Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Sahada İnfaz.. Masada İnfaz.. AYIPTIR, AYIP!.

Gündem

07-11-2019 tarihinde yayınlandı.

Sahada İnfaz.. Masada İnfaz.. AYIPTIR, AYIP!.

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

ÖNCE İZMİR HAKEMLERİ, SONRA PFDK.. NE BU? Kasımpaşa maçında İzmir Bölgesi Hakemi Halis Özkahya tarafından, sahadan atılan ve tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevkedilen BtcTurk Malatyaspor’un teknik direktörü Sergen Yalçın’a bu kuruldan, 4 maç ‘soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı’ cezası çıktı. Hakem Özkahya’nın, Malatya takımı aleyhine ofsayt golü geçerli sayması, futbolcu Robin Yalçın’a ‘uydurma’ bir 2. sarı kartın ardından kırmızı kart göstermesi gibi  sonucu etkileyen çok ters kararlar verdiği karşılaşmada, Yalçın’ın yine İzmir Bölgesi’nden olan maçın 4. hakemi Direnç Tonusluoğlu’nun Özkahya’yı yönlendirmesiyle ikinci sarı kartın ardından kırmızı kart görmesi ‘kötü niyetli bir infaz’ olarak nitelendirilirken, PFDK’nın Perşembe gecesi 21.15’te açıkladığı ceza kararı da ‘masada da infaz’ yorumlarına yolaçtı. İzmir Bölgesi’nden olan 2 hakem, sahadan attırdıkları  Sergen Yalçın’ın, B.Yeni Malatyaspor’un  bu Pazar İzmir takımı Göztepe ile oynayacağı maç dahil olmak üzere 4 maç takımın başında olmamasını sağladılar. Bu arada, B.Yeni Malatyaspor’un, Göztepe’den sonraki maçının Malatya’da Fenerbahçe ile olması, TFF Başkanı Nihat Özdemir’in de bu takımın eski yöneticisi olması nedeniyle, Fenerbahçe maçını da kapsayan 4 maçlık ceza bu açıdan da tartışma konusu oldu.

SAHADAN SONRA MASADA DA İNFAZ!.
Geçtiğimiz Pazar günü İstanbul’da oynanan Kasımpaşa- B.Yeni Malatyaspor karşılaşmasına, Malatya’nın bir hafta sonra İzmir ekibi Göztepe ile maçı olmasına rağmen İzmir Bölgesi Hakemi Halis Özkahya atanmış ve Özkahya, Yeni Malatyaspor’un yediği ilk gol açık ofsayt olmasına rağmen 2-1 önde götürdüğü karşılaşmada, Sergen Yalçın’ı ve futbolcu Robin Yalçın’ı, tartışmalı kırmızı kartlarla oyundan atmış, Kasımpaşa uzatma dakikalarında bulduğu golle skoru 2-2’ye getirirken, galibiyet halinde liderlik koltuğuna oturacak olan Yeni Malatyaspor’un liderliğini engellemişti.

Özkahya’nın, spor kamuoyunda çok tartışmalara yolaçan ve tepki toplayan kararlarının ardından, Teknik Direktör Sergen Yalçın ‘tedbirli’ olarak ceza kuruluna sevkedilmişti. Karşılaşma sonrası, Yeni Malatyaspor soyunma odasını basarak kavga çıkaran Kasımpaşa kaptanı Veysel Sarı da yine tedbirli olarak ceza kuruluna gönderilmişti.

PFDK’nın bu maçla ilgili kararı, Perşembe gece açıklandı.

PFDK’nın söz konusu maçla ilgili ceza kararları şöyle:

“BTC TÜRK YENİ MALATYASPOR Kulübünün, 03.11.2019 tarihinde oynanan KASIMPAŞA A.Ş. – BTC TÜRK MALATYASPOR Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan KALE ARKASI KAPALI G blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada BTC TÜRK YENİ MALATYASPOR Kulübü teknik sorumlusu ALİ RIZA SERGEN YALÇIN’ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi, ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle 4 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 26.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada BTC TÜRK YENİ MALATYASPOR Kulübü teknik sorumlusu ALİ RIZA SERGEN YALÇIN hakkında tedbire uymama eylemi nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

KASIMPAŞA A.Ş.’nin, 03.11.2019 tarihinde oynanan KASIMPAŞA A.Ş. – BTC TÜRK MALATYASPOR Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan KALE ARKASI KAPALI E, KAPALI C blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada KASIMPAŞA A.Ş. sporcusu VEYSEL SARI’nın, rakip takım sporcularına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi ve hakareti nedeniyle 3 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 26.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada KASIMPAŞA A.Ş. görevlisi UĞUR ZORÇELİK hakkında, sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

Aynı müsabakada KASIMPAŞA A.Ş. sporcusu RAMAZAN KÖSE hakkında, sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA..”

Sergen Yalçın’ın Kasımpaşa maçı ve hakem yönetimi ile ilgili açıklamalarını içeren haberi okumak için aşağıdaki tıklayınız:

“Rapora Yalanlar Yazmışlar.. Beraber Planlanmış”

Mehmet GÖRESİYE, malatyahaber.com

yms kasımpaşa sergen1

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
34 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet

Payımızı allah’a bıraktık haksızlık yapanı allah yanına bırakmasın (amin).

operasyon

geçen hafta sözde hakemi kullanarak Malatyamıza operasyon yapan tff ve mhk bu akşam aynı operasyonu k.paşaya yaptı, geçen hafta sus payı olarak bir puan verilen k.paşa ne yaparsa yapsın ordan puan alamazdı, geçen hafta tüm dünyanın gözü önünde uzatmalarda bizden çalınıp k.paşaya verilen puan bu haftada k.paşadan çalınıp fenere verildi, tff hakemleri kullanarak feneri şampiyon yapmak için her türlü oyunu çeviriyor, bu arada göztepeyede kıyak geçilmiş oldu, birileri Malatyanın zirveye yürümesinden rahatsız oldu, iş şimdi yönetim takım ve taraftarda, hocamıza takımımıza yapılan haksızlıkların cevabını sahada göztepeyi ve feneri eze eze yenerek ve takımı daha çok destekleyerek vermemiz gerekiyor. pazar günü inşaAllah bir hafta gecikmeyle olsa da lideriz. milleti görünce mangalda kül bırakmayan siyasiler toplanıp tff kapısına dayanmak Malatyamızın hakkını savunmak yerine risk almadan vatandaş gibi twitterden segen hocaya destek mesajı gönderip ne kadar şehirden kopuk ve her sorunda oldugu gibi bu konuda da duyarsız oldukların gösteriyorlar.

Harun

Yav siyasileri karıştırmayın. Tesis için ,yer için yardımları olsun ama her federasyon olayına siyasiler girerse izmirdede ,erzurumdada ,elazigdada meclise döner futbol . Takımın gücü para ve taraftarından gelir . Şu takımın maçına koca şehirde 5 kişi geliyor ,forma alma destek olma yok herşeyde eleştir ,sosyal medyadan baskı kurmak yok kaçınız federasyonu arayıp içinizi doktunuz . Doğru konuşunca kizarsiniz . Fener ,Galatasaray ,Beşiktaş gücü para ve taraftar . Şu siyasileri bırakın. Hakem hakemligini ,siyaset işini yapsın bize yeter . Malatya’nın hakkını kim yiyorsa Allah bin türlü belasini versin. Bu takımı yalnız bırakmayacağız .

Serkan

İzmire çok vurgu yapıyorsunuzda,İzmir takımları ne halde ortada yoklar,bırakında taraftarı olan takımlar süper ligde olsun renk olsun,ben Göztepeliyim ama Karşıyakanın süper ligde olmasını isterim,ozaman gör tribün nasıl olur.

Harun

Serkan biz gozyepeyi severiz sorun siz değilsiniz . Sorun TFF ve MHk . Göz göz ve Malatya kardestir .

erol

Milyarlarca tl. borçu olan 4 büyükler dediğimiz Fenerbahçe,Galatasaray,Beşiktaş ve Trabzon sporun borçları bankalar tarafında gelecekteki gelirlerine el koyularak yapılandırıldı. Bu takımlar ilk beşe giremez ve Avrupa kupalarına gidemezlerse bu borçlarını nasıl ödeyecekler.Bundan dolayı Malatya gibi takımların yukarılara tırmanması bilinçli olarak engelleniyor.

CELAL ALGÜL

Türk futbolunda son yıllarda büyük bir çöküş yaşanmaktadır. Bunun nedenlerini sıralayacak olursak; 1- TFF nun başına gelen kişilerin tarafsız olmaması. 2- Geçmişte FETÖ nün futbola da sızarak komplolarla Türk Futbolunda derin yaralar açması 3. Futbolun siyasete alet edilmesidir. Türk takımlarının Avrupa maçlarında başarısız sonuçlar alması ve Türkiye’nin klasman sıralamasında puanının düşmesi bu durumun en büyük göstergesidir. En son oynanan Kasımpaşa-Yeni Malatyaspor maçında, TFF, PFDK ve MHK üçlüsü oyun içinde oyun oynayarak Yeni Malatyasporun başarısını engellemişlerdir. TFF, PFDK ve MHK ya şu soruları sormak istiyorum 1-Bir hakemin, bir takımın teknik direktörüne sokak kabadayısı gibi sokak ağzıyla hakaret etmesi futbol kuralları açısından uygun mudur? 2- Robin Yalçın’a gösterilen ikinci sarı kart ve ardından kırmızı kartın gösterildiği pozisyon yüzlerce Avrupalı hakeme izlettirilse acaba nasıl bir kanaate varırlardı. 3- Rakip takımın soyunma odasını mafya kabadayısı edasıyla basan ve rakip oyuncuyu darp eden bir oyuncunun cezası 3 maç mıdır, yoksa futboldan en az bir yıl uzaklaştırma mıdır? Rakip takımın oyuncularının can güvenliğini sağlamak ev sahibi takıma ait değil midir. Peki bu tedbiri almayan ev sahibi takıma neden hiç ceza yok? TFF çıksın şunu açıkça izah etsin. ” Biz tarafsız bir futbol federasyonu değiliz. Üç büyüklerden birini şampiyon etmek için tarafız ” desin. Desin ki Anadolu kulüpleri de ona göre tedbirlerini alsınlar. Belki de kim bilir takımlarını ligden çekerek federasyonu protesto ederler.

Carbon

Yemin ediyorum Malatya sahipsiz o milletvekilleri stada geldiklerinde cevabını vermek lazım ancak boy göstermeyi poz vermeyi ağarlanmayi bilirler..

Kayısı kentli

Yazık Çok yazık. Hadi hakem doğu takımı diye taraflı kararlar verdi, tff niye var, bunca rezilliğin üstüne bide 4 maç ceza… Ya hakem….

Feryat

Yas feneri şampiyon yapsalar nolacak ki. Fener dandik bir takım. Avrupa da ülkeyi rezil eder. Ersun Yenal lanetlenmiş bir adam. Burada olan Anadolu takımlarına oluyo. Onun için bu ülke futbolu hiçbiyere gidemez. Geri gider.

Metoo

Ulkemizdeki futbol asiri derecede kirlenmis..tff mhk yayinci kurulus hepsi birlikte hareket ediyor..sergen hocanin hangi pozisyona itiraz ettigini yayinci kurulus neden macin ozetine eklememis..insanlari ahmak zannediyor bunlar..anadolu takimlari ligden cekilmeli 3 buyuk dedikleri takimlar kendi kendilerine oynayip dursunlar..boyle goz gore gore takimlari eziyorlar..kimsede birsey yapamiyor kimse hakkini arayamiyor arasa da sonuc alamiyor.
ne sacma bi durum..

Ahmet

Allah aşkina yonetim anadolu takimlari olarak bir karar alinda maçlara cikmayin 3 buyukler oynasin kedi arasinda ozaman bu kadar hakemede gerk kalmaz

M.Sinan ÖZTAN

TFF ve hakemler Malatya üzerinde bir oyunlar peşinde.Hocamız Sergene verilen haksız cezalar bu oyunların bir parçası.Sergen’e verilen 4 maçlık ceza itiraz edilmesi halinde tahkim kurulunca iki maça düşürebilir.Bu arada müsabaka hakemine ne gibi yaptırımlar uygulanacak.Yoksa hakem müsvettesinin yaptığı yanına karmı kalacak.Takımımızın TFF ve İzmir Bölgesi hakemlerine vereceği en güzel ders Göztee’yi yenerek üç puanla Malatya’ya dönmesi.Haydi BTC Türk Yeni Malatyaspor canını dişine tak ve Göztepe’yi mağlup et.

yavuzum

Ceza soyunma odasına ve yedek kulübesine girme yasağıdır. Yani Sergen Hoca soyunma odasına ve yedek kulübesine girmeyecek. Haksız ve hukuksuz ama eyvallah. Futbolcular soyunma odasında değilde stat da başka yerde, başka bir odada Sergen hocayla buluşabilir taktik alabilir. Sergen Hoca yedek kulübesine girmez hemen yanına veya hemen arkasına geçip takımı yönetebilir. BUNA CEZANIN ARKASINDAN DOLANMAK DİYENLER DE OLABİLİR …

erol

Malatyalıların bürokraside ve siyasette söz sahibi oldukları Özal döneminde Malatyaspor küme düşürüldü.Birşey yapılabildimi? Bu olaydada siyasilerin birşeyler yapacağını sanmıyorum, belki Sergen Yalçının cezası 1,2 maç öne çekilir.

ahmet

Planlı bir kumpas. Hem Malatyasporun hemde Sergenin önünü kesmek için yapılmış bir operasyon. BUna rağman hadi Malatyam her geleni yendin hakemleride yeneceğini göster. Sergen sen futbol dahisisin. Malatya seninle gurur duyuyor.

çok şakacı

geçen yıl galatasaray da aynısını söylemişti ama sayın adil başkan hakemlerde insan hata yapabilir demişti diğer 16 takım ile birlikte bildirge yayınlamıştı şimdi ne değişti hakemler insanlığını mı kayıp ettiler

ANKARADAKİ DRİJANLI

ANADOLU KULÜPLERİ 3 BÜYÜKLERE KARŞI.ÖNÜ KESİLSİN DİYE ELİNDEN GELENİ YAPIYORLAR…..

Türkiye sevdalısı

Fenerbahçe maçında stadı doldurup galip gelerek pfdk ve nihat özdemire gereken cevap verilecek halis özkaya ya ceza yok sokak kabadayısı gibi el kol hareketleri yapiyor suat arslanboğayı harcıyorlar bize düşen trübünde yerimizi alıp takımımızı desteklemek ama siyasiler ve adil gevrek e büyük görevler düşüyo gerekli lobi çalışması yapılmalı sergen hoca yalnız değildir başarılar malatyasporum..

fatih

Eğer Malatya vekillerinin hepsi Yönetim Siyasiler birlik olup tepkilerini vermezler se bu oğuz sarvan denen ile avenesi bu şehrin canını çok yakacak.İnşallah susmazsınız ileri gelenler..

Gündüzbeyli

Hem yetim hem öksüz Malatya. Bir haftadır Ulusal basında Malatyasporun hakkının gasp edildiğinden bahsedildi. Bizim Malatyalı siyasilerden ses çıkmadı. TFF’de sahipsiz Malatyayı gördü ve Sergen Hocamıza 4 maç hak mahrumiyetini yapıştırdı. Allah rızası için Malatyamıza ve Malatyasporumuza salip çıkacak Elazığdan, Adıyamandan, Sivastan, Kayseriden bir siyasi irade yok mu?

Canercan 44

Sayin vekillerimiz nerede .sahipsiz malatya

Neco

Sahipsizlik yazıkkk gerçekten bu yönetim den bu kafa ile hakkini arayamaz

bayran

Yüce Allahım buTFF bu cuma gecesi yüzü hürmetine (ıslah) et Allahım

Emrah

Bu hafta maça geçen hafta Fenerbahçe maçının tartışmalı hakemi Arda Kardeşler verildi.ayrıca var hakemide aynı. Oyun içinde oyun.

Mek44

Soyunma odasını basana 3 maç, suçu olmayana 4 maç. Adalet bu mu!!!!! Yazık… Malatya herkesi yenmek zorunda… Başka yolu yok….

HAD

Allah var gam yok! Bazen musibet gibi görünen olaylar hakımıza hayırlı olur. Bu olay camiayı, kulübü, teknik heyeti, futbolcuları, taraftarı eskisinden çok kenetleyecek. Biz şimdi bağırmadan, çağırmadan yasal yollardan hakkımızı arayıp Malatya’nın büyüklüğünü Türkiyeye göstermeliyiz bu tutumumuzla Anadolunun sempatisini kazanıp sampiyonluk yolunda bizlere gönül verecek milyonların gönlüne girmeliyiz.ilk işimiz de bugüne dek tıklım tıklım dolduramadığımız stadımızı ilk maçta ( Fener maçında) doldurmak. Hep birlikte Sergen hocaya Biz de “daha yeni başladık” diyelim. İste o gün her sey değişir. Hem unutmayalım ki biz Adil başkanın üç ay ceza aldığı yıl süperlige çıktık.

44malatya

Herkes bilsinki fenerbahceyi sanpiyon yapmak
Icin her turlu oyunlari cezalari.vererek basarili.
Hocalari saf disinda birakmak ve ceza verenleri
Allaha havel ediyorum

ali

O göztepeyi sahada Silkelemezseniz adam değilsiniz…

Ferhat

Haydi KAPLANLAR buna önce göztepe, sonra fenerbahçe maçında verin.

YÜKSEL OSMAN

Boyle bir ceza olamaz!Anadolu takımlarının zirvede olmasını istemeyen bir TFF var maalesef!Futbol boyle yonetilemez..

Malatyalı

Sizin adaletinize,hakemliginize çok şey yazarım ama aldığım eğitim ve İslami terbiyem müsait değil.

AYDIN

Nerede siyasilerimiz.

Malatyam İçin

TFF yi şuan yönetenleri Allah a havale ediyorum.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 13 10 3 0 27 11 16 33
Hatayspor 13 8 2 3 23 10 13 26
Konyaspor 13 7 5 1 21 10 11 26
Alanyaspor 13 7 3 3 20 19 1 24
Fenerbahçe 13 7 2 4 19 16 3 23
Fatih Karagümrük 13 6 4 3 21 16 5 22
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Galatasaray 13 6 3 4 19 17 2 21
Beşiktaş 13 6 2 5 21 17 4 20
Adana Demirspor 14 5 5 4 20 18 2 20
Altay 14 5 2 7 18 21 -3 17
Kayserispor 13 4 4 5 18 21 -3 16
Antalyaspor 13 4 3 6 15 20 -5 15
Gaziantep FK 13 4 3 6 14 19 -5 15
Sivasspor 13 2 7 4 16 15 1 13
Giresunspor 13 3 4 6 8 12 -4 13
Yeni Malatyaspor 13 4 0 9 12 23 -11 12
Göztepe 13 2 4 7 12 19 -7 10
Kasımpaşa 14 2 4 8 13 21 -8 10
Çaykur Rizespor 13 2 1 10 11 27 -16 7

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...