Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“‘Seni Öldüreceğiz’ Dediler”

Asayiş

13-09-2020 tarihinde yayınlandı.

“‘Seni Öldüreceğiz’ Dediler”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde görevli Genel Cerrahi Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi Arife Şimşek’e görevi başında saldırı girişiminde bulunulduğu bildirildi.

Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliğinden yapılan açıklamada, görevi başındaki Şimşek’e yönelik hasta yakınlarının saldırı girişiminin kınandığı belirtildi.

Konuyla ilgili adli ve idari sürecin başlatıldığı kaydedilen açıklamada, “Pandemi sürecinde mekan ve mesai kavramı gözetmeksizin Covid-19 hastaları dışında da hastalara hizmet vermeye devam eden sağlık personeline yönelik şiddetin son bulmasını dileriz.” ifadesi kullanıldı.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli de sosyal medya hesaplarından olayı kınadı.

Dr. Öğretim Üyesi Arife Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vefat eden bir hastanın durumunu yakınlarına bildirirken saldırı girişiminde bulunulduğunu söyledi.

İki hasta yakınının kendisine “Hastamızı sen öldürdün, seni öldüreceğiz.” dediğini savunan Şimşek, söz konuşu kişilerin hakaretlerine maruz kaldığını, saldırı girişiminin güvenlik görevlilerince engellendiğini belirtti.

Saldırganların yoğun bakım ünitesinin camını yumrukladıklarını, birkaç saat sonra ise cerrahi servisinin bir grup tarafından işgal edilmeye çalışıldığını öne süren Şimşek, “Hemşireler beni bir odanın tuvaletine kilitleyip, iç oda kapısına bariyer koydular. Koşuşturmalar ve çığlıkları duydum. 155’i arayıp destek ekip istedim. Beyaz kod verildi ve şu an adli süreç başlatıldı.” dedi.

AA

FOTO: Arşiv

doktor saldiri

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
34 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ahmet gül

Bayram Bey geçmiş olsun.Kendi sağlığınızdan önce etrafa bulaştırmamanızı düşünmeniz duyarlılığınız çok değerli keşke herkes aynı duyarlılıkta olsa.

ahmet gül

Bayram Bey geçmiş olsun.Kendi sağlığınızdan önce etrafa bulaştırmamanızı düşünmeniz duyarlılığınız çok değerli keşke herkes aynı duyarlılıkta olsa.

Hasan

Merak etmeyin cezaevinde çok iyi bakıyoruz… 3 öğün 4 çeşit yemek , 24 saat sıcak su … evinde olmayan konfor evinde yetişemeyeceği yemekler … siz burada asıp kesmeye odam etmeye devam edin 😉 ha unutmadan 15 yıl kesintisiz yatanı da görmedik duymadık kapalılarda…

bulent

şiddet hiç birzaman tasvib edilmez..malatya insani doktora hemşireye gerçek saygili..ama bazen insani çok
zorluyorlar covid 19 inşallah biter halkimiz rahat eder

Hakan

Vallahi perişan haldeyiz dişlerimiz yok yaptiramiyoz hastalık var aile doktoru diyolar apandis iltahaplanmis 10gundur ağrısı durmuyor dedikleri amaliyat haneler pandemilerle dolu doktorların çoğu. Yıllık izine ayrılmış şaşkiniz korkuyoz normal hasta olmaya

bayram

oğlumda pozitif vaka vardı ve bende çok rahatsızdım aynı evde yaşayına bende temas olabilir h.çalık a gttim rca minnet ve ısrararımla bende test oldum sonuç maalesef poitif eğerki zoraasaydım bugün halkın içinde olacaktım Allahıma şükürler olsun kimseye bulaştırmadım

44malatya

Adeletin.hukkun.olmadigi.yerde.bu.olaylar.olur.saldiri.yapanlarin.hastalarina.saglikcilar.yardim.etmesin

Hasan

Bence bütün sağlık çalışanlarıda sütten çıkmış ak kaşık deil yani valla özellikle doktorlar ilgilenme yok hasta yakınlarına bilgi yok kendilerini üstün yaratık gibi gören doktor çok

Ertuğrul

kesinlikle katılıyorum size

Aziz

Adalet olmayan ülke normaldır

Huzur

Biz doktorları alkışlamıyoruz, her daim dua ediyoruz…Şu süreçte kendi ailesinden vazgeçmiş şekilde onlarca hastayla uğraşıyorlar, Allah razı olsun hepsinden, çoluk çocuklarına zeval vermesin…

Baba

Belki doktor burda haklı olabilir ama hep doktorlar haklı değil 6 aylık kızımı aile hekimine götürdüm bebek bir kaç gün sürekli eli kulağında çığlık çığlığa ağlıyor. Aile hekiminin cevabı elini kulağına atan çocuk iyidir diyip ilaç yazmadan eve yolladı çoçuk durmayınca mecbur çocuk hastahanesi aciline başvurduk ve kulak iltahabı teşhisi ile antibiyotik tedavisi başlandı geç kalınsa idi kulay kaybına kadar gidermiş şimdi bu doktoru ne yapmak lazım çocuğuma bir şey olsaydı EDİTÖR DOKTOR MAĞDURİYETİNİ YAYINLADIN BUNUDA YAYINLA

Dertli

Bu konuda haklisiniz kendi ailemde birkac kez sahit oldum.Saglikli insani anjiyo yapanlarda var,goz ameliyati.ilgilenilmedigi icin sedyede olende.tabii bi kimseye baskasini tehdit etme hakki vermiyor ama bir meslek grubunun tumunu masum.gisterme cabasini anlamis degilim.egitimli insani psikolojisi bozuk olani da,paragozude,ruhsuzu da daha tehlikeli olabilir.

G ali gürer

canini dişine takmiş bu sağlık persolenlere yapilan şiddetler halk nezlinde kinamayla geçiştiriliyor caydirıcı ceza olmasa olmaz sayin değer savcılarimizi hakimlerimizi göreve çağiriyoruz

MEHMET

Sağlık çalışanlarına saldırıyı kınıyorum
saldıranları tutup korona virüsü olan hataların içine sokacaksın anlayacak sağlıkçıların halini

Ülkü KOÇAK

Saldıran ” ŞAHIS ” a ceza olarak 1 ay içerisinde anatomi atlasını ezberletin. Ezberleyemez ise 1 yıl süre ile ŞEHİR MEZARLIĞINDA covit nedeni ile ölenlerin GASİLHANE hizmetlerinde çalıştırın. Sağ kalır ise Libya / Suriye ( seçme hakkı verilebilir ) mecburi görevi verin.

Nedir kardeşim bu ? Canı sıkılan sağlık görevlilerine saldırıyor. Bir gecede 40 yasa geçirenler ne zaman bu soruna el atacak.

Adliyeler kilitlendi. Arabulucu / uzlaştırmacı üzerinden yükü hafifletmeye çalıştırıyorsunuz. Denetimli serbestlik ile salıveriyorsunuz. Olmadı 5/10 yılda bir dolaylı / dolaysız af çıkartıyorsunuz.

İnsan hayatı bu kadar ucuz mu ?

Ay sonunu getiremeyen dar gelirliden kestiğiiniz vergiler ile ceza evlerinde rahat ettirin.

Eskiden bırakın ceza evini , karakolun önünden geçmeye korkardık. Mesut komiserin dedesi Haydar vardı. Bir odun verirdi dillere destan.

Bayramda kurbanlığı kaçana,
Evde kızı kaçana,
Fırtınada malı uçana,
Selde çamura kaçana,
Salgın hastalıkta maskesiz sokağa çıkana ,
……

hepsine polis ve jandarma koşsun yakalasın anladık.

Bu hırsızı, arsızı, namussuzu, kumarbazı ….. getir savcılığa arka kapıdan girsin ön kapıdan çıksın.

Bu gidişat iyi değil ve selam.

sağlıkçı

tüm sağlıkçılar olarak kendimizi ve ailemizi korumak için silah beylik silahı istiyoruz…

Mehmet

Artı Malatya li ve malatya insanı yapmaz böyle birsey, muhtemelen dışarıdan illerden gelen kültürsüz ve cahil insanlarin yaptığı utanç verici bir hadise, hemen hemen Türkiye in her Bi köşesinde duydugumuz utanç verici bir hadise den öte değil, ALLAHIN verdiği canı ALLAH alır bir başkası değil, zaten Allah’a ve kadere inanan Bi insan asla böyle bir şey yapmaz, sadece din ve kültür zayıflığı hepsi bu ve yine bu insanlar sadece görevini yapar ve heran ölücü Bi vurusle burun burunayken… Zaten bu insanlar her an ölümü aniyo ve yasıyoken, NE BU TEHDIT!!!

Başkan

Bu insanlık müsveddelerini hastanelere sokmayacaksın, adamlar aylardır perişan oldular bunların yaptığına bak

Mehmet

Çok ACiLEN caydırıcı bir yasanın çıkartılması lazim…

Malatyalı

Artık ölümü de doktorlardan bilmeye başladınız . Liyakatsiz ve yeteneksiz yandaşların her köşe başında yönetici olduğu ülkemizde Allah’a sığınmaktan başka çaremiz yok. Zaten Allah da verdikçe veriyor Malatya’ya ama anlayana…

Ekrem

Kusura bakmayın ama hastalara böcek gibi davranan, hasta yakınlarıyla burnunun ucuyla konuşan sağlık personelleri insanları çileden çıkarıyorlar. Tamam şiddet doğru değil ama önce şu sağlıkçıların eğitilmesi gerekiyor.

K. Deniz

Saldırıya uğrayan Doktorumuz canla başla mesai kavramı olmadan canını hiçe sayarak çalışan bir doktorumuz. Görüyorum ki cahiliyet virüsten daha tehlikeli…

Ahmet

Ağır cezalar verilmediği müddetçe bu sorun çözülmez. Doktor olmak çok zor

Vatandaş

Hastanede hasta tedavi edilir tedavinin sonuçlarından biride hasta kaybıdır kimse bu sonucu istemez ama eldende birşey gelmez sağlık kuruluşunda hizmet veren insanlar yoğun çalışmaktadırlar karşılıklı anlayış ve sabır gerektiren bu süreçte her zaman biribirine yardımcı olmalı vatandaş sağlık çalışanları ilişkisi kötü etkilenmemelidir .

irfan

sonuç denetimli serbest bu şekilde suçluları baş edemezsiniz kim olursa olsun işlediği suçun bir cezası olması lazım

Aslan

Haklısın kardeşim çok yanlış yaptılar çoook

Ersin

Irfan bey, yüzde-yüz haklisiniz. Maalesef avrupa birliğine üye olmak için çıkan yasalar bizim ulke ve coğrafyamızda yasayan milletler için uygun değil. Suç işlenir ve yeni yasalara göre camii temizliği, kurumlarda temizlik ve çay dağıtma hizmeti gibi alışkın olmadığımız cezalar karşılığında maalesef ödül gibi algilaninca ve karşılığında bunun gibi caydırıcı olmayan cezalar gelince suçlu ödüllendirilmiş gibi oluyor. Dolayısıyla aynı suçlular ile beraber yeni suçlularda türetiyoruz. Biz ve coğrafyamızda yasayan suçlular bu tür cezaları ceza olarak görmedikleri için suçlular bir kar tanesi gibi buyur ve cig gibi oluyor.

Hakan

Sayın Kızılay Sayın Bentli bu iş kınamakla savuşturulamaz suç duyurusunda bulunmanız gerekir ve takip etmeniz gerekir diye düşünüyorum.

Mahmut SARICI

Aynen öyle
Kurum olarak zanlı hakkında şikayetçi olmaları gerekmektedir.

Aşağı şehirli

Cahiller….

Karlovali

Böyle doktorlara hakaret edenleri bir daha hastaneye almasınlar tedavi etmesinler akıllansın artık bu cahiller bu kaç oldu

İsmet

o dövmeye kalktığınız doktorlar 7 aydır pandemiyle uğraşıyor çocuklarını göremiyor evlerine hasretler daha vahimi virüsten ölüyorlar bide şiddet görüyorlar öylemi oh ne ala

Taha

Türkiyede sağlık çalışanları büyük mitingler yapmalı . Herkes artık kendi hastasına kendisi baksın. Kapatın hastaneleri bakalım. Bu cahil toplum ne hali varsa görsün. O zaman anlarlar. Nerde bu siyaset adamları.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 9 6 3 0 19 9 10 21
Hatayspor 9 6 1 2 18 7 11 19
Fenerbahçe 9 6 1 2 13 9 4 19
Beşiktaş 9 5 2 2 18 11 7 17
Fatih Karagümrük 9 5 2 2 15 11 4 17
Galatasaray 9 5 2 2 14 12 2 17
Alanyaspor 9 5 2 2 14 14 0 17
Altay 9 5 0 4 15 14 1 15
Konyaspor 9 3 5 1 12 9 3 14
Adana Demirspor 9 3 3 3 14 14 0 12
Kayserispor 9 3 2 4 13 15 -2 11
Gaziantep FK 9 3 2 4 11 13 -2 11
Sivasspor 9 2 4 3 13 11 2 10
Başakşehir FK 9 3 0 6 11 12 -1 9
Antalyaspor 9 2 3 4 10 14 -4 9
Yeni Malatyaspor 9 3 0 6 9 16 -7 9
Göztepe 9 2 2 5 9 13 -4 8
Giresunspor 9 2 2 5 5 9 -4 8
Kasımpaşa 9 1 3 5 9 14 -5 6
Çaykur Rizespor 9 0 1 8 6 21 -15 1

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...