Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

‘Kuzey Çevre Yolu’nun Önemini Her Platformda Dile Getiriyoruz’

Gündem

03-02-2021 tarihinde yayınlandı.

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Malatya’daki yatırımlara ilişkin açıklamalarda bulunan AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, “2020 yılı tüm dünya için sıkıntılı bir yıl oldu. Buna rağmen yatırımlar ve bu yatırımlara kaynak ayrılması noktasında devletimiz gerekeni yapmıştır, yapmaya da devam ediyor. Özelde Malatya’mız için önem taşıyan yatırımların çalışmalarını yakından takip edip, tamamlanması ya da ilimize kazandırılması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Öncelikli ve aciliyet arz eden hizmetlerin ivedilikle hayata geçirilmesi noktasında çalıştıklarını kaydeden Tüfenkci, “Malatya’mıza kazandıracağımız her hizmetin şehrimizin geleceğinin teminat altına alınmasına yönelik bir kilometre taşının daha yerleştirilmesi anlamı taşıdığı bilinciyle hareket ettik, bundan sonra da etmeye kararlıyız. Tüm dünyanın zor bir süreçten geçtiği aşikar.

Buna rağmen ülkemizdeki yatırım hamleleri sürmekte. Özelde de memleketimiz Malatya için önem taşıyan yatırımların devam eden süreçleri var. Mesela Kuzey Çevreyolu. Burası hakikaten Malatya’mız için önemli ve de bir an önce halledilmesi gereken bir yatırım. 52 kilometre uzunluğundaki çevreyolumuzun yapımı sürüyor. Buranın ilimiz için ne kadar büyük arz ettiğini her platformda dile getiriyoruz. İnşallah en kısa sürede hizmete açılması en büyük gayemiz olacak. Ulaşım konusunda önemli yatırımlar aldık, halihazırda devam eden projelerimiz var. Bunlardan birisi olan Tohma Köprüsünü inşallah önümüzdeki günlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile birlikte açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.

Tüfenkci, devam eden yatırımları tamamlamak için gayret sarf edecekleri de kaydederek sözlerine şöyle devam etti:

“Büyükşehir Belediyemiz eliyle yapılan ve tamamlanan yatırımlar söz konusu. Birkaç örnek vermek gerekirse, Eski Yimpaş binamızı yeniden projelendirilerek Malatya’nın kültürel yapısına kazandıracağız. Orduzu’da 5 bin kişilik çok fonksiyonlu bir kapalı spor salonunu gençlerin hizmetine sunacağız. Beydağı Tabiat Parkının bir bölümünü faaliyete geçirdik, diğer bölümü de halkımızın hizmetine sunulacak inşallah. Bölge gençlik kampı merkezini yapıyoruz. Burası ilimizin gençleri değil sadece, bölgenin gençlerine de faaliyet alanı olacak. Gençlerimizin semt sahaları, gençlik merkezleri ile hem spor yapacakları hem de çeşitli aktiviteler yapacakları projeler gerçekleştirdik. Gençlere hitap eden çok önemli yatırımlar kazandırdık, kazandırmaya devam ediyoruz.
Malatya’mız 6. Bölge Teşviklerinden faydalanan iller arasına sokmuştuk. Bunu 1 sene daha uzattık.

Kayısıda lisanslı depolama çok önemli yatırım. Bunun faydalarını zamanla daha iyi anlayacağız. TMO’nun da kayısı alımıyla birlikte Malatya’nın en önemli ticari ürünü hak ettiği değeri kazanmaya başladı. Bu kıymetli ürünün, güzel bir ortamda değerlendirilmesi noktasında da yine Büyükşehirimiz eliyle yeni bir Şire Pazarı yapıyoruz inşallah. Yapacağımız modern Şire Pazarı gerçekten çok güzel olacak. İnşallah yakın zamanda temelini atacağız. Yine yeni buğday pazarımızı yapıyoruz. İnşaallah bu hizmetlerimizi en kısa sürede halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz.”

Bülten- malatyahaber.com

tufenkci 1

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
48 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
keklik

dalga geçmeye devam ağam bizimle eğieniyor belki inanan olur

mustafa ali

malatya oy ver çevre yolu hemen bitecek merak etme! hızlı tren de jet gibi gelecek merak etmeyin emi! ama oy verin haa unutmayın oy vermezseniz bizden başkası yapamaz ona göre malatyaya hiçbir yatırım gelmez oy verin tamam mı!

Ali

Ya sayın eski bakan.
Ati alan Üsküdari gecti sen daha halen bu işin lafını yapıyorsun.
Kuzey çevre yolu için laf devri geçti icraat lazım icraat ICRAAT!
Bu işi bitirmeyeceksiniz çekilin yav!

Özer

Malatyalı olarak, Çevre yolu, Hızlı Tren ve yetersiz uçak seferleri. Bu üç hizmette başarılı olunursa Malatya ulaşımda baya rahatlayacaktır. Bu konulardaki çalışmaların hızlanmasını bekliyoruz.

Zafer Demir

15-20 Yıldır dillendirilen,5 Yıldır Etüt ve Uygulama Projeleri bitmeyen 150-180 Kilometrelik Sivas Çetinkaya-Malatya Hızlı Tren Hattı niye bu günlerde Kamuoyunda tartışılmıyor, Niye yapılamıyor.Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı hizmete alınmaya hazırlanırken Sivas-Malatya Hızlı Tren Hattı yapımından Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız neden gündeme getirmiyor.

Malatyam için

MALATYAMIZIN TV YAYIN YAPAN BASINI KUZEY ÇEVREYOLUNU çekseler iyi olur. Önemli bir proje ve ne aşamada merak ediyoruz. İnşaallah biran önce biter. Malatya trafiği için önemli çünkü. Sayın vekillerim baskı yapın ulaştırma bakanlığına

irfan

çevre yolu olmayan tek şehiriz tolat amasya kayaların arasında adamlar dağdan dağa viyadük yapıp yolu havadan götürdüler biz daha filan tarihde bitecek diyoruz tümü hikaye 1983 yılından beri çevre yolu yapılacak

mehmet

Tarım alanı ve çürük zemin üzerinde kuzey çevre yolu yaptırıyorsunuz. Tarih sizi yargılayacaktır. Bunu unutmayın!

Halil

bence fazla dile getirmeyin komik oluyor artık.20 yıldır aynı hikaye. 20 yılda tek yapılan yeşili yok edip dikey mimaride zirveye çıkan bir malatya olduk.

Kuzey Cevre Yolu Bitsin Artik

Kuzey Çevre Yolu nun bitmesi demek şehrin kuzeye doğru gelismesi demek.
Bence müteahhit lobisi ve de milletvekillerimiz bu sebeple ve belki göremediğimiz başka nedenlerden bu yolun bitmesini istemiyorlar.
Cimere yazmak lazım bence bu sorunu yoksa vekillerimizin bu yolun bitmesi için gayret sarfettiklerini düşünmüyorum.
Yıllardır dillendirilen ve 2016 da temeli atılan bir yol şimdiye kadar çoktan bitmeliydi…

Malatylı

Elazığ da çalışan bir Malatya lı olarak her çevre yoluna girişimde bu rezilliği yaşıyorum. Beğenmediğiniz Elazığ da bile çevre yolu var. Şehre hiç girmeden Bingöl, Diyarbakır veya havaalanı istikametine 5 dk da geçiyorsunuz. Batıda küçük ilçelerde bile bu çevre yolları var. Malatya neden bu kadar geç kaldı ve neden ödenek ayrılıp bu iş tamamlanmıyor. Akşam iş çıkışı belediye başkanımız veya değerli vekillerimiz çevre yolu trafiğine hiç girmiş er mi? O keşmekeşte vatandaşın ve şoförlerin çilesini görmüşler mi?

Mehmet

Iki donem bakanlık yap ne hizli tren var ortada ne cevre yollari halen platform dan bahsediyorsunuz

Ülkem ve Malatyam

Sayın Bakanım;
Bu yol AKP’yi önümüzdeki seçimde Malatya’da bitirecek. İnsanlar inanmıyor artık. Yapmayın. Etmeyin.
Çözüm basit 1 ay içerisinde %90’ı hazine arazisi olan güney çevre yolunun ihalesini yapın en geç 2022 ortasında bitirin.
Aklın yolu bir. LÜTFEN
Siyasi çıkarlardan kişisel çıkarlardan kurtulun toplumun ülkenin çıkarını en tepeye koyun ve karar verin.
Saygılarımla

ufuk

Ak partiye oy veren birisi olaraktan sizi ve sizden önceki vekilleri eleştiriyorum. Sayın vekil 2003-2021 tam 18 yıl olmuş. Biz kuzey çevre yolunu göremeyiz ancak inşallah torunlarımız görür vesselam.

Battalgazi44

Malatya çevre yolundaki trafik ışıkları kadar sürücüyü yoran başka şehir görmedim, SSK ve İstasyon kavşaklarına acilen alt geçit yapılmalı, kuzey çevre yolu, şehir hastanesi, yüksek hızlı tren bir an önce bitirilmelidir. İktidara yüzde yetmiş destek veren bir şehir bunları hakketmiyor daha az oy alan şehirlere bunların fazlası yapıldı.

Mehmet

Diger iller karayollarini bitirdi cevre yollarini kuzey güney diye bitirdi ilçelere basladi… hizli trene gectiler… yeni havalimanlari yaptirdilar… sehir hastaneleri kurdular… 3 cu 4 cu üniversiteler açtılar… bence bu şehir isim olarak buyuksehir diger her yonuyle elaziga bagli… normal bir belediyelige bagli tek büyükşehir de sadece malatya zaten… polimik olsun diye yazmiyorum gercek bunlar…

muharrem

tamam önemini belirtiyorsunuz ama hiç de bişey yapmayorsunuz sanki yapacaksınızda birisi engel oluyor gibi konuşuyorsunuz kimsnin inancı kalmadı size

MUSTAFA

Sayın vekil demek ki her platformda dile getirmeniz Malatya nın sorunlarını çözmeye yetmiyor. Kimse sizi kaale almıyor demek ki.
O zaman siz beceremiyorsanız görevi başkasına bırakın. Bunca yıldır milletvekili bakan olup hala Malatya nın bir çevre yolunu yaptıramıyorsanız onurunuzla istifa edin mesela.
Aslında yol çok ancak sizde bunu yapacak irade var mı bilmiyorum.

Has Malatyalı

Doğu ve Güneydoğu’ya giden kamyon, otobüs, vb. araçların şehir içinden ışıklarda dur kalk yaparken boşa harcadığı yakıtla bir değil iki çevre yolunun parası çıkar. Şaka yapmıyorum, ciddiyim. Buyursun hesaplasınlar.

Bu transit geçen araçların şehirde yaşayanların trafik çilesini nasıl artırdığını da söylememe gerek yok zaten…

Mustafa

Malatya hakettiğini alıyor saygılarımla

Malatyalı44

Malatya siyasileri kendi kazançlarının peşine düşmekten
Fırsat bulamadıkları için icraate ancak dile getiriyorlar
Buda büyük bi çaba minnettarız sayın vekil

Üzüldüm

Malatya siyasetinin en kendine yazık eden simasıdır.. bakanlık yaparken çevresine doldurduğu liyakatsiz takımıyla hiç bir icraat üretememiştir.. çok üzücü..

Pütürgeli

Yalan hiç birşey yaptıkları yok sadece yolun üzerine göstermelik bir hastane yaptılar başkada bişey yok malatya 40 sene önce daha iyiydi kendilerini zengin ettiniz 2023 te bir şeridi açarsınız geriside daha sonra

Ali

Vallaha adam bizim aklımızla dalga geçiyor. Gerçi hala yiyenlerimiz var.Seçim olsa birde gidip bunlara oy vereceklerimiz var. İnanan varki söylüyor

Bedri

4 yıl boyunca sen bakanken bizde her platformda dile getirirdik😂 eski bir bakan olarak bari sen sus. Bu ayıp em başta sana ayıp olarak yeter.

Harrun

700 küsur milyon maliyeti olan çevre yolu. Her yıl 10 milyon bütçeyle 2071 i de geçer sayın vekilim 2091 olur haberiniz olsun. Hızlı tren de 2171 olur artık. Z kuşağı büyüdü artık. Siz eskiyi 2002 öncesini anlatmaya devam edin.

Harrun

700 küsur milyon maliyeti olan çevre yolu. Her yıl 10 milyon bütçeyle 2071 de geçer sayın 2091 olur haberiniz olsun

Selim44

Ziyaaaaaaaaaa

Hayri

Her yerde söylüyorsunuzda sizi dinleyen, dikkate alan birileri varmı acaba. Birbirinize söylüyorsunuz galiba 😅

Reel

Valla sayın vekilimmm bende her yerde onemini dile getiriyorum. Senle benim aram da ne fark var o zaman eğer sadece dile girmekse m eziyet maaşının yarısını bana vermen lazım. Ayrıca sen dile getirme değil icraat yapma mevkisinde bulunan birisin.Sanirim bzim gazimizi alıyorsun :)))

44malatya

secim yaklasti artik yoldan binadan
Betondan soz etmeye basladilar issizlik icin ureten fabrika is yeri yaptinizmi bunlardan soz edin

Mirro

Helal olsun vekil seçim yaklastimi ne sen devam et 2071 daha var acele edip kendini yorma

fatih

Hic unutmam tufenkci 2019 da bitecek demisti ve yolu yapan şirket biz 1 yil gibi şantiyeye kurarız demişti ne güldüm ozaman burda biri bizimle dalga geçiyor ama küçük şehir karun gibi zengin vekilleri düşmüşler su müdürü değişelim bu gelsin bu gitsin Iyi ki öznur hanim varda 1 çivi çakılıyor size kesinlikle inanmiyorum ailede 9 kişiyiz size oyverdik ama size bundan sonra size slm bile vermeyecegiz

berk

sayın tüfenkçi intibak yasası ne zaman çıkacak . çalısanlar eş yardımı alıyorlar emekli olduğu zaman neden kesiliyor . bayram ikramiyeleri 1 milyon su an 700 tl oldu banka faizleri uçtu uçtu. birde teknoköy ün açıklamasını yaparsanız

Kilicci

Siz her platformda dile getirmeye devam edin, aman ihmal etmeyin dile getirmeyi, elin adamları memleketlerine yapmadıkları yatırım kalmadı bitirmedikleri projeler kalmadı biz daha dile getirme peşindeyiz onunla övünüyoruz

cumali

138 milyar liralik yatirim butcesinden malatya minimum 1-2 milyar tl kapmaliydi. akp li vekillerimiz sagolsun cok iyi takip etmisler 10 milyon kaynak ayrildi buraya. oznur calik cikmis ek butce alacagiz diyor, nerden alacaksiniz? devletin kasasi su anda tam takir kuru bakir, kendi alacaklarini tahsil edemiyor ki odemelerini yapabilsin. batirdiniz bitirdiniz malatyayi da memleketide…

MUSTAFA

sayın bakan bey bir sorum olacak bu millet krathaneleri kapalı oraların kirası nereden çıkıyor yani açık olsada kimse gitmiyorda fark eden bişe yok

Dogrucu

Dikkat ettiniz mi koca devletin Malatya için yaptıklarına… park, semt sahası, Depo, bir de millet bahcesi., kek, cay bedava millet kahveleri…çevre yolunu takip ediyorlarmış. Yani???? Ben de takip ediyorum basindan. Sahipsiz Malatya… Durmak yok oylara tam gaz devam.

Hasan

Hakikaten komik..erken seçim ne zaman?

Malatyalı

SN Vekilim dile getiriliyor ama sonu görünmüyor..

Feryat

Artık bütün Malatya size gülüyor. Hani çevreyolu nerde? 15 yıldır Bi çevreyolu yapılmaz mı yav. Onun için sesinizi çıkarmayın gerçekten rezil oluyorsunuz.

Mustafa

Palavra palavra

MALATYAPLATFORMU

O bana dediki. Ben ona dedimki. Oda bana dediki…🤣😅🤣😅🤣

Huzur

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

MALATYAPLATFORMU

Vallahi huzur kardeşim durum aynen bundan ibaret değilmi sen söyle…🤣😅

Huzur

Yani biz mi salağız,bunlar mı bizi salak yerine koyuyor, en önemlisi de bu kadar sitemden sonra sandıkta birşeylerin değişmemesi de üzücü…Millet işsizim diyor açım diyor ama tok acın halinden anlamıyor.Bilim kurulu toplantısında millet yasak esnemeleri haberleri beklerken siyasi reklâm dinliyor. Ne çevre yolları bitti bunların ne de gündemi lüzumsuz meşgul etmeleri..Olmamaları gereken her yerde görebiliyorsunuz. Kimseye meydanı bırakmıyorlar. .Çok şey var söyleyecek ama olmuyor burda sayın vekile soracak çok şey var..Allah bu güzel devletimize ve milletimize zeval vermesin ..

Mustafa

Sayın Vekil; bakanlığınız döneminde ulaştırma bakanını basının önünde arayıp yanılmıyorsam 2018 yılının sonunda yolun bitirilmesi için söz almıştınız. Bu nasıl söz vermek nasıl iş takibi size soruyorum. Sıra Malatya’ya gelince mi sözler havada kalıyor. Karadenizde delinmedik dağ, yapılmadık köprü kalmadı. Neredeyse adamlar evlerine özel köprü, tünel yapacaklar. Ödenekler ve yatırımlar bu kadar mı dengesiz dağıtılır. Malatya bu kadar mı sahipsiz bırakılır?

Lvt

Bakan oldunuz bu yolu yapamadıniz şimdi nasıl yapacaksiniz ki ben inanmıyorum size artık

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...