Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Malatya Bunları Haketmiyor”

Gündem

24-10-2020 tarihinde yayınlandı.

“Malatya Bunları Haketmiyor”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Malatya’da partisinin il kongresine katıldı, il merkezinin açılışını yaptı. Babacan, kongrede yaptığı konuşmada, “Malatya bunları hak etmiyor. Biz Malatya’nın dertlerini biliyoruz. Derdi çok ama Malatya’nın DEVA’sı hazır. Malatya’nın demokrasiye, atılıma ihtiyacı var, DEVA’ya ihtiyacı var. Malatya’ya, Türkiye’ye DEVA olmaya hazırız.” dedi.

İL BİNASININ AÇILIŞI
Babacan, Malatya’da ilk olarak il binasının açılış törenine katıldı. Tavşantepe’de karşılanan DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan daha sonra seçim otobüsü ile kent merkezinde halkı selamlayarak il binasının açılış törenine geçti. Davul zurnayla karşılanan Babacan’a vatandaşlar da ilgi gösterdi.

DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş, açılış konuşmasında 9 Temmuz’da Genel Başkanları Ali Babacan tarafından görevin kendilerine tevdi edilmesi ile birlikte hemen harekete geçtiklerini ifade ederek, hızla il teşkilatlanmasını hazır hale getirdiklerini söyledi.

Daha sonra söz alan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise Malatya’da olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu güzel şehirde bulunmaktan dolayı son derece mutluyum” dedi.

Malatya İl Başkanlığı’na Onur Güneş’in getirilmesinden sonra teşkilatlanmanın hızla tamamlandığını anımsatan Babacan, ilçe kongrelerin tamamlandığını ve bugün de 1’inci il kongresini gerçekleştireceklerini ifade etti. Malatya’nın kendileri için özel ve önemli bir il olduğunu dile getiren Babacan, “Böylesine önemli bir şehirde, il merkezimizin açılışını sizlerle birlikte açmanın onurunu yaşıyoruz. Bugün açtığımız hizmet binamızın, Malatya’ya ve tüm ülkeye hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile DEVA Partisi Malatya İl Teşkilatı hizmete açıldı. Genel Başkan Babacan, daha sonra İnönü Caddesi üzerindeki esnafları ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşların yakın ilgisi ile karşılanan Babacan, Malatya’ya deva olmaya geldiklerini söyleyerek esnafın sorunlarını çok iyi bildiklerini söyledi.

KONGREYE KATILDI
Babacan, kentteki bir otelde düzenlenen partisinin Malatya İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, eğitim sisteminde sorunlar bulunduğunu savundu.

Katılımın pandemi sürecine rağmen yüksek olduğu kongrede Genel Başkan Babacan kürsüye kendisine hediye edilen Yeni Malatyaspor atkısı ile çıktı. Malatya’da bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Babacan, “Gelin eski mağdurların yerine yeni mağdurlar eklemeyelim. Gelin bu haksızlığa birlikte karşı çıkalım kendisi gibi düşünmeyenlere hain diyenlere karşı çıkalım” dedi.
Malatya’da son günlerde il teşkilatının zorluklarla karşı karşıya kaldığını ifade eden Babacan, partisi için Malatya’da hazırlanan afiş ve billboardlarının söküldüğünü söyledi.
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Malatya İl Kongresi’nde konuştu. Babacan şu ifadeleri kullandı:

“Mütevazı bütçelerle hazırladığımız materyallerimiz söküldü

Malatya İl Kongremizi duyurmak için kongremizle ilgili tanıtım materyalleri hazırladılar. Yarın şu anda iktidarda olan partinin kongresi var. Bizim kongre duyurularımızla ilgili hazırladığımız pek çok materyal indirildi, söküldü. Anons çalışmaları yapılıyordu. Bu gürültü kirliliği diyerek engellediler. İktidar partisinin araçları daha da yüksek sesle her türlü çalışmayı yaptı, onlara karışan yok. Bizim mütevazı bütçelerle yaptığımız tanıtım çalışmaları nasıl son dakikada iptal ediliyor?

2017 Anayasa değişikliği yaptık. Seçilen cumhurbaşkanının partisiyle ilişki kesilirdi. O madde çıkarıldı. Ama yemin maddesi değişmedi. Cumhurbaşkanının yemin maddesinin son bölümünü okuyayım: “Üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma, büyük Türk milleti ve tarih huzurunda namusum ve şerefim üzerine ant içerim.” Malatya’da bizim pankartlarımızı indirenler, bilboardlarımızı sökenler, LED yayınları durduranlar kimden güç alıyor da yapıyor bunu?

28 Şubatta hor görülenler böyle olsun istemediler

28 Şubat’ta hor görülen kesimler nasıl bir ülke hayal etmişlerdi? Tek bir sesin bütün sesleri bastırdığı bir ülke mi hayal etmişlerdi? Devran dönsün ve aynı adaletsizlikler bu defa başkaları tarafından yaşansın mı istemişlerdi? Hayır. O gün bu siyasi partiye destek verenlerin büyük çoğunluğu bugün derin bir hayal kırıklığı içinde. “Biz böyle olmasını istememiştik” diyorlar. “Bize yapılan haksızlıkları başkalarına yapmak için iktidar olmadık” diyorlar. “Bu yapılanlar bizim ahlakımıza, inancımıza, örfümüze, adetimize uymaz” diyorlar.

Cem Evlerine ilişkin talepleri karşılayacağız

Biz insanların inançlarının gereğini korkusuzca ve huzurla yaşayabilecekleri özgür bir ortamı oluşturacağız. Vatandaşlarımızın inanç, kültür ve referans ekseninde hak ve özgürlük taleplerini adalet temelinde karşılayacağız. Alevi vatandaşlarımızın başta Cem Evlerine ilişkin talepleri olmak üzere inanç, düşünce ve davranış temelinde birikmiş sorunlarının çözümü için gerekli her türlü adımı atacağız. Tüm din ve inanç gruplarının kamusal görünürlüklerinin önündeki tüm kanuni ve idari engelleri ortadan kaldıracağız.

Dünya dış politikamızı bizi dinleyecek

Eskiden Türkiye arabuluculuk yapardı, hakemlik yapardı. Sözümüzün gücü vardı. Ama şimdi bunu kaybettik. Biz dış politikadaki bu yanlışlara son vereceğiz. Sözümüzü gücünü artıracağız. Kavgadan beslenmeyeceğiz. Konuştuğumuzda tüm dünya Türkiye’nin sözüne kulak kabartacak.”

Babacan’ın konuşmasında öne çıkanlar diğer ifadeler şöyle:
“8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal, orta direğin ülkemizi ayakta tutacağına inanıyordu. Bugün orta direk yıkılıyor. Hükûmet ülkenin kurumlarını yerle bir ettiği için orta direk yıkılıyor. Eskiden Türkiye arabuluculuk yapardı, hakemlik yapardı. Şimdi kimsenin güvenmediği bir ülke olduk. Herkesin şüphe duyduğu bir Türkiye var atık. DEVA Partisi, dış politikada sözümüzün gücünü arttıracak. Kavgadan beslenmeyeceğiz. Konuştuğumuzda tüm dünya Türkiye’nin sözüne kulak kabartacak.
Kendi fikrine benzeyen, tornadan çıkan çocuklar ve gençler yetiştirmenin derdine düştüler. Kendilerine benzeyen, kendileri gibi tornadan çıkmış bir nesil itiyorlar. Adeta toplum mühendisliğinin izlerini görüyoruz.
Eğitimde parası olanla olmayanlar arasında hiç bu kadar fırsat eşitsizliği olmamıştır. Sadece parası olanın değil, herkesin iyi eğitim alması için çalışacağız. Eğitimi üç yaşında başlatacağız. Dil eğitimini anasınıfından itibaren çocuklarımıza sunacağız. Soru soran, tweet attığı için gözaltına alınan bir nesil istemiyoruz. Gençler tweet atmaktan korkuyoruz diyorlar. 280 karakterden, klavyeden korkan bir devlet anlayışına nasıl saptınız?
Soru soran, sorgulayan bir nesil istiyoruz. Çağdaş dünyanın temelinde eleştirel düşünce yatar. Yeni nesil sizin tek tip, tek kalıp yaklaşımınıza isyan ediyor”
Şehirlerin yerel dinamiklerini harekete geçireceklerini ve her şehir için ayrı projelerinin olduğunu da ifade eden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Malatya’nın da sorunlarına değindi. Malatya’nın alt yapı ve ulaşım problemlerinin biran önce tamamlanması gerektiğini de belirten Babacan, özellikletarımda sulama sorununun biran önce çözülmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
2002’de AKP hükümetinin kurulduğunda Türkiye’nin tarımsal ihracatı ile ithalatının başa baş olduğunu da anımsatan Babacan, “Bugün 9 milyar ithalat, 5 milyar dolar ihracat var. Bu açığın sulama projeleri ile kanalları ile önemli bir miktarını kapatabiliriz. Ama biz su diyoruz kanal diyoruz onlar kanal İstanbul diyor problem burada. Çünkü orası rant projesi Çiftçi su bekliyor. Sanayide Malatya’da önemli bir şehir. Ama son yılarda sanayi üretimi artmıyor. En önemli sorunlardan biri işsizlik, biz Malatya’da tarımsal sanayi ve ekonomiye gerekli destekleri vereceğiz. Kayısı üretimi ve ihracatının artması için destekleri artıracağız. Malatya birinci derecede deprem bölgesi, ama kentsel dönüşümde yapılanma yok. Üniversitelerle ilgili sorunlar var. Turgut Özal Üniversitesi’nin halen bir kampüsü yok, akademisyen yetersizliği var. İnönü Üniversitesinde yeterince ödenek verilmiyor. Tıp Fakültesi henüz istenilen düzeyde çalışamıyor. Eğitim de ülkemiz  için su gibi ihtiyaç,  Kent içi ulaşım yeterli değil, imar yolları açılmadığı için trafik sorunu var. Otopark sorunu var. Nazım imar planı henüz çıkarılmamış, bu sorunların çözümü için gerekeni yapacağız. Sizler de bu kötü yönetimden fazlasıyla nasibinizi aldınız. Malatya bunları hak etmiyor. Biz Malatya’nın dertlerini biliyoruz. Derdi çok ama Malatya’nın DEVA’sı hazır. Malatya’nın demokrasiye, atılıma ihtiyacı var, DEVA’ya ihtiyacı var. Malatya’ya, Türkiye’ye DEVA olmaya hazırız.

Eğitim sistemindeki sıkıntılara son vereceklerini belirten Babacan, “Biz DEVA Partisi olarak eğitimde öncelikle fırsat eşitliğini, adaleti ve insanı merkeze alacağız. Türkiye’nin doğusu ile batısı, şehirleriyle köyleri arasındaki eğitim farkını azaltmak için canla başla çalışacağız. Sadece parası olan değil, herkesin iyi eğitim alması için çalışacağız.” dedi ve şöyle devam etti:

“Eğitimi 3 yaşında başlatacağız. Çocuklarımızın erken yaşlarda doğuştan sahip oldukları özellikleri dikkate alan bir eğitim sistemi uygulayacağız. O çağı geçirdiğiniz zaman, o çağda kapabilecekleri bazı şeyleri çocuklar ileride kapamıyor, anlayamıyor ve o fırsatı kaçırmış oluyorsunuz. Dil eğitimini ana sınıftan itibaren çocuklarımıza sunacağız. İlkokulda da dil eğitimi yoğun şekilde devam edecek. Biz çocuklarımıza ezberlemeyi, ezberlediklerini tekrar etmeyi değil sorgulamayı öğreteceğiz.”

Bülten- AA

babacan malatya

babacan malatya1

babacan malatya2

babacan malatya3

babacan malatya 1

babacan malatya4

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
34 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Battalgazili

Sırf Tayyip başkanı indirmek için her koldan saldırıyorsunuz. Sen de adın gibi biliyorsun ki iktidar olamazsın, Ak parti’den ne kadar oy tırtıklarsan efendilerini o kadar sevindireceksin.

Salih

Ülkemizin sorunları hepimizin sorunları burda parti veya kişi gözetmeden ortama( Ekonomi, İşsizlik. Eğitim vb.)bakmak lazım. Şuan her konuda dibi yaşarken borçlanmalar artarken insanlar huzursuz ve Mutsuzken neyi tartışıyoruz anlamıyorum. Evet Güzellikleri İyi yönetim şekilleri oldu oldu kimse inkar edemez lakin artık 20 yıl olacak ve güç o kadar büyüdü ki kimse gerçekten düşündüğünü söyleyemez savunamaz hale gelirken insanlara farklı resimler sunmanın mantığı yok. ülkede olan her olumsuzluğun önünü dış güçlere yıkarak, veya farklı şekilde birilerine düşman olarak mağdur rolü oynama dönemleri bitti. her şeyden önce ülkeye biraz huzur gelsin insanlar birbirine saygı duysun ötekileştirmeler olmasın birisi farklı düşünüyorsa hain ilan edilmesin artık gerek iktidarı gerek muhalefeti birileri iyi ekip kurduysa ve bu ülke için bişeyler yapmak için yola çıktıysa bunun adını birileri için birilerini devirmek için mantığı basitleşti artık. Hak Hukuk Liyakat Adalet.

kaan

Keşke,yeni seçilen yönetim kurulu üyelerinin adları yazılsaydı,habercilik gereği iyi olurdu,bizde bilgilenirdik……Birde Ahmet beyin PKK ile ,OSLO ve DOLMABAHÇE görüşmelerini ne çabuk unutmuş,OSMAN ÖCALAN ın TRT de iktidara oy istemesi unutulacak şeyler değil ama,insan hali bazen oluyor……………………………….

Abdullah

Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner. Erbakan’a yapılan da böyle bir şeydi. Babacanın parti kurması yadırganacak bir iş değildir. Yani ihanet etti demek saçmalık olur. Böyle bir durumda da parti kırmayıp ne zaman kuracak.

Salih Beyoğlu

Demedi demeyin, yarın Deva partisi güçlenirse kötü söz söyleyenler kapısında yatacaklardır. İnsan güce itaat eder bu dünyanın her döneminde böyle olmuştur. Bugün şehrimizde milletvekili olarak övgüyü fazlası ile hakeden tek vekil sayın Çalık, Onun son dönemi böylece ak parti Malatya da gücünü kaybedecek. Malatya’da güç dengesi değişecek. Demedi demeyin.

mlx

Seçim olsun ali babacana oy verecem hemde kesinlikle adayına bakmadan.ilerisi çok iyi olacak babacanın.

Akıldane

Yorumlara bakıyorumda klasik kahve siyaseti muhabbeti.sayın babacan burada yorum yapanlardan buna kendimde dahil,çok donanımlı çok kaliteli bir insan ki bakanlık yapmış.akp den her ayrılan düşman her katılanı dost görmek basit kafanın,düz mantığın ötesi değil.

Ahmet

kibar adamsin ama ülkemize her taraftan saldırıyorlar sizde ses yok kusura bakma sana güvenmiyorum boşuna parti kurdun ha yine de allah yolunu açık etsin…

kündübekli

Şaka gi zatlar yaşıyor bu ulke de ulkeye her taraf dans saldırı var mış he babam he boyle devam et

Has Malatyalı

Siyasi politiki bir kenara bırakalım, böyle donanımlı, sevilen ve dürüst bir teknokratın kovulup yerine sayın damatın getirilmesi, nerdeeeen nereye, dedirtiyor.

Turan

Ak Parti’liler kendileri dışında kimse kimseye yaşam hakkı tanımıyor. Babacan’ın afişlerini kaldırınca yirtinca elinize ne geçiyor. Bütün reklam panolarında aynı adamları görmekten bıktık artık. Saygı sevgi merhamet hiçbir şey kalmamış. Küçükler de kalkıp büyüklere bakıyor. Onlar da sosyal medyada sabah akşam kendileri dışında herkese küfrediyor. Sonumuz böyle olmamalıydı.

Sontajci

Memlekete hayırlı olur bu gibi işini bilen insanlara ihtiyacımız çok.

Hasan

Bu adam düzgün adam ve ekonomiyi çok iyi biliyor

Ahmet

Ülkemize milletimize hayırlı olur inşallah.

Malatyahmet

Dunyada ilkleri yapan bir belediye baskani olduktan sonra akp 3 vekile duser sonra da geciken dagilmayi izleriz

Mirro

İzlemeye devam

Murathan

Tayyip olmasaydi sen kimdin oteki kim. Hele birde sen boyunun ölçüsünü al babacan. Al sana meydan.

Bynedim

Sayın babacana saygı duyuyorum neden eskiden konuşmadığınız diyenlere mevcut başkana sorun ve biraz mantık şimdi sen öyle çıkıp oldugun partiyi eleştiremezsin adama sormazlar mı o zaman git bence bu adamda çok müdahelede bulundu en sonda giderim dedi ve bu geçen süre içinde gördükte yok fetöcüsün susmazsanız şöyle yaparız dendi ve bu adam eminim ki ateşin sönmesini bekledi küllerinden doğdu bu ülke için taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun taşı sökeninde belasını versin

Hak adelet

Sayin baskan ülkenin gidisatini bizde görüyoruz ama yinede elimiz gidip akpartiye oy veriyor.rabbim hakkimiza hayirlisini versin.

Pötürgeli Xalô Ramo

O zaman konuşma kardeşim, mantığa bak ülkenin gidişat kötü ama yinede akp ye oy veriyorum ?

Ahmet

Ülkemizi siyaset mühendisliği ile dizayn etmek isteyen dış güçler,(mesela ABD başkanı olacak Biden) Dünya ya meydan okuyan,ülkemizin haklarını her platformda arayan C.Başkanımızı indirmek için her şeyi yapıyorlar.Bu çalışmalarının sonucunda Beş benzemezleri bir araya getirdiler.Mhp yi ele geçirme operasyonu başarısız olunca İyi partiyi kurdurup böldüler.Ak partiden ise ne koparirsak kârdır diyip bu partileri kurdurdular.Ülkücüyüm diyen iyi partiyi PKK nin partisi HDP ile,Saadet partisini CHP ile yanyana getiren güç,şimdi de bu yeni kurulan partileri bu oluşumun içine katıyor.Ali Babacan da biliyorki %1oyu zor alacak.Ali beyin neyin peşinde olduğunu görmek hiçte zor değil.

Mehmet Ali.

Ahmet bey yazdıklarınıza göre siz A Haber izleyerek mutluluğa ermişsiniz. Doktora gitmenize gerek yok
Benden sana bir dost nasihatı diş güçlere fazla akıl yorma ziyan olursun

Mirro

Kesin ulusal yada halk TV izliyorsun

kündübekli

Mantığa bak ulusal kanalın kime ait oldugunu dahi bilmiyor ama kesin ulusal kanal izliyorsun diyor güzel kardeşlerim azıcık sorgulayın azıcık sorun azıcık mantık ezbere yasamayın şu hayatı ulkenın hali ortda iyi uykular

Ahmet

Doğru söylememiz sizi rahatsız etmiş.Ama kafanızı deve kuşu gibi toprağa gömerek gerçekleri yok sayamazsiniz.Emperyalist güçler artık ülkeleri ele geçirmek için savaşmıyor.Terör örgütlerini kullanıyorlar.Yada içerden işbirlikçi buluyor.ABD başkanı olacak olan Biden ,Türkiye’de muhalefeti destekleyerek Sn.C.Başakanini indirebileceklerini söylüyor.Bunlari görebilmek için TV izlemeye gerek.Tek ihtiyacınız çalışan bir beyin.

Pötürgeli Xalô Ramo

Ahmet Bey size tavsiyem A haber izlemeye biraz ara verin.??

Ahmet

Pötürgeli kardeşim ,bir önceki yorumumda tv izlemediğimi söyledim.Sadece tarafsız bir gözle ülkemize yapılan saldırıları görüp ,birazda beynimi çalıştırınca her şeyi görüyorum.Size tavsiyem,benim gibi yapın.Tabii ülkesini, bayrağını,vatanını,milletini seven biri olmak gerekiyor bunları görebilmek için.

Yılmaz

Sen hiçbirşeyi hak etmiyorsun sana verilen her oy chp ve hdp veriliyor sen kuklasın

fatih

He siz anlatın biz dinliyoruz zaten rektor bey deva partisine calisiyor

Türkiye sevdalısı

Ah sayın Babacan ah keşke bu konuşmaları önceden yapabilseydiniz yıllarca rahmetli hocam Erbakan ve rahmetli Muhsin başkan ve partilerin in önü kesilirken sizde bakandiniz bir gün konuştunuz mu.

Ali

Seviyorum bu adamı

Burak

Çok zeki bir adam inşallah ülkemiz için hayırlı olur

Turgut

İbrahim Gezer. Malatya ya deva olacak tek kişi. Kardeşimde Ahmet Kızılay tarafından İnönü üniversitesi genel sekreter liğine getirildi. O da İnönü üniversitesi ne deva olacak.

hakan

çok haklısın bunlar çalıştıkları (yani hiç çalışmadıkları sadece maaş aldıkları) kurumlara çok faydalı oldular ya….

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 9 6 3 0 19 9 10 21
Hatayspor 9 6 1 2 18 7 11 19
Fenerbahçe 9 6 1 2 13 9 4 19
Beşiktaş 9 5 2 2 18 11 7 17
Fatih Karagümrük 9 5 2 2 15 11 4 17
Galatasaray 9 5 2 2 14 12 2 17
Alanyaspor 9 5 2 2 14 14 0 17
Altay 9 5 0 4 15 14 1 15
Konyaspor 9 3 5 1 12 9 3 14
Adana Demirspor 9 3 3 3 14 14 0 12
Kayserispor 9 3 2 4 13 15 -2 11
Gaziantep FK 9 3 2 4 11 13 -2 11
Sivasspor 9 2 4 3 13 11 2 10
Başakşehir FK 9 3 0 6 11 12 -1 9
Antalyaspor 9 2 3 4 10 14 -4 9
Yeni Malatyaspor 9 3 0 6 9 16 -7 9
Göztepe 9 2 2 5 9 13 -4 8
Giresunspor 9 2 2 5 5 9 -4 8
Kasımpaşa 9 1 3 5 9 14 -5 6
Çaykur Rizespor 9 0 1 8 6 21 -15 1

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...