Yol Açma ve Genişletme İçin 299'uncu Yıkım

Yol Açma ve Genişletme İçin 299'uncu Yıkım
PAYLAŞ

Yeşilyurt’u metruk evlerden arındırıp, sağlıklı, huzurlu ve güvenli yaşam alanları oluşturma noktasında ciddi adımlar atan Yeşilyurt Belediyesi, Karakavak’ta yol açma ve genişletme hizmetlerine engel teşkil eden iki evin yıkımıyla birlikte toplamda 299 adet metruk ev yıkarak bu alanda büyük bir başarının altına imza attı.

YEŞİLYURT’TA YOL GÜZERGÂHLARI YENİDEN YAPILANDIRILIYOR

Yeşilyurt’un farklı noktalarında alternatif yol güzergâhları oluşturup trafik akışını rahatlatmak adına yol açma ve yol genişletme çalışmalarına aralıksız devam eden Yeşilyurt Belediyesi, sorunlu ve plansız güzergâhların canlandırılması, sağlıklaştırılması ve yeniden yapılandırılmasına aralıksız devam ediyor.

İmar İşler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa sürdürdükleri çalışmalar neticesinde Karakavak mahallesinde yol açma ve genişletme çalışmalarına engel teşkil ettiği tespit edilen iki ev, gerekli resmi prosedürlerin yerine getirilip, çevre güvenliği alındıktan sonra iş makineleri aracılığıyla yıkımı gerçekleştirildi.

Yıkılan evlerin enkazları kaldırılıp, alanın temizlenmesinden sonra Güngör caddesindeki Medrese ve Mehmet Ejder sokakları üzerinden Altın Kayısı Bulvarına kadar olan yolun bağlantısını tamamlama aşamasında yol çalışmaları hız kazandı.

Karakavak Mahalle Muhtarı İhsan Güngör, mahalledeki araç ve yaya trafiğini rahatlatmak adına gerçekleşen çalışmalardan dolayı Yeşilyurt Belediyesine teşekkürlerini sundu.

“KENT ESTETİĞİNİNE DEĞER KATACAK UYGULAMALAR VE HİZMETLER ÖNCELİĞİMİZDİR”

Yıkım çalışmalarını yerinde takip eden Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadircan Esen ise, Yeşilyurt’un kent estetiğine değer kazandıracak projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi.

Güvenli ve daha yaşanabilir bir Yeşilyurt oluşturma hedefi doğrultusunda çalışmalara hız verdiklerini dile getiren Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadircan Esen, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden metruk binaların yanı sıra park ve yol açma çalışmalarına engel teşkil eden binaları teker teker ortadan kaldırdıklarını söyledi.

“MODERN, KALİTELİ YAPILAŞMA VE ULAŞIM AĞI İÇİN 7/24 ÇALIŞIYORUZ”

2014 ile 2020 yılları arasında Yeşilyurt’ta toplamda 299 adet, 31 Mart 2019 seçimlerinden bugüne kadar da 41 metruk evin yıkımının gerçekleştiğini dile getiren Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadircan Esen, “ İlçemizin her noktasını modern ve kaliteli yapılaşma metoduna uygun projelerle daha değerli hale getirmek adına özellikle metruk evlerin yıkımına ayrı bir hassasiyet göstermekteyiz. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’ın üzerinde özenle durduğu bu tip binaların yıkım işlemlerine ara vermeden devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaların yanı sıra yol açma ve park çalışmalarına engel teşkil eden binaları resmi prosedürleri yerine getirip, yıkımlarını yapıyoruz. Bugünde Karakavak mahallemizin farklı caddelerine ulaşım ağını sağlayan bağlantı yollarının açılmasına engel teşkil eden iki evi, çevre güvenliğini aldıktan sonra yıkımını başarıyla gerçekleştirdik. Çalışmaların ardından mahalle içi bağlantı yollarının yapımına hız verdik. İlçemiz bu tür yenileme ve değişim hizmetleriyle daha modern ve estetik bir görüntüye ulaşıp, yaşam standardı da doğal olarak yükselecektir. Fen İşleri Müdürlüğümüz ile harita uygulama şefliğinin değerli personellerine bu vesileyle teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Karakavak’ta ki yıkım çalışmalarını Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Nogay ile Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürü Bülent Çetin Yeşilbahçe’de takip etti.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

4 yorum yapılmış

 • hasan (1 yıl önce)
  KARAKAVAK taki Mehmet Ejder caddesini Altınkayısı Caddesine bağlayacak 25 m lik yolun acilen açılması lazım. Çevre yolu çok kalabalık. Bostanbaşı Fahrikayahana bu şekilde bağlamış olunur.
  0
  0
  Yanıtla
 • Malatyali (1 yıl önce)
  Aynen oyle dogru ama Allah korusun bi depremde bu bahceli tapu dediginiz kerpic evler yerle yeksan olyu ama demi o zmnda diyeceksiniz ki neden kentsel donusum yapilmiyo....elbtteki gonul ister mustakil evler kalsin yesil alan olsun betonlasma olmasin ama sagliktan obemli deill
  0
  0
  Yanıtla
 • TUNCAY (1 yıl önce)
  Metruk diye anlattığınız evlerin hepsi, müstakil tapulu bahçeli evlerdir. Bu bahçeli evleri yıkarak yerlerine beton yığınları dikmenin modernleşme olduğunu millete yutturuyorlar. Yeşil alan kalmadı şehirde. Vatandaşın müstakil tapulu evini arsasını önce belediye budayarak küçültüp, sonra başkaları ile ortak edip insanların elini bağladıktan sonra bir müteahhitte peşkeş çekiyorlar. Bunun adı kentsel dönüşümmüş. Allah sizi ıslah etsin.
  0
  0
  Yanıtla
 • beton demek rant demek..milleti betona hapsederler ..kendileri ağaçlık alanda ev yapıp otururlar...
  0
  0
  Yanıtla