SON DAKİKA

Havalimanında 1 Yılda 5 bin 477 Uçak Trafiği

Havalimanında 1 Yılda 5 bin 477 Uçak Trafiği

Malatya Havalimanı’nda geçen yıl yolcu trafiği 651 bin 388 ve uçak trafiği 5 bin 477 oldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Malatya Havalimanı’nın 2021 yılı Aralık ayı ile 2021 yılına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıkladı. Buna göre Malatya Havalimanı’nda geçtiğimiz aralık ayında, iç hat yolcu trafiği 49 bin 717 oldu. Aralık ayında, Malatya Havalimanı’na iniş-kalkış yapan uçak trafiği iç hatlarda 403’e ulaştı. Kargo, posta ve bagaj gibi yük trafiği aralık ayında toplamda 384 ton oldu.

Geçen yılki 12 aylık dönemde ise Malatya Havalimanı’nda yolcu trafiği 651 bin 388, uçak trafiği 5 bin 477, kargo, posta ve bagaj gibi yük trafiği ise 5 bin 985 ton olarak gerçekleşti.

Bülten- iha

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

1 yorum yapılmış

  • Malatyam İÇİN (2 hafta önce)
    Ben sadece ilimiz adına üzüldüğüm SİVİL HAVALİMANI BİZE NEDEN ÇOK görülüyor. Haberleri takip ediyorum Türkiyede birçok yere yapılıyor. Bize gelince ERHAÇ mükemmelmiş. Bizim nüfusumuza SİVİL havaalanı gerekiyor. Birçok Prof.Doç. ve bilim adamlarımız neden diğer yakın illere gitme gereksinimi duyuyorlar. ARTIK yeter gerçektende. PİST sayısı fazla bir svil havaalanı istiyoruz. SEFER sayısı fazla bir HAVAALANI istiyoruz.
    0
    0
    Yanıtla
2022-01-27 07:43:17