Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Şehir Teksas Olurken, Yetkililer Neredeydi?”

Gündem

22-03-2017 tarihinde yayınlandı.

“Şehir Teksas Olurken, Yetkililer Neredeydi?”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

  • CHP’li Ağbaba, Kanalboyu’ndaki kanlı baskını TBMM’ye taşıdı,  ilgili 2 bakana sorular yöneltti..

20 Mart Pazartesi günü Malatya Kanalboyu’nda bir kafeye yapılan baskının yankıları sürüyor.  6 tabanca 4 pompalı tüfeğin kullanıldığı saldırının ardından Malatya’daki asayiş sorunu tekrar tartışılırken CHP’li Veli Ağbaba, İçişleri Bakanına güvenlik, Sağlık Bakanına 17 yaşındaki ATT’lerin yaralılara müdahalesini sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, geçtiğimiz pazartesi günü Kanalboyunda meydana gelen silahlı çatışmanın ardından Malatya kamuoyunun dillendirdiği sorunları TBMM gündemine taşıdı.

Ağbaba, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya güvenlik zafiyeti ile ilgili, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a ise sağlık ekiplerinin müdahalesinde yaşanılan aksaklıklarla ilgili sorular yöneltti. Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi’nde bulunan bir kafede meydana gelen silahlı çatışmada 2 kişi hayatını kaybettiğini,10 kişinin yaralandığını belirten Ağbaba, “Olaya karışan şüphelilerin büyük bir bölümünün çeşitli suçlardan sabıka kaydının olduğu,bahse konu kafenin kanlı olaydan 4 gün önce de kurşunlandığı ifade edilmektedir.Malatya’nın en işlek caddelerinden biri olan, kafelerin bulunduğu bölgede 2 kişin ölümüne,10 kişinin yaralanmasına sebep olan saldırının yeterli emniyet tedbirleri alınmış olsaydı önlenebileceği kamuoyunda dillendirilmektedir. Olay yerine gelen 112 ambulanslarında doktor sayısının yetersiz olduğu, yaralılara müdahale eden sağlık personellerinin 17-18 yaşlarında ATT’ler olduğu, ilk müdahale esnasında ciddi sıkıntılar yaşandığı, yaralıların karga tulumba ambulanslara taşındığı ifade edilmektedir.”dedi.

SİLAHLA POZ VERENLERİ CEZALANDIRMAZSANIZ!

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya şu soruları yöneltti;“Silahla poz verip sosyal medyada paylaşanlar, kendisi gibi düşünmeyenleri tehdit eden mafya liderleri,halkın çocuklarına pompalı tüfek aldığını normal görüp bunun reklamını yapan belediye başkanları kamuoyunun gözünün içine baka baka suç işlemeye devam ederken, bu kişilerin hiçbir ceza almamalarının sebebi nedir? Bu insanlara yapılan pozitif ayrımcılık Türkiye’de insanların daha fazla silahlandırmaya yönlendirdiği bakanlığınız tarafından görülmemekte midir? Devletin tüm birimlerinin ‘Evet’ propagandası ile uğraşırken, kentin gerçeklerini görmezden gelmeleri nasıl değerlendirilmektedir? Birkaç evet oyu daha fazla çıkması için insanların güvenliklerinin hiçe sayılması kabul edilemez. Yaşanılanlar, bu tür olayların önümüzdeki günlerde de yaşanacağı tedirginliği yaratmaktadır. Bakanlığınızın, emniyet güçlerinden olayla ilgili bilgi talebi olmuş mudur?”dedi.

ŞEHRİN EN İŞLEK YERİ TEKSAS OLURKEN YETKİLİLER NEREDEYDİ?

Veli Ağbaba, “4 gün arayla aynı kafeye saldırı düzenlenirken, polisler tarafından herhangi bir koruma önlemi alınmış mıdır?  Olayın ardından Malatya’da ki tüm kafelerden haraç isteyen çetelerin olduğu, haraç vermeyen işletme sahiplerinin tehdit edildiği dillendirilmeye başlanmıştır. Tüm kamuoyunun bildiği ‘acı gerçek’ Malatya emniyeti tarafından duyulmamış mıdır? Bugüne kadar bu çerçevede gelen ihbarlar nasıl değerlendirilmiştir? Silahlı baskında 6 tabanca 4 pompalı tüfek kullanıldığı belirtilmektedir. Şehrin en işlek caddesi Teksas’a çevrilirken yetkililerin bunu engelleyememeleri Bakanlığınız tarafından nasıl değerlendirilmektedir.  Malatya gibi Doğu’nun en önemli ve yaşanabilir kentinin asayiş olaylarıyla anılmaya başlanmasında sorumluları kimlerdir?”ifadelerini kullandı.

SAĞLIK BAKANI AKDAĞ’A SORULAR

Ağbaba, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a yaralılara müdahale konusunda sorular yöneltti. Ağbaba, Bakan Akdağ’a “ Malatya Kanalboyu’nda yaşanılan silahlı çatışmanın ardından bölgeye kaç ambulans gönderilmiştir? Bu ambulanslarda kaç doktor görevlendirilmiştir? Olay yerindeki görüntüler ve fotoğraflar incelendiğinde ambulanslarla gelen sağlık personellerinin çoğunun 20 yaş altında, tecrübeleri çok az olan sağlık personelleri olduğu görülecektir. Bir çatışma sonrasında olay yerine giden sağlık ekibinin olaya ilk müdahalesi büyük önem taşırken, Malatya’da yaşanılan saldırının ardından özensiz ve sorunlu müdahale edildiği iddiaları doğru mudur? Malatya’da ilçelere göre ambulans sayısı ve 112 de çalışan personel sayısı kaçtır? Bu sayılar yeterli midir?” diye sordu.

“KANALBOYU HIYANETE UĞRUYOR”

Bu arada, CHP Battalgazi İlçe Başkanı Avukat Selahattin Sarıoğlu, düzenleme adı altında tahrip edilerek hafızalara yer etmiş görselliği yok edilen Kanalboyu’nun asayişi bozan olaylarla gündeme gelmesinin de yöneticilerin ‘kast ve kusurundan’ kaynaklandığını öne sürdü.

Sarıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada şu iddialarda bulundu:

“Malatya kimliği ana damarlarından biri olan Kanalboyu’ndan kanatılmaya devam olunuyor!

Doğunun Batıya açılan kapı ve penceresi olan, güzeller güzeli, eşi bulunmaz Malatya’nın en müstesna köşelerinden Kanalboyu, ’emanet edildiği’ kişilerin hıyanetine uğramaya devam ediyor!

Daha yedi sekiz yıl önce büyük harcamalarla yeniden düzenlenen Kanalboyu, küçük bir giderle boyası-cilası, çimi- çimeni, düzeltilebilecekken, dozerler, kepçeler sokularak her şeyi, santim santim döşenen parke taşları bile söküldü ve çok büyük paralar harcanarak geçmişinden koparılmış, takmış takıştırmış, Arap ülkelerini andıran acayip bir sıfata büründürüldü.

Yoketme operasyonu Kanalın bu bölümüyle kalmadı,  stadyum tarafına atladı.  Tarihi kanal burada tarihine, coğrafyasına bakılmadan genişletilme adıyla paramparça edildi.

“Kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz!” diyen bir Yüce Peygamberin ümmeti olan yöneticiler, acımasızlıkta sınır tanımayarak , beş yüz metrelik kanalın iki yanında salınan yetmiş-seksen yıllık kestane, ardıç, gürgen, akasya ağaçlarına kıymakta da duraksamadı…

Kanalboyu’nun başına gelenler bununla kalmadı… İnsanların eşiyle, ailesiyle, misafiriyle gezip dolaştığı, huzur ve güzellik bulduğu yer, çetelerin, mafyanın güç gösterisi yaptığı yer haline geldi. Dükkanlarında kötü işler dönenen, kafeleri  silahla taranan, iki kişinin, üç kişinin öldüğü, sekiz on kişinin yaralandığı yer haline geldi.

Kanalboyu’nun dolayısıyla Malatya’nın başına gelen tüm bu kötülükler,  yönetimi kendisine emanet edilip düzenli aylıkları verilen yöneticilerin kast ve kusuruyla gelmiştir.

Hepsinden acısı ise çeşitli etkenlerle Malatya ahalisinin bu duruma ses çıkarmaması, boyun eğmesi ve sorumluğunun gereğini yapanlara, sesini, soluğunu çıkaranlara, kimi Malatyalılardan, dahası partidaşlarından dahi taşlar atılması.

Biz, Malatyalının tarihine, coğrafyasına,  kimliğine, değerlerine, güzelliklerine sahip çıkmasını; il yöneticilerinin de görevlerini layıkıyla yaparak  aldıkları aylığı helal etmelerini diliyor ve bekliyoruz.”

 Bülten- malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
35 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hak için Haktan Yana

Veli Ağbaba, her daim Malatya’nın sorunlarını dile getirmekten gocunmuyor. Hatta ve hatta Syn. Öznur Çalık (Malatya Sorunları) için Meclis kürsüsünün yolunu bilmezken Agbaba sayesinde öğrendi. Kimse Malatyasporun ismini anmazken her daim yanlarında oldu! Herhalde kimse inkar edemez…
Lakin Mevlit Aslanoğlun’un ilk seçildiği yıldan tutun şimdiye kadar CHP oyları düşüş yaşadı hep.Ama buna karşın hem Aslanoğlu için Hem Ağbaba için Malatya’nın sorununu dile getieren tek MİLLETVEKİLLERİ DEDİK.

Buna karşın AKP vekillerinden hep şikayet ettik ama oyları yükseldi. Çakırdan Şikayet ettik oyları yükseldi.

Şimdi aklıma gelen soru şu? Malatya’ya katkı sağlayana mı oy vereceğiz yoksa sağlamayana mı?

Aslında cevap bekli SAĞLAMAYANA….

Dogukan

F.Kayahan da bir Kafeye ortaklığım var 4 aydır zaten işler kesatti bi de bu silahlar patladi resmen bitti işler. Yeter cezaevine kapkactan yaralamadan mafya dan girenlerin cezasını 3 te 1 e dusurenlere ve onlari ortaliga salanlara hakkımı helal etmiyorum. Ayrıca sayın polisimizden rica ediyorum lütfen lütfen bu işi ciddiye alınız Malatya tedirgin. Yeter artik

ibrahim

oy verdiğimiz akp vekilleri utansın

Metin

Kendim de dahil iktidar partisine sırf parti olayı olarak baktığımız dan oylarımızı veriyoruz ama sonucunda sıkıntı çeken yine biz oluyoruz. Bir doğru var ki ne belediyelerimiz ne valiliğimiz ne de milletvekillerimiz hiç bir çalışma göstermiyor. Aslında haklılar da Ankara’ya iyi göründükten sonra Ankara’ya kendini sevdirdikten sonra Ankara da onları sevdimi biz çalışıp çalışmadığına bakmadan seçiyoruz. Yıllardır şehrimizin trafik işsizlik asayiş sorunları bağıra bağıra gün yüzüne çıkmasına rağmen kimse ne dile getiriyor nede bir önlem alıyor biz de bu başarısızlıklarını oylarını yükselterek kapatıyoruz. Aslında burada da sadece içimizi döküyoruz kendimizi kandırıyoruz sonuç hep aynı sonuçsuzluk başarısızlık. Parti ayrımı yapmadan Veli ağababa yı kutluyorum. Özellikle olan anında ciddi yaralar alan yaralıların karga tulumba metrelerce taşınması rezalet

Fevzi Çelik

Bir ak partili vatandaş olarak veli ağbabayı yürekten kutluyorum. Doğru söze doğru eleştiriye ne denir. Çarşı’nın göbeği Kanalboyunda haraç mevzuları olacak Teksas A malatyam dönecek ve ağbaba dışında cesur duruş görmicem. Helal sana sayın veli ağbaba

OZAN

Malatya’nın CHP’li vekilleri çalışıyor, Malatya için ellerinden geleni yaparken, Malatya için çalışmayan AKP vekillerden de 3-4 tane vekil çıkarılıyor. Tuhaf.

baran_ege

Bu şehirde büyük emniyet zafiyeti var sayın valim sizin konutunuza 500 mt mesafade bu tür olay gerçekleşiyor.Emniyet yetkilileri neden uygulama yapmıyorlar neden şüpeli araçları durdurup aramıyorlar.bu tür suça karışmış insanlar neden göz hapsine alınmıyor istihbarat ve organize şube konuya vakıf olamıyormu.bu şehirde emniyet zafiyeti var.bu şehirde organize şube ve narkotik şube asayiş şube çalışsa bu tür olayların önüne geçilir.malatyayı yaşana bilir bir şehir haline gelmesi dileğiyle

Hukuk

Yazıklar olsun gerçekten. .herkes ilk başta kendini elestirmedigi sürece ilerleme saglamamiz mümkün değil. .Bu eşkıyalarin yok olması için ıslah olmalari için çok ciddi politikalar üretmek gerekiyor. .ak Parti seçmeni olarak milletvekillerimizi ve malatya nin altini üstüne getiren ve halen kimsenin de ne yaptığını anlamadığı basarisizlik abidesi belediye başkanına elestirilerimi sunuyorum. .Allah aşkına size oy veriyoruz bu şehir niye böyle. .tek umidimiz Bülent tufenkci allah razı olsun şehir için çalışıyor. .ağbaba ya da teşekkür ediyorum malatyamiz için sorunları dile getirdiği için..huzur dolu bir Malatya için kutuplasmayi bırakıp el ele bu şehre hizmet etmek gerekiyor inşallah hersey güzel olacak

cengiz

Sadece veli ağbabanın bu il için birşey yaptığını kerkes görüyor duyuyor ama ne hikmetse gerekli dersi oy zamanında verilmemesi aynı zamanında büyük bir tezat bu il için çalışan sorunlarını dile getirilen insanlarını neden meclise yollamayız bu durmuda iyi düşünmek gerekiyor bakınz elzığ milletvekilllerine arı gibi çalışıyor malatyanın yarısı bile değil ama tüm müdürlük orada yazık değil mi büyük potansiyeli olan malatyaya malatya artık farkında olmalı

Halk

AKP Millet verikillerinin tamamı UYUYOR ve halkında %90 ‘ı kimin millet vekili olduğunu bilmiyor AKP üzerinden Abdullah öcalını M,llet vekili yapsan Malatyada Full oy alıyor millet partiye oy verip kişiye bakmadığı için Malatya Sahipsiz kalmaya devam ediyor .

Asayiş yok malatyada emniyet yok sivil polis yok . Başı boş

israfil çatalkaya

Vekilimizin bunu gündeme getirmesi çok önemli gerçekten bu tür bir olay daha olsa Malatya 10 tane zenginini kaybeder , Yetkililer bunun önlemini acilen almak zorunda tüm şehir çok tedirgin yetkililerden açıklama bekliyoruz ..

Kaya

Bu tür olaylar malatyamizda çok oldu ve olacak cezaların az olması işsizlik maddi sorunlar boşluğa itiyor en iyi bireyleri bile kötü yola itiyor gayri meşru denilen hayata giriyorlar.polis azlığı değil polislerin bazılarının yanlış düşünmesi polis belinde veya arabada silah ve bıçak yakaliyor husumetim va dedinmi de sabıkalı bile olsan az bir iki tatlı kelime ile birakirlar emanetle gerisi bunlar

metin

Haklı fakat, Cezmi Kartay daki mekanlar için de Veli bey mescliste bir tane konuşma yapsın samimiyetine inanalım.

Uğur

Veli ağababadan başka vekil yokmu malatyada

Zeynep

Gercektende sadece malatya degil turkiye bu halde aetik onlem almak lazim sadece kendilerine o bicim koruma yapiyorlar millete,vatandasa yok bilmiyorlarki onlar milletin,halkin verdikleri oylarla buradalar iste bu hal yerle iksan etmesinide bilir 15 temmuzu kimseler unutmasin bu hal bir defa ayaklanirsa cok kisinin kafasi kopar yeter artik bu terorde bu magandalikta son bulsun vatanimizin dirliki,duzeni,birligi,bayramiz icin herkes kendine ceki duzen verecek vermeyende defolup gidecek

malatya 44

bu menfur olaydan.siyasi rant devşirmeye çalışan sayın ağbabayı kınıyorum.

Poyraz

Bos konusma sen adam haklı

Ayhan

Malatya 44 adam siyasetçi tabiki konuşmasında da siyaset olacak. Ama sen vatandaş olarak objektif bakmadığın sürece sen Ağbaba’yı başkası da başka millletvekilini kınamaya devam eder. Şehrin sorunlarını hepimiz yaşıyoruz. Şucu bucu değil. Üzüleceksekte beraber güleceksekte beraber olmalıyız.Veli Ağbaba’yı kutluyorum. Sağolsun..Bir adam beş adama karşı helal olsun..

Alkan

Asıl üzüldüğüm oy verdiğim partinin değilde karşıt görüşlü olduğum CHP millet vekilinin faydalı şeyler yapması.

Haklı

Bir Akp li olarak ilk defa adama katıĺıyorum.arasırada olsa show yapmayı bırakip doğruları söylüyor.ama bu onu haklamaz.Akp vekilleride az sahalara insin

Malatya uyuma

Veli Ağbaba düşmanları akp trollerinden yorum bekliyorum. Sağ duyu sahibi akp seçmenine saygılarımı sunuyorum. İyinin ve doğrunun siyaseti olmaz. Bu şehre yazık etmeyelim. Partiler üstü davranış geliştireşim

MUSTAFA

Nerede devlet, nerede bu şehri yönetenler.

Polat

Ulkenin tek sorunu baskanlik issizlik açlik yoksulluk piyasanin kotu olması vs değil tek sorunumuz yenimalatyaspor ve BASKANLIK siyasilerimizin ve kentin mulki amirleri baskanlik derdinde

mustafa

Sayin,vekilim,malatyanin,sorunlarini,dile,getirdigin
Icin,sizlere,tesekkur,ediyorum,aldiginiz,ucret
Helal,olsun,uyuyan,sala,basini,al,maasini,,duygu
Su,icinde,olanlara,.milliyetin,parasi,zehir,zikim
Olsun

İsyankar

Gercekten nerde bu akpnin millet vekilleri bu vekilleri maas alsın evlerinde otursunlar diyemi başa getirdi sayın cumhurbaşkanım yoksam malatyanın sorunlarını gidersinler diyemi getirdi anlamadık artık ellerini vicdanlarına koysunlar bu sorunlara bi care bulsunlar lütfen bu rezillik yeter artık malatya 1999 lara gitmeye basladı cinayetler arttı yollar köy yolu sularımız berbatlastı insanlar birbirine düsman oldu bu nedir ya lütfen buna bi cözüm bulun artık bulamıyorsanız bırakın o mesleği artık yeter boğazımaza kadar geldi isyan bayrağı cekmeye hazır bu millet lanet olsun 2016 2017 yılına yok byle bir berbat yıl beee…

Ebrar

Ben herşeyden önce mesleği bir kenera bırakarak bir Malatyalı olarak Veli Ağbaba’yı tebrik ediyor ve teşekkürlerimi sunuyorum . Benim için tek bir milletvekili vardır malatya da . Milletvekilleri niye seçilir görevleri nelerdir keşke diğerleri de bunlrı bilse ve gerçek görevlerini yapsalar . Maalesef ki güvendiğimiz dağlarda hep karlar var ! Helal olsun size sayın vekilim .

Ferit

Ben ilk kez destekliyorum CHP milletvekilini

Misafirrrr

Ailece cocukla gittiğimiz bir yerdi, tövbeler tövbesi bir daha gidersem. Neymiş ? Bu oşay için gerçekten söylenecek tek bir şey var “nerde bu devlet”???

Hakan

Bugün bir kez daha görüldü ki Veli Ağbaba Malatya’nın tek milletvekilidir.Muhalefet milletvekili olmasına rağmen Malatya’nın tüm sıkıntılarını korkusuzca gündeme getiriyor. İyi ki varsın Ağbaba. Senin Malatya’ya katkılarını hiç bir Malatyalı unutmayacak.

serdar

veli bey seni hiç ama hiç sevmem Allah biliyor ama teşekkür ederim bu duyarlılığınız için el birliğiyle kazıyalım bu çetelerin kökünü

Malatyaspor lu

Sayın vekilimiz hakkı bir AKP li olarak sayın CHP millet vekili veli veli aģbabayi yürekte destekliyorum Malatyamizda halen firar gezen silah taşıyan okadar insan varki anlayamayız .

Murat

olayın olduğu cafenin.arka tarafında oturuyorum 15 20 dakika kufurlesildi tehditler savruldu silahlar daha sonra patlatldi Malatya’nın en işlek caddesinde polisler daha önce neden müdahale etmedi yazıda bahsedildiği gibi 4 gün önce kurşunla mis önlem neden alınmaz 2 kişi öldü 10 kusur kişi yaralandı her şey olup bitti Türk polisi geldi

muhammed

Sonuna kadar RTE SEVGİM VAR chp den de nefret ederim . ama bu agbaba. Da olmasa malatyada sorun gundeme getiren yok. Ak parti milletvekilleri ve onlarin kafasindan gelen suyundan gelen yöneticiler anca maas almakta hicbir Sorun Ile ilgilenmemekteler. Oznur hanimlari vs. Leri niye ortaligi ayaga kaldırmıyor. Benim vergilerimden aldıkları maas kurusuna kadar haram zehir zıkkım olsun gorevlerini yapmadiklari müddetçe.. Vali adliye emniyet gorevini yapsaydi en azından bu sorunlar olmazdı. Adamlar haraca giderken ya boyle olurler. Bunlara firsat verende suc . ortalığın guvenligini saglayamayanda suc

görkem

Sevgili kardeşim zamanında aynısını tek çalışan milletvekili rahmetli Mevlüt Arslanoğlu’na da yapıyordunuz. bana 1 tane irade sahibi iktidar milletvekili örnek gösterebilir misin ? hepsi senin gibi, yanlış görse de söyleyemez. Sen de bütün yanlışların farkındasın ama değişmesi için kılını bile kıpırdatmıyorsun. Malatya m.vekillerinin ki de o hesap işte

cengiz

Sonuna kadar kadar içler acısı görüntüler vardır maalesef tecrubesiz sağlık çalışanların işi nedir sedye manzaları yazık gerçekten

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Fenerbahçe 8 6 1 1 12 6 6 19
Trabzonspor 8 5 3 0 16 8 8 18
Beşiktaş 9 5 2 2 18 11 7 17
Hatayspor 8 5 1 2 16 6 10 16
Altay 8 5 0 3 15 13 2 15
Konyaspor 8 3 5 0 12 8 4 14
Fatih Karagümrük 8 4 2 2 14 11 3 14
Galatasaray 8 4 2 2 13 12 1 14
Alanyaspor 8 4 2 2 8 11 -3 14
Adana Demirspor 9 3 3 3 14 14 0 12
Kayserispor 8 3 2 3 10 9 1 11
Gaziantep FK 8 3 2 3 10 11 -1 11
Sivasspor 9 2 4 3 13 11 2 10
Başakşehir FK 9 3 0 6 11 12 -1 9
Antalyaspor 9 2 3 4 10 14 -4 9
Yeni Malatyaspor 9 3 0 6 9 16 -7 9
Giresunspor 9 2 2 5 5 9 -4 8
Kasımpaşa 8 1 3 4 8 12 -4 6
Göztepe 8 1 2 5 7 12 -5 5
Çaykur Rizespor 9 0 1 8 6 21 -15 1

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...