Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Ünal Karaman: “Görevime Son Verildi”

Manşet Altı (Mobil)

30-12-2019 tarihinde yayınlandı.

Ünal Karaman: “Görevime Son Verildi”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Trabzonspor Kulübü, teknik direktör Ünal Karaman’ın sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiğini açıkladı. Karaman, ise görevine son verildiğini bildirdi.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ’den Borsa İstanbul’a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) da yer alan açıklamada, şirket ile teknik direktör Ünal Karaman arasındaki 7 Haziran 2019 başlangıç ve 31 Mayıs 2021 bitiş tarihli teknik adam sözleşmesinin karşılıklı feshedildiği belirtildi.

Açıklamada, buna göre Ünal Karaman’a, bu sezon sonuna kadarki 1 Aralık 2019 – 31 Mayıs 2020’yi kapsayan 6 aylık dönemden doğacak 2 milyon 250 bin lira tutarındaki ileriye dönük tüm maaşlarının ödendiği kaydedildi.

ÜNAL KARAMAN “GÖREVİME SON VERİLDİ”

Trabzonspor’un dün aldığı sürpriz kararla görevine son verdiği Ünal Karaman sessizliğini bozdu. Başarılı teknik adam yaptığı açıklamayla Kayserispor maçı sonrası yönetim kurulunun aldığı kararla görevine son verildiğini açıkladı.

Karaman’ın açıklamaları şöyle:

“Değerli Trabzonspor Camiası; 1990 senesinde tesislerinin kapısından sporcu olarak girdiğim, zaman içerisinde 2019-2020 sezonuna ismini veren “Dozer Cemil” gibi takım kaptanlığını yapma şerefine mazhar olduğum, on dokuz aydır teknik direktör olarak hizmet ettiğim Trabzonspor’daki görevimden bugün itibarıyla ayrılmış bulunmaktayım. Haksızlığa isyanın, mertliğin, dürüstlüğün, samimiyetin ve kadirşinaslığın tüm sokaklarına sindiği Trabzon şehrinde görev yaptığım süre içerisinde desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen başta Trabzon Valileri, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanları ve Trabzon Emniyet Müdürü olmak üzere siyasi parti ayrımı yapmaksızın eski ve mevcut tüm milletvekillerine, şehrin tüm idarecilerine ve ileri gelenlerine hassasiyetleri ve kıymetli destekleri için teşekkür ediyorum.

Trabzonspor’un şanlı mazisini dolduran gurur sayfalarına yenilerini eklemek için elimizden gelenin de fazlasını yapabilmek gayreti ve anlayışı içerisinde görev yaptığımız zaman zarfında; bana bu fırsatı sunan başta Kulüp Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu ve yönetimine, teknik kadromuzdaki arkadaşlarıma, kulüp personeline, bu şehrin değerleri adına forma ve arma aşkıyla yüreğini ortaya koyan, gözümün değdiği, terimi harman ettiğim, bugün başka takımlarda olsalar bile yüreklerinin Trabzonspor ile birlikte attığını bildiğim tüm oyuncularıma teşekkür ederim.

Yağmur, kar, fırtına demeden; gerekirse cebindeki son harçlığı harcayarak gerek iç sahada gerekse deplasmanda yanımızda olan, antrenman sahasında yahut tribünde hatta sosyal hayatın içerisinde bulunduğumuz en ufak zaman diliminde bile açık ya da zımni desteklerini yakinen müşahede ettiğim büyük Trabzonspor taraftarına gelince… Aralık ayının sonunda ve yılın en soğuk günlerinden birinde, gecenin karanlığında tesislere akın ederek, Trabzonspor taraftarlığının sportif başarının değil bir değerin, bir anlayışın, bir duruşun tezahürü olduğu gerçeğini geçmişte olduğu gibi bugün de tüm dünyaya göstererek belki de hak etmediğim bir gururu şahsıma yaşattıklarını ifade etmem gerekir. Dün gece evde eşini, çocuğunu bırakıp soğuğa aldırmadan orada bulunan ablalarımın, ağabeylerimin ve kardeşlerimin yüreklerinden kopan samimi desteğini bir ömür boyu yüreğimde yaşatacağımı bilmelerini isterim.

Kayserispor maçının akabinde Yönetim Kurulu tarafından teknik direktörlük görevimin sona erdirildiğine dair alınan karar, tarafıma tebliğ edilmiş ve bu durum tarafımdan anlayışla karşılanmıştır. Geldiğimiz bu noktada hadiselerin tafsilatını tartışmanın, gönül verdiğimiz Trabzonspor camiasına zarar vereceği kanaatindeyim.

Meslek ahlakı anlayışım gereği bugün “Ünal Karaman”a düşen “İsmail tevekkülü ve teslimiyeti”dir. Şartlar ne olursa olsun bize yakışanı yapmak boynumuzun borcudur. Bahtiyar Vahapzade’nin dediği gibi, “Mum eğer yanmırsa yaşamır demek, Onun yaşamağı yanmağındadır…”

AĞAOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI..

Bu arada, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Karaman’ın ayrılmasıyla ilgili olarak TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

Ağaoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“Hoca ile ilgili puan kaybettiğimiz maçlar sonrasında eleştiriler yapıldığında, kulüpte yaşanan her türlü olumsuzluğun tek sorumlusu benim dedim. Yanlış taktiğin de, pas hatasının da, yönetimsel yanlışın da sorumlusu benim dedim. Konyaspor maçı sonrasında, özellikle 4-5 haftalık futboldan memnun olmadığımı, göze hoş gelmeyen bir futbol ortaya koyan Trabzonspor olduğunu söyledim. Ben öz eleştiri yaptım, anladığım kadarıyla sayın hocamız eleştiriyi kendi üzerine almış.

‘Beni yemeye çalışanların boğazına takılırım’ gibi ifadeler kullandı hocamız. Gelmiş olduğumuz noktada, ayrılmayı kafasına koymuş, bu yönde düşünce oluşmuş kendisinde. Dün akşam üstü yapmış olduğumuz görüşmede de bunu ifade etti.

Yok Şota hoca ile anlaşıldı, filan hoca ile anlaşıldı. Bilgi kirliliği var. Şu anda herhangi bir teknik direktör ismi gündemde değil. Hiç kimsenin, hiçbir şekilde endişesi olmasın. Belki biraz daha yükümüz ağırlaşacak ama bu camianın sırtımıza yüklediği görevin bilinci ve sorumluluğu ile bu kulübü çok daha iyi yerlere taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Allah verdiği canı, ne zaman alacağını bilir. Ahmet Ağaoğlu bu dünyadan gittiğinde, kulübün yapısının zaafa uğrayacağı düşüncesinde olmasın kimse. Kurduğumuz yapı, eksilmelerle sorun yaşanacak bir yapı değil. Ünal Karaman’ın kendisi, Divan Kurulu başkanımız ve genel sekreterimizle görüşmesinde göreve devam etme konusunda bir düşüncesi olmadığını ifade etmiş. Bizim ilişkimizi, başkan-hoca ilişkisi olarak nitelendirmek doğru olmazdı. Birbirimizi belli noktalarda anladığımızı tahmin ediyordum. Bu kadar yakın işbirliği içinde olan iki insanın bu şekilde birlikteliğinin sona ermesi kolay değil. Hayal kırıklığı var.”

Trabzon, AA- medyaradar.com- sozcu.com.tr

nalkaraman

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
11 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
turan yorulmaz

Adam gibi adam Ünal Karaman Hoca senin seçimin Malatya olmalıydı. Başta yanlış ata oynadın. Ama Malatya’lıların kalbi de kapısıda sana her zaman açıktır.

Kılıçarslan

Trabzonspor un başkanı,idarecilikten çok Medyada olmayı seviyor,başarı,alt yapı,genç futbolcuların takıma kazandırılması,veya tanıtılması umurunda değil,futbolcular gibi FORMA İMZALIYOR,yazık adam ezik,Ünal hocayı görevden almak marifet değil,bu takım orda Şenol Güneşi vb.yaşatmamış kendi kendisiyle kavga eden Trabzon yapıları var,adamlar huzuru sevmiyor, ADAM GİBİ ADAM ÜNAL KARAMAN a futbol hayatıda başarılar dilerim,yürekli adam,helal olsun………………..

KERNEKLİALİ

Vaizoğlu bu kadarda gereksiz olmak zorundamısın ya.insanın yazma özgürlüğü olunca bu kadar da boş olmak zorundamısın!

VAİZİN OĞLU

Habere yorum yaz bana değil önce saygılı ol muhatabım değilsin!

Mustafa Sülü

Ünal Karaman
Anadolu’nun yiğit evladı seni başarısız olduğun için değil Onurlu duruşun belkide siyasi düşüncende çekemediler,Sen Trabzon için İstanbul takımlarına gitmedin,Trabzonlular,Malatyalılar,Gaziantepliler velhasıl Türkiye tanıyor ve seviyor mertsin yiğitsin bu vatana Sevdalısın.Trabzon son yılların en iyi sezonunu yaşıyor.
Rabbim yar ve yardımcın olsun.

VAİZİN OĞLU

2 Trilyon tazminatını cebe indirmişsin Ünal efendi daha ne diye sızlanıp duruyorsun? Trabzonspor çokta umurunda mıydı senin?

Metoo

Unal hoca trabzonun degil malatyanin cocugu..inonu stadinda maclarda unala atfedilen lakaplar tezahuratlar vardi..unalim unal katlamaci karaoglan gibi insanlarin icinden gelerek gozleri parlayarak soyledigi sozlerdi bunlar..o zaman malatyaspordan gitmek istemiyordu kulup menfaati icin trabzona gitmisti..malatyasporun basinda hoca olarak gormeyi cok isteyenlerdenim..

muhammed

Trabzon yerel basını ve taraftar Ünal Hocayı harcadı.Kendilerini şehir olarak bu sene şampiyon olacaklarına kesin gözle bakıyorlar.Bu kadar baskıya adam dayanamadı.

Ramazan Doğan

Ben bu yapılanı anlamadım dürüst takıma faydalı gençlere önem veren duruşu insan ilişkileri ile örnek bir insan sayın karaman sayın Ağaoğlu kamuoyuna lütfen açıklayın Ünal karamani niçin ve neden gönderdiniz ben Ünal Karaman olsam bir daha trapzona kesinlikle hoca olarak gitmem nedeni ise ayrılıklar tekrar biraraya gelmeler olur ama böyle bir ayrılık olamaz.

Muharrem

İnşallah şartlar oluşur ünal hoca malatyaya gelir.Adam gibi adam türkiye de ünal hoca, hamza hoca,rıza hoca bence en efendi işi iyi bilen hocalar tek isteğim ünal karamanın malatyaspora gelmesi

Gökmen

İnşallah öyle bir şey olur. Ben de çok isterim.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 15 12 3 0 31 11 20 39
Konyaspor 14 7 5 2 23 13 10 26
Hatayspor 14 8 2 4 23 14 9 26
Fenerbahçe 14 7 3 4 20 17 3 24
Alanyaspor 15 7 3 5 20 23 -3 24
Galatasaray 15 6 5 4 21 19 2 23
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Fatih Karagümrük 14 6 4 4 21 18 3 22
Beşiktaş 15 6 3 6 22 22 0 21
Adana Demirspor 15 5 5 5 20 20 0 20
Sivasspor 15 4 7 4 21 15 6 19
Kayserispor 15 5 4 6 20 22 -2 19
Altay 15 5 3 7 20 23 -3 18
Antalyaspor 15 5 3 7 18 22 -4 18
Gaziantep FK 14 5 3 6 17 21 -4 18
Giresunspor 14 4 4 6 12 12 0 16
Yeni Malatyaspor 14 4 1 9 12 23 -11 13
Göztepe 14 2 5 7 13 20 -7 11
Kasımpaşa 15 2 5 8 14 22 -8 11
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...