya alır, Elazığ’ın sahibi mi var?” şeklinde konuştu.

Elazığ Milletvekili Bulut bile tartışmayı ciddiye almazken…

Elazığ’daki bu tartışmayı AKP Elazığ Milletvekili Metin Bulut bile ciddiye almaz ve hemşehrilerine “Kanyonlar yerinde duruyor, bir yere gitmiyor. Malatya Valisi’nin açıklaması aleyhte bir açıklama değil, nesnel olan bir açıklama. Sakin olun”  derken, Malatya kamuoyunun da ‘gereksiz- lüzumsuz’ bulup ilgisiz kaldığı tartışmayı bir tek Malatya Valiliği ciddiye aldı.

Malatya Valiliği’nin, Elazığ’daki tartışmaları ciddiye alarak, twitter hesabından Vali Aydın Baruş’un kanyonları ziyaret ettiğine ilişkin yayınlanan tweetin silindiği görülürken, bunu geri adım olarak değerlendiren Elazığ basının, konuyu ‘kazanım’ olarak Elazığ kamuoyuna duyurduğu bildirildi.

malatyahaber.com

GÖRSEL: Malatya Valiliği’nin paylaşıp sonra Elazığ’daki tepki üzerine sildiği tweet (Kaynak:elazigsonhaber.com)

elazig kanyon1

GÖRSEL: Malatya mahreçli kanyon haberinden sonra Elazığ Valisinin tweeti.

elazig kanyon2

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
46 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
melih

Ey elazig birilerinin tanitmasini izin vermiyosan kalk kendin tanit baskil kucuk ve fakir bir ilce hicbir konuda yardiminis yok ayrica baskiller le malatyalilar gardastir var yok bir kaysisimiz var bi zahmet turuzime yardim edin de kalkinsin ve daha bircok turizim kaynagimiz ve yerimiz var insallahla kutsal topraklar gelisir

Eren

Bir Elazığlı olarak şu muhabbetten sonra utandım. Hem Elazığlıyım demekten hem böyle şeylerle anılmaktan. Bu arada Malatya valisine teşekkür ederim bir tanıtım için girişim yapmış ancak bizim bu cahil insanımız sanki olayı futbol gibi rekabete çekmiş. Kusura bakmayın sizden özür dilerim sayın valim. Yani bu yazıyı okuyan bir Elazığlı varsa işte bu şehir neden böyle anlayın bu saçma sapan zihniyetten dolayı.

LEVENT

o kanyonlar bizim köyümüzde. biz yeni keşfetmedik :)bir tarafı elazığ bir tarafı malatya. başka derdimiz kalmadı elazığ malatya savaşı mı çıkaralım

Nizamettin Opanoğlu

Dün Adıyaman,bu gün Elazığ.Ne oluyor beyler ya.Malatya eskilerden Harput eyaletine bağlı bir şehirdi,Adıyaman da daha düne kadar Malatya’nın ilçesiydi.Açın bakın yaşları 60’ın üzerinde olan Adıyamanlı hemşehrilerimizin nüfus kağıdında vilayeti Malatya yazar.Hatta bir çok siyasetçimiz Adıyaman’dan gelip Malatyaya’ya yerleşen insanlardan.Kimsenin toprağı,sınırı,Kanyonu sırtlayıp götürdüğü yok.Bana göre bu tartışmaların tamamı sadece çok küçük bir azınlığın iç dünyalarında saklı tuttuğu duyguların dışa yansımasıdır.Ülkenin o kadar sorunu,düşmanı,haini varken komşu ve kardeş şehir olan bu güzel şehirlerimizin bu tür kısır çekişmelere ayıracağı zamanı yok.Selam olsun Malatya’nın,Elazığ’ın ve Adıyaman’ın güzel,vatanperver,sağduyulu güzel insanlarına

Sekmen44

Sayın hocam kalemine sağlık. Net bir yorum. Nokta.

Salih

Elazığlıları ciddiye almayın .Kimin kime hayran olduğunu dolaşan araba plakalarından anlarsınız.Malatyalıların yetiştirdiği sanat ve iş adamlarına bakın daire müdürlüğü basit şeylerdir.

Mehmet

Malatya valisine elazığ valisini tebrik ediyorum böyle gereksiz bir tartışma ile iki kanyonun yerel tanıtımını en üst düzeyde gerçekleştirdiler
Yoksa ne yerel basında ne malatyada ne de elazığda bu konu bu kadar yer edinmezdi

m.c.d.

Elazığ ve Malatya kardeştir

sezgin

Sn Valimiz Elazigda kanyon olduğunu soylemesse elaziglilar bilmeyecek ..Valimizden Allah razı olsun elaziglilar kanyonu öğrenmiş oldu…madem kanyonunuz vardı daha önce niye sahiplik etmediniz..

Hasan

Malatya insanı anlatılmaz yaşanır Evliya çelebi çok güzel anlatmış soruyorum size malatyada. Malatyalı varmı acaba Malatyalı malatyalının yüzünden toprağını terk etmiş Adıyamanlı kardeslerimiz her tarafı elazığla almışlar siz malatyalılar hala birbirinizle uğraşın bol şanslar

Mr

NE DİYİN GARDAŞ ? Keşke haberin metnini okusaydın eyi olacağıdı…. Hasütlük Malatya’ya çevre illerden transfer edilen bir haslettir. … Yerli Malatya’lılarda yoktur. Dışarıdan gelenlerde vardır. Orcik..

paşa

Malatya valisi fırat kalkınma ajansı olarak elazığ’ın turizmine katkı sağlamak ve tanıtmak adına bir gezi yapmış, elazığlılar hemen hoplamış. elazığlılar kimse kanyon Malatya’nın demiyor. nedir bu Malatya kompleksi Allah aşkına? aşın artık bu basit kısır çekişmeleri. baskil dediğiniz ilçenizi zaten kabul etmiyorsunuz kaldı ki baskillilerin %90’ı Malatya’da yaşıyor. şimdi mi kıymete bindi.

çakırrr

yeni keşfedilme de nedir yaa.daha kendi ülkemizdeki güzellikleri bile bilmiyoruz.

Asım Bilgin - Elazığ

Böyle kısır çekişmeler ve şövenist duygular ülke insanları olarak geri kalmışlığımızın, cehaletimizin ve kitap okumayan bir toplum olduğumuzun göstergesidir. Elazığ da Malatya da Türkiyemizin birer güzide vilayetleridir. Her vilayetin kendine has coğrafi konumu ve kültürel değerleri vardır. Önemli olan ülkemizin gelişmesine, kültürel ve tarihi değerlerine sahip çıkan, insanlığın ilerlemesine katkı sunanlara destek vermek gerekir. Hepimiz kardeşiz. Elazığda veya Malatyada insanlığa hizmet verebilecek bir oluşumdan tüm bölge halkı faydalanacaktır. Dolayısıyla tüm insanlar faydalanacaktır. Bu nedenle her bir gelişme nerede olursa olsun destekleyelim ve katkı sunalım. Birbirimize lütfen engel olmayalım. İyi ve kötü günlerimizde komşuluk vazifemizi layıkıyla yerine getirelim. Kazananlar bizler oluruz. Gençlerimizi pozitif düşünen, kin ve nefret dolu duygulardan uzak tutarak biribirlerine saygılı örnek birer vatandaş olarak yetiştirmeye çalışalım.

Giyasettin

ya Elazığ olsun malatyali olsun ikiside Bizim
Canımız halkımız kavgaya gerek yok akkılı olun
ülemizin her tarafı güzel insanlarımzda sıkıntı var
Allah Hepimizin gözlerini açsın iyi bir gün olsun hoşça kalın

MALATYASPORLU

bir malatyalı olarak tabi elazig il sınırında olan her bolge elaziga ait tir yani adamların ihtiyaci var boyle yerlere zaten birşeyleri yok ne sehir ne takim ne baska birsey yazik elazig bu kanyonla dunya baş kenti olacak insallah

Veysel

Fırat kalkınma ajansı Malatya da. Elazığ ında dahil olduğu bölgeye bakıyor. Sayın Vali Fırat kalkınma ajansı olarak birşeyler yapalım demiş. Bundan daha iyi bir teklif mi olur. Vali buraları Malatya nın dememiş ki. Yorumlara bakıyorum neredeyse Elazığ ı ilhak etmişiz gibi bir hava estiriliyor. İstemiyorsanız yapmazlar kardeşim. Birileri sayın Valimize Malatya ile Elazığın hikayesini iyi anlatmalı

Adil

Ya çok üzüldüm zaten Nemrut dağını Adıyamana, Van gölünü Van iline, Uzungölü Trabzona,boğazı da İstanbula kaptırdınız.Yazııık çok haksızlık ediyorlar size…

okan

Einizde Levent vadisi tohma kanyonu girmana kanyonu günpınar şelalesi sultansuyu Aslantepe gibi değerler var onları tanıtın değerlendirin tabiki yapamazlar bir gün dahi yöneticilik yapmamış müdürü getiri kültürün başına korsan öyle çuvalalrsınızz yazık bu şehrin kaderi böyle cemat ve derneklerin elinde olmamalı

Suat

???

Gurbet

Tabi böyle olur Elazığlı elaziğlılar yönetiyor adamlar kendi illeri hakkında gayet milliler.Malatyayı kimler yönetiyor Adıyamanlılar tabi umurlarina bile gelmez çünkü adam malatyada yaşayıp Malatyayı yönetiyor ama adıyaman milliyetçiligı yapıyorlar.Ben Adıyamanlılar veya baska ilden gelenlere karşı değilim ama .malatyanın ileri gelenleri şehri maalesef terkettiler suç tamamen Malatyalılarin.Meydan Malatyali olmayanlara kaldı

Musa

Elazig a gidiyrm Malatyanin bürokratları milletvekilleri Malatya ya sahip çıkıyor diyorlar. Malatyaya geliyrm onlarda Elazığın Mv ve bürokratları Elazig a sahip çıkıyor diyor oysaki her iki ildede herkes kendi cebini doldurma peşinde bizim gibi vatandaşlarda ancak iki ili kıyaslayıp birbirimizi yeriz.

Yagiz

Kanyonlar elazig ili sinirlarindaki guzel ilcemiz baskil cevresindedir bu kanyonlar elazigimizin degeridir valimiz gereken calismayi yapiyorlar bir kerede kendinize ait olani sahiplenin malatyalilar ayiptir etik degildir bu yaptiginiz

Ss

Bir vatandaş olarak da söylenir bu Doğu Anadolu yu geliştirmek adına.

Emrah

Malatya da elazığlı müdür var ama elazığda malatya lı müdür varmı araştırılsın 2. Sİ malatya bayındır memur sen sendika başkanı elazığlı yönetimleri de elazığlı adamlar memleketçilik yapıyorsa bende yaparım kimse kusura bakmasın ben bulunduğum konumda tek bir elazığlı dahil çalıştırmam mademki böyle bütün bölge müdürlükler elazığda sebebi nedir acaba kimsenin sesi çıkmıyor. Malatya lı lar dikkat edin bir kurumda 5 kişi olsunlar bir tane malatya lı barındırmslar

Yunus

Bütün bölge müdürlüklerini götürdünüz.Bir Malatyalı olarak diyorumki bizim sahibimiz yok.Bakarmısınız Malatyada kaç tane kurum müdürü, kaçtane okul müdürü Malatyalı. Malatyada bingöllü,Adıyamanlı helede Baskilli moda.Elazığda kaçtane okul müdürü yada kurum müdürü Malatyalı. Kanyonlarınızda yerinde duruyor güle güle kullanın.
Saygılarımla.

Mehmet

Ha elazığ ha malatya aynıyız nedir bu taşkala

Turgay Paşa

Bu Elazığ daki bazı STK ları sorumsuzca yaptıkları konuşmalardan dolayı kınıyorum. Ya arkadaş kanyon ha sizin ha bizim ne fark eder. İki vilayet de Türkiye Cumhuriyeti içinde değilmi. Bu kavganın anlamı yok yazıktır. İki ilin vatandaşlarını birbirine düşüreceksiniz.

Bilirkişi

Malatya’daki devlet memurlarının %90ı Elazığlı kurum müdürlerinin %90 Elazığlı bir malatyali olarak tebrik ediyorum Elazığliları vatandaşı memuru vekili birbirine sımsıkı sarılıyor ama bizim malatyada ne hikmetse bir malatyali düşmanligi var ne belediye başkanı ne millet vekili kimse hiçbir yerde malatyali istemiyor Malatya’da yasayabilmenin tek şartı var Elazığli yada Adıyamanli olacaksınız yazıklar olsun ÖZ VATANINDA GARİPSİN ÖZ YURDUNDA PARYA.

GAKGO

1847 yılındaki idari ,bölünmede Malatya Livasının bu defa Harput eyaletine bağlandığı görülmektedir. Malatya’nın yanı sıra, Harput eyaletinin diğer Livaları Merkez Liva, Arapgir ve Besni’dir.

fatih

Yav he he.Eğlenin avunun

Malatyalı

Ben bu haberden birşey anlamadım. Çünkü hem valimizin twitine baktım orada en üstte duruyor hem de valiliğin twittırına baktım orada da retwitte duruyor.

tuğrul

Yazıklar olsun. Malatya’daki bölge müdürlüklerinin hepsi elazığ’a gitti, çıt çıkmadı. en son giden meterolojiyi Malatya geri almak istedi kıyamet koptu. Malatya’daki resmi kurum müdürlerinin çoğu elazığ, bingöl ve adıyamanlı. Malatyalı biri elazığ’a müdür olmaya kalkınca kıyameti koparıyorlar. şehir hastanesi sözü içinde Malatya’nın da bulunduğu 30 büyük şehre verilmişti, elazığlı vekiller ne yapıp edip elazığ’a yaptırdılar. Malatya son seçimde ak partiden %70 oy aldı, elazığ zorla, kıl payı kazandı. bütün yatırımlar elazığ’a yapılıyor. buradan Malatya vekillerine sesleniyorum böyle giderse mhp ve chp’nin oyları artar. benden söylemesi. dost acı söyler.

berk

çünkü elazığ dengimiz değil onun için biz yani malatya halkı ciddiye almayız malatyamız her konuda elazığın önündedir NOKTA

bir malatyalı

kanyonlar elazığındır nokta

sahibisi

Elazığ adıyaman a benzemez!

Malatyalı

Sizin olsun baba lüzumu yok..

Malatyalı

Vali bey ne güzel demiş turizme kazandıracağız malatya yazıhana yada Hekimhana taşıyacağız dememiş. Elazığlılarda alınmış bizim ne işimiz olur turizm ile biz orçik satalım malatya ya gidip çalışalım sonra Elazığ milliyetciliği yapalım vs çok asmamak lazım

Kaysıcı

İlginç biz diyoruz Malatya sahipsiz,
Elazığ lı vatandaş da Elazığın sahibi yok sahipsiz demiş.

Malatyalı

Yakın zamanda doktora için Elazığ Fırat Üniversitesine başvurdum. Toplam 3 kontenjan için 7 kişi başvurdu. Başvuranlardan sadece 1 kişi Elâzığ’lı diğerleri çevre illerden gelenlerdi. Sonuç 3 kişilik kontenjan için sadece bir kişi aldılar. Diğer 6 kişi yetersiz sayıldı. Adamlar kendilerinden olmayanı barındırmıyorlar…. İnsanlık bakımından İnönü üniversitesinin tırnağı olamazlar…

Salih

Bölge müdürlükleri gitti sadece atıl durumda ki vakıflar bolge müdürlüğü kaldi onun kac personeli var gitmeyen birşey kalmadi valimizimde arkasındayız Benim bi yakınim Elazig a müdür olarak atandı çalıstirmayip baska ile tayin ettiler Elazığ da Malatyalı müdür mü olur diye Malatya nin ekmeğini yiyip nankörlük yapiyorlar.

cirmiktili

2002 yılnda orada bende Kara Leyleğe rastlamıştım. Uzaktanda olsa bir iki fotoğraf çekebilmiştim (filmli makine ile)

Bynedimyan

Şu elazıga gelen ve var olan bürokratları kıskanıyorum Malatya’da var olan bölge müdürlüklerini kendi illerine çektiker helal olsun ve izlenimlerim kadarıyla çok ta güzel çalışıyorlar ve çalıştırıyorlar helal olsun toprağını seven ve kollayanlara tamam ülke hepimizin ama adamlar çalışıyorlar ve çalıştırıyolar…

Elâzığ23

Bizim bürokratlar mi çalışıyor Allah aşkına. Elâzığ in hala stadı yok. Asıl Malatya bürokratlarına helal olsun

Mr

Elazığ’ın takımı da yok …Netceniz stadı. Önce bir üst lige çıkın…

Cengiz

Arkadaşım iyi ki öyle yapmışlar.Bölge. müdürlükleri, Akel acele Elazığ tarafından 1970 ki yıllar da aldıkları Fırat Üniversitesi Elazığ da ki müteşebbis ruhunu yok etmiş sanayisi YÖK denecek kadar az Fırat üniversite kampüsü ile İnönü kampüsü kıyaslanamaz..Elazığ’ın bu zihniyet Malatya’ya irili ufaklı 800 fabrika ve işletme kazandırmıştır.Malatya’da 3.organize dolmak üzere bilgilerinize sunulur,

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 15 12 3 0 31 11 20 39
Konyaspor 14 7 5 2 23 13 10 26
Hatayspor 14 8 2 4 23 14 9 26
Fenerbahçe 14 7 3 4 20 17 3 24
Alanyaspor 15 7 3 5 20 23 -3 24
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Fatih Karagümrük 14 6 4 4 21 18 3 22
Galatasaray 14 6 4 4 19 17 2 22
Beşiktaş 15 6 3 6 22 22 0 21
Adana Demirspor 15 5 5 5 20 20 0 20
Sivasspor 15 4 7 4 21 15 6 19
Antalyaspor 14 5 3 6 18 20 -2 18
Gaziantep FK 14 5 3 6 17 21 -4 18
Altay 14 5 2 7 18 21 -3 17
Giresunspor 14 4 4 6 12 12 0 16
Kayserispor 14 4 4 6 18 22 -4 16
Yeni Malatyaspor 14 4 1 9 12 23 -11 13
Göztepe 14 2 5 7 13 20 -7 11
Kasımpaşa 15 2 5 8 14 22 -8 11
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...