Yüksek Seçim Kurulu, 12 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlere ilişkin kesin aday listesini yayınladı. Daha önce kamuoyuna açıklanan geçici aday listesinde herhangi bir değişiklik olmadığı ve kesin listelerde aynı isimlerin yeraldığı bildirildi.
YSK tarafından Resmi Gazete'de yayınlatılan listeye göre Malatya adayları, eğitim durumları ve meslekleri şöyle:
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
1- Mahmut Mücahit Fındıklı-Yüksek- Elektrik Mühendisi
2- Mustafa Şahin- Yüksek-İşletmeci
3- Öznur Çalık -Yüksek- Eczacı
4- Hüseyin Cemal Akın -Yüksek- Avukat
5- Ömer Faruk Öz -Yüksek- Milletvekili
6- Şanal Tosun -Yüksek-Tıp Doktoru
DEMOKRAT PARTİ
1- Mehmet Sait Şerafettin Arpacı -Yüksek- Mühendis
2- Oktay Doğan -Yüksek-Avukat
3- Şükrü Akar -Orta-Serbest
4- Murat Tekin -Yüksek-Mühendis
5- İbrahim Sağır -Yüksek-İktisatçı
6- Selahattin Çimenyayla -Orta-Müteahhit
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
1- Veli Ağbaba -Yüksek-İşletmeci
2- Ali Dağdelen -Yüksek-Emekli
3- Dila Boztepe -Yüksek-Ticaret
4- Ekrem Dernek -Yüksek- Türkolog
5- Erol Bingöl -Yüksek-Öğretmen
6- Güzide Yıldırım -Yüksek-Diş Hekimi
MİLLET PARTİSİ
1- Hasan Yıldırım -Yüksek-Eğitimci
2- İbrahim Atilla Emrullah -Yüksek-Emekli
3- Duygu Bardak Dertli -Yüksek-İşletmeci
4- Bayram Soğancı -İlk-İşçi
5- Abuzer Karadağ -Orta-Esnaf
6- Nesim Şahin Orta-Esnaf
SAADET PARTİSİ
1- Mehmet Kaya Asiltürk -Orta-Emekli
2- Mustafa Sertkaya -Yüksek-Avukat
3- Ahmet Şahin -Yüksek-Emekli
4- Cumali Akça -Yüksek-İşadamı
5- Bayram Oral -Orta-İşadamı
6- Habip Düzcan -Yüksek-Eğitimci
HALKIN SESİ PARTİSİ
1- Fikret Karabekmez -Yüksek-Avukat
2- Hülya Eroğlu -Yüksek-Mimar
3- Gürsu İnan Yüksek-Mühendis
4- Mustafa Gümüşboğa -Yüksek-Mali Müşavir
5- Ali Durak Yüksek-Emekli
6- Tahsin Özarslan -Orta-Serbest
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
1- Hasan Tunç -Yüksek- Öğretim Üyesi
2- Saime Palancıoğlu -Yüksek-Eğitimci
3- Ubeyt Akçin -Yüksek-Tıp Doktoru
4- Hacı Hakan Keleş -Yüksek-Eğitimci
5- Adem Özbay -Yüksek-Veteriner
6- Yaşar Özer -Yüksek-Eğitimci
DOĞRU YOL PARTİSİ
1- Ünal Tunç -İlk-Serbest
2- Ahmet Turan Ayrancı -İlk-Serbest
3- Nalan Ertekin -Yüksek-Serbest
4- Hıdır Tolga Erkan -Yüksek-Serbest
5- Atilla Erkan Yüksek-Serbest
6- Murtaza Kırık -İlk-Serbest
TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
1- Zelal Özgür Durmuş -Yüksek-Öğretmen
2- Muammer Takmaz -Yüksek-E.Öğretmen
3- Mustafa Adıgüzel -Yüksek-Emekli
4- Ali Çolak -Yüksek-İşçi
5- Özlem Özer -Yüksek-Grafiker
6- Meral Aktaş -Orta-İşçi
MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİSİ
1- Muzaffer Kurt- İlk-Serbest
2- Mahmut Çelik -İlk-Serbest
3- Zeki Kılıç -Orta-Serbest
4- İhsan Kaya -Orta-Serbest
5- Abuzer Gaffari Karakaya -İlk-Serbest
6- Neşet Göçmel -Orta-Serbest
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
1- Ramazan Keltaş -Orta-Emekli
2- Selahattin Tuncal -Yüksek-Öğretmen
3- Alirıza Ulutaş -İlk-Esnaf
4- Abdullah Değer -İlk-Serbest
5- Hüseyin Ulukaya -Orta-Emekli
6- Bilal Yılmaz -Yüksek-Esnaf
DEMOKRATİK SOL PARTİ
1- Hasan Şişli -Orta-Serbest
2- Abdulvahap Tamberk -Orta-Serbest
3- Ramazan Akbudak İlk-Pazarlama
4- Fazilet Tekin -Orta-Ev Hanımı
5- İzzet İpek Orta-Serbest
6- Müjdat Yumuk -İlk-Terzi
BAĞIMSIZ
- Hanifi Kartal -Yüksek- Avukat
- Ayhan Yener Orta-Serbest
- Ahmet Gültekin -Orta-Serbest
- Kani Şavata-Orta-Serbest