SON DAKİKA

'Zalo' Filminin Setini Yasa Boğan Ölüm

'Zalo' Filminin Setini Yasa Boğan Ölüm

USTA OYUNCU HAYATINI KAYBETTİ.. Türk sinemasının emektar oyuncusu, Malatya’da çekimleri devam eden ‘Zalo’ isimli sinema filminin setinde aniden rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Usta oyuncu Halil Kumova'nın ani vefatı filmin başrol oyuncusu Sermiyan Mityat başta olmak üzere set çalışanlarını yasa boğdu.

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde çekimleri devam eden ‘Zalo’ adlı sinema filminde rol alan 64 yaşındaki usta oyuncu Halil Kumova, setteyken aniden rahatsızlandı. Set görevlileri tarafından hemen Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Kumova’nın kalbi durunca hemen müdahale edildi. Kalbi tekrar çalıştırılan usta oyuncu yoğun bakıma alındı ancak burada da tekrar kalbi durunda yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. İlk tetkiklerde zatürreye bağlı solunum yetmezliği sebebiyle hayatını kaybettiği belirlenen Kumova’dan, Covid-19 testi için örnek alındığı da öğrenildi.

Birçok filmde rol aldı

23 Mart 1956’da Bursa’da doğan Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Halil Kumova, uzun süre Bursa Devlet Tiyatrosunda sözleşmeli çalıştıktan sonra 2000 yılında İstanbul’a yerleşti. Bu tarihten itibaren film ve dizilerde oynayan Kumova, şimdiye kadar 100’e yakın film ve dizide rol aldı.

Son filmi ‘Zalo’ oldu

Usta oyuncu Kumova son olarak Necati Aslan'ın senaristi ve yönetmeni olduğu 'Zalo' adlı sinema filminin de rol aldı. Çekimlerine Malatya’nın Yeşilyurt ve Arapgir ilçelerinde başlanılan sinema filminde başrollerini Sermiyan Midyat, Kıvanç Baran Aslan, Belma Memati, Aslı Balcı, Ersel Sibil, Sanem Seyhan gibi  isimler paylaşıyor. 1933'te dönemin Malatya Valisinin 3 kişi tarafından soyulmasını konu alan filmin çekimlerine ise Kumova’nın ölümü nedeniyle bir süre ara verildi.

iha

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

7 yorum yapılmış

 • irfan akdağ (1 yıl önce)
  Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun inşallah
  0
  0
  Yanıtla
 • hakan (1 yıl önce)
  benim yeğenimde bu filmde oynuyor CEMAL
  0
  0
  Yanıtla
 • öneri (1 yıl önce)
  birinci maalesef: Yerel medyayı takip etmemişsiniz. ondandır. ikinci maalesef: Sınıf başkanı Çınar Bey hastalandı da; Bu filmden nemalanmak için dağlara taşlara iri harflerle kendi adının altına afişe edemedi. ondandır.
  0
  0
  Yanıtla
 • 44malatya (1 yıl önce)
  Allahtan.rahmet.diliyorum.mekani.cennet.olsun.
  0
  0
  Yanıtla
 • Av. Selahattin Sarıoğlu (1 yıl önce)
  İlimizde bir sinema filmi çekildiğini bı elim olayla öğrendik! Allah rahmet eylesin.
  0
  0
  Yanıtla
 • Çekimlerin başladıgı günlerde malatyada ki yerel medyanın hemen hemen hepsi bu konuyla ilgili onlarca haber yapmıştı,Yerel medyayı takip etseydiniz malatya da film çekildiğini, çekimlerin başladıği günden de haberiniz olurdu.
  0
  0
  Yanıtla
 • Xalô Ramo (1 yıl önce)
  Adam sette değil, kaldığı otelde vefat etti.Saray mah. ki bir otelin odasında can verdi maalesef
  0
  0
  Yanıtla
2022-01-27 08:21:24